Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

35 minutes ago, Milošica said:

Već se pisalo na temu političara današnjeg vremena, a ne mislim ni da je oftopik, pa me zanima: vidite li obrise toga kod nekog svetskog političara danas? Dakle ne govorim o moralu naravno, nego o nečemu što se smatralo "državnikom"(možda De Gol i Čerčil).

 

Npr Subrahmanyam Jaishankar, ministar spoljnih poslova Indije.

Sada se najsposobniji kadrovi ne nalaze u politici, već u velikom biznisu. Jedna velika multinacionalna korporacija ima više kvalitetnog kadra nego neko ministarstvo i/ili uprava. 

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
2 hours ago, Milošica said:

Već se pisalo na temu političara današnjeg vremena, a ne mislim ni da je oftopik, pa me zanima: vidite li obrise toga kod nekog svetskog političara danas? Dakle ne govorim o moralu naravno, nego o nečemu što se smatralo "državnikom"(možda De Gol i Čerčil).

Putin i Si :s_a:

Link to comment
4 hours ago, Milošica said:

Već se pisalo na temu političara današnjeg vremena, a ne mislim ni da je oftopik, pa me zanima: vidite li obrise toga kod nekog svetskog političara danas? Dakle ne govorim o moralu naravno, nego o nečemu što se smatralo "državnikom"(možda De Gol i Čerčil).

 

Da, ima politicara sa vizijom (dakle, stop moral i korupcija i demokratija):

1. Lula, levi centar, Brazil

2. Lacalle De Pou, desnica, Urugvaj

3. Petro, levica, Kolumbija

4. Bukele, desnolevi populista, Salvador

 

To od onoga sto poznajem.

 

Evropa?

Ne pada mi niko na pamet. Mozda Micotakis.

  • Hvala 1
Link to comment

Izrael traži ostavku gen. sekretara UN-a Gutereša zato što je nakon nedvosmislene osude užasnih Hamasovih zločina rekao da se napadi Hamasa nisu desili u vakuumu i da kao što 56-godišnja izraelska okupacija gušenjem nije opravdanje za Hamasove napade, tako ni Hamasovi napadi nisu opravdanje za kolektivno kažnjavanje Palestinaca.

  • Haha 2
  • Hvala 1
Link to comment

Malo im je što najveća svetska sila stoji iza njih svojom propagandom, oružjem, razaračima i avionima, već bi da ućutkaju i onih par glasova kritike u međunarodnim forumima.

  • +1 5
Link to comment

Erdogan otkazao prethodno dogovorenu posjetu Izraelu. Osim toga, valjda je rekao nesto pomirljivo o Hamasu poput "Hamas nije teroristicka vec oslobodilacka organizacija". Nisam siguran u prevod prevoda a mrzi me da trazim, pa uzeti sa zrnom soli.

Link to comment

Za kvalitetne vijesti o tamou preporučujem skandinavca Gregga Carlstroma, na X-u formerly known as twićo ima handle @glcarlstrom . Najnovija stvar koju je primijetio je neobični tvit šefa izraelskog NATSEC vijeća o blagodatima Qatara.

  • Hvala 1
Link to comment
15 minutes ago, Krošek said:

obavljen je split

 

Čekaj, ja sam prozvan relativizatorom nacista, a ti uradiš split? Nije te barem malo sramota postojanja??

 

Edit: sad vidim da si reagovao, ali si ostavio ono napisano!!

Edited by dragance
Link to comment
×
×
  • Create New...