Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

8 minutes ago, Anduril said:

 

Ne, izvor problema je fundamentalizam (a ovo o pravima je samo jedan od mnogih oblika), arapski/islamski kao i jevrejski, a ne "Palestinci ili Izraelci".

Podseti me koja ono beše sila stoji iza Izraela i Saudijske Arabije kao najvećih promotera fundamentalizma,,,

  • +1 3
Link to comment
6 minutes ago, Eleniko said:

Pa kao nije, reci...

 

Realno je strašna represija koju Memri TV meme lords vrše nad homoseksualcima, ali sa druge strane, u pitanju je zaštita prava žena. Treba to trezveno izbalansirati, premeriti, organizovati nekoliko pop-left radionica i tribina da se tim problemom pozabave.

 

Evo npr., ovde prete da će odseći glavu testerom i štrojiti džinovskim kleštima (alati prikazani na snimku) lika koji je uvredio udate žene egipatske (rekao da 30% njih vara muževe). Zar nije ovo realno ekvivalentno onome kad država Izrael bombama ubije hiljadu nedužne dece? Zašto se o tome ćuti? :mad:

  • +1 4
  • Haha 2
Link to comment
23 minutes ago, Tutankamon said:

Podseti me koja ono beše sila stoji iza Izraela i Saudijske Arabije kao najvećih promotera fundamentalizma

To je strateški, koliko sam razumeo. 

Link to comment
53 minutes ago, Anduril said:

Razlog je ocigledan - ideoloski antisemitizam, i to isti onaj koji se spominje i kod fasista - Jevreji su glavni kapitalisti, vuku konce u pozadini globalno, i zato jedan Izrael moze da radi sta radi i radi im je to glavna meta a ne mnogo veci globalni problem islamskog fundamentalizma koji se usrao i Palestincima u zivot. Ovaj ideoloski sovinizam i licemerje (kao i ono kod fasista, sto su nasledili istorijski od socijalista) je zapravo mnogo gore od ovog politickog licemerja zapadnih drzava koje gledamo trenutno. Razlog je sto drzave (i demokratske kao i sve druge) obicno moraju da prave kompromise (ekonomske, strateske, politicke, moralne, itd.) sto se percipira kao licemerje, dok ideologije to ne moraju nego biraju da budu sovinisticke i licemerne.

 

 

  

On 24. 8. 2016. at 23:06, Anduril said:

 

Pa to, ali Tribun kaze da nema veze sto je 60% oficira bilo Srba a ni sto u recimo celoj Hrvatskoj skoro da nije bilo stacioniranog hrvatskog generala. Mislim, to je smesno u jednoj tzv. federaciji naroda.

Ima ovde zanimljiv tekst iz hrvatske perspektive (sa sve njihovom uobicajenom velikosrpskom teminologijom) na tu temu sa sve podacima:

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/projekt-vrh-jna-bez-hrvata.-od-1987.-do-1991.-godine-u-cin-generala-i-admirala-promaknuto-je-ukupno-168-oficira-jna.-sesnaest-hrvata-i-99-srba.-proces-pretvaranja-jna-u-srpsku-vojsku-bio-je-pri-kraju/189124/

Izvori bi bili zanimljivi a pravi se interesantna razlika izmedju JNA kadrova iz Srbije i precana, tj. o ulozi Ljubicica 80-tih.

 

 

Link to comment
16 minutes ago, Zaboravan said:

To je strateški, koliko sam razumeo. 

 

To je kompromis, država mora da pravi kompromise, jebiga, pa nekad ispadne licemerna.

 

Ali zato ideologija, uh, to kad sune...

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, Niveamen said:

Zlo od nacije Izraela.Nije mi zao ni jednog ubijenog izraelca apsolutno jer ubijaju palestinsku decu bez ikakvih osuda.Ovo svet podrzava? Bolesna amerika i bolestan svet ovo podrzava.Sramota!

evo da ostavim ovo i na ovoj stranici za @Eleniko da procita opet sta podrzava

Link to comment
28 minutes ago, roux senyurt said:

evo da ostavim ovo i na ovoj stranici za @Eleniko da procita opet sta podrzava

 

 

loš forumski sistem za lajkovanje, ne mogu da nijansiram lajk prema rečenicama ali za to da je ovakav izrael kakav jeste zlo, lajk ko kuća. 

  • +1 2
Link to comment
4 hours ago, Niveamen said:

Zlo od nacije Izraela.Nije mi zao ni jednog ubijenog izraelca apsolutno jer ubijaju palestinsku decu bez ikakvih osuda.Ovo svet podrzava? Bolesna amerika i bolestan svet ovo podrzava.Sramota!

 

Šta internet sve izbaci.

  • +1 2
Link to comment
15 minutes ago, roux senyurt said:

najiskrenija osecanja samo kuljaju

Dečko je idiot ili provokator (Niveamen) koji je slične postove postavljao na Ukrajinskim temema (podržavajući Ukrajinu) i bio banovan zbog srozavanja diskusije.

  • +1 4
Link to comment
×
×
  • Create New...