Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

19 minutes ago, vememah said:

 

Možda ne bi bilo zgoreg da napišeš o kakvom rutiranju je reč.

 

Koliko sam ja razumeo iskljucili su samo live traffic i oni i Apple. Navodno pomaze kod izbeglickih kolona. 

 

To su radili i  u drugim sukobima

  • Hvala 1
Link to comment

Jedna od dve puštene bakice, koja se pri puštanju rukovala s jednim otmičarem, održala konferenciju za štampu, svedočila o preživljenom i objasnila taj čin.

 

Muž te bakice, inače aktivista za mir s Palestincima, je po rečima ćerke još zarobljen i nije bio u grupi sa njom.

 

- - -

 

Al Džazira na engleskom je javila da Hamas još drži i muža druge puštene bakice kao taoca.

 

Inače, Izraelci su objavili da bacaju letke nad Gazom obećavajući bezbednost i novac onima koji prijave lokacije na kojima Hamas drži taoce.

 

Edited by vememah
Link to comment

Razmišljam o tunelima. 

U principu dali bi se uništiti. Malo vazdušnih udara, malo suzavca, brzi prodori, mnogo žrtava. 

Bilo i ranije borbi u podzemlju koje su bile teške. Beograd 44 dugo posle oslobođenja i još ponegde. 

Ali ima talaca, otežavajuće ali moguće. 

Ali ako imaju sektore hermetički razdvojene sa pregradama za  upravljanje vazdušnim udarima ondak mnogo, mnogo teško. 

Možda i mašim. 

Link to comment

on topic & mustang mode :)

 

studentska organizacija na harvardu se usudila da optuzi izrael za eskalaciju nasilja. 

wake ulazi u pun mod (blacklisting, doxing, pretnje smrcu), a cnn "objektivno" izvestava

https://edition.cnn.com/2023/10/11/business/harvard-israel-hamas-ceos-students/index.html

nema da tu neko muti vodu i dovodi u pitanje the narativ da se dobri idf bori protiv loseg hamasa a oni civili sto ginu... ahhh jebiga, necemo sad o tim sitnicama i detaljima. a ako i moramo, to je sve posledica hamasovog napada a ne idf.ovih bombi, jelte.

 

kao klinac sam se uvek pitao kako je moguce da velike imperije propadnu, a sada zaista mislim da cu nazalost gledati uzivo* kako se amerika interno unistava

 

edit: * a ozbiljno sam mator 

Edited by Zverilla
  • +1 1
  • Hvala 1
  • Tužno 1
Link to comment
1 hour ago, bags said:

 

Koliko sam ja razumeo iskljucili su samo live traffic i oni i Apple. Navodno pomaze kod izbeglickih kolona. 

 

To su radili i  u drugim sukobima

 

 

Izbeglicama posebno pomaze da ne znaju kuda da se upute i kako da sto pre stignu do bezbednih lokacija, dok ce za izraelsku masinu za ubijanje snabdevenu dronovima, satelitima i avijacijom biti izuzetno problematicno da lociraju guzve koje se stvaraju pokretima izbeglica.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Zverilla said:

on topic & mustang mode :)

 

studentska organizacija na harvardu se usudila da optuzi izrael za eskalaciju nasilja. 

wake ulazi u pun mod (blacklisting, doxing, pretnje smrcu), a cnn "objektivno" izvestava

https://edition.cnn.com/2023/10/11/business/harvard-israel-hamas-ceos-students/index.html

nema da tu neko muti vodu i dovodi u pitanje the narativ da se dobri idf bori protiv loseg hamasa a oni civili sto ginu... ahhh jebiga, necemo sad o tim sitnicama i detaljima. a ako i moramo, to je sve posledica hamasovog napada a ne idf.ovih bombi, jelte.

 

kao klinac sam se uvek pitao kako je moguce da velike imperije propadnu, a sada zaista mislim da cu nazalost gledati uzivo* kako se amerika interno unistava

 

edit: * a ozbiljno sam mator 

 

Bila je i na Yale-u frka, ali onda su tu profani ustali u odbranu Izraela.

 

Chicago, kao i uvek, najbolji, tamo im dali speaker s corner obema stranama, pa nek se ubedjuju.

Link to comment
Quote

Serbia has been a beacon of support for Israel since Hamas's attack - opinion
As a people who suffered terribly at the hands of the Nazis and their Croatian Ustasha collaborators during World War II, Serbs feel a strong kinship with the Jewish people and the State of Israel.
By EFRAIM ZUROFF, ALEKSANDAR NIKOLIC

Quote

In the eastern parts of Europe, however, expressions of support were much slower in coming.

...

There is, however, one eastern European country that has taken exceptional concrete measures to demonstrate its support for Israel, and especially for the soldiers of the IDF during these last two terrible weeks. Shortly after the news of the slaughter of so many innocent Israelis reached Belgrade, Serbian President Aleksandar Vucic immediately denounced the horrific crimes committed by Hamas and tied them to the painful history of the Jewish people throughout their history, especially during the Holocaust.

Awww :fantom:

  • Haha 2
Link to comment
4 hours ago, barba said:

Israel does care about the people of Gaza, the Palestinians. In my meetings in Tel Aviv yesterday I heard again and again: “We will not give up our humanity.” This is what distinguishes democratic states like Israel from terrorists like Hamas. -

 

Ali koliki je to stupac od žene jbt. Kako izrazito glupa i tupava jedinka na vlasti, kao da je SNS akademiju završila.

Link to comment
3 minutes ago, zorglub said:

 

Ali koliki je to stupac od žene jbt. Kako izrazito glupa i tupava jedinka na vlasti, kao da je SNS akademiju završila.

Već se pisalo na temu političara današnjeg vremena, a ne mislim ni da je oftopik, pa me zanima: vidite li obrise toga kod nekog svetskog političara danas? Dakle ne govorim o moralu naravno, nego o nečemu što se smatralo "državnikom"(možda De Gol i Čerčil).

Edited by Milošica
  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, vememah said:

Jedna od dve puštene bakice, koja se pri puštanju rukovala s jednim otmičarem, održala konferenciju za štampu, svedočila o preživljenom i objasnila taj čin.

 

Muž te bakice, inače aktivista za mir s Palestincima, je po rečima ćerke još zarobljen i nije bio u grupi sa njom.

 

To nije sprečilo CNN da izvesti o puštanju taoca pod naslovom "Released Hostage: I WENT THROUGH HELL".

 

"When we arrived in Gaza, they first told us that they believed in the Quran and would not harm us, they fed us well, were kind,  a doctor and paramedic visited us regularly, everything was provided for us..."
 

Pakao indeed :isuse:

Link to comment
11 minutes ago, zorglub said:

Ali koliki je to stupac od žene jbt. Kako izrazito glupa i tupava jedinka na vlasti, kao da je SNS akademiju završila.

Stupac, buzdovan je samo za generacije koje pamte neke druge ljude: ali je pre svega dokaz u kolikom мјехуру zivi, krece se i razmislja mikroskopska manjina ciji jedan deo ne 'ladi i ovde na topicima o vucicu, ocajnicki se nadajuci da se stvari mogu promeniti 1 izborima: sve je to svojevrsna SNS akademija, povrsnost, zla namera manje ili vise lepo upakovana...

Ukratko, u sred smo vikipedija trenda, politike :isuse:...

Ukratko, nisu oni, sa sve vucicem pali s Marsa, proizvod i deo sistema su...

  • +1 2
Link to comment
×
×
  • Create New...