Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

3 minutes ago, Ayatollah said:

Meni ovde deluje da su Ameri malo zauzdali Izrael, verovatno iz straha da bi mogao nastati veliki karambol koji bi mogao da se skroz otrgne kontroli (ili pak imaju podatke da se tako nešto sprema, jer su već gađali neki konvoj na Al Tanfu pre neki dan, a navodno je i Kataib Hezbolah poslao oko 7000 boraca iz Iraka u Liban), a gde oni ne bi mogli da ostanu po strani. Uz to, verovatno im je cilj da održe na vlasti saradljive arapske vladare, pre svega u Egiptu i Jordanu, kao i Abasa, a neko veliko sranje u Gazi bi moglo da i njih poljulja, a i da npr. još više gurne MBS u naručje Kinezima i Rusima. 

 

Pored ovoga, šta god Dženet Jelen pričala, ipak ne bi bilo blagotvorno po američki budžet da moraju pored Ukrajine da finansiraju i materijalno podržavaju još jedan veći konflikt - oni to svakako mogu, ali je pitanje cene za tu mogućnost, plus bi neka dodatna esklalacija u npr. Koreji ili na Tajvanu u situaciji gde već imaju dva vruća konflikta u koja su upleteni i njima bila ozbiljan izazov. 

 

Ja mislim da je Putin vec trljao ruke, ali USA iako podrzava Izrael nema neki meni vidljiv interes da pushta eskalaciju ovde. Neki vid smirivanja situacije deluje da se nazire...

Link to comment

Zanimljiva je pozicija KSA. Sve više naginju Iranu. 

 

Quote

After suspending normalisation talks with Israel, Saudi Arabia has once again snubbed United States. The Washington Post reported that In Riyadh, the Saudi Crown Prince Mohammed Bin Salman kept U.S. Secretary of State Antony Blinken waiting several hours for a meeting presumed to happen in the evening but which the crown prince only showed up for the next morning. This amid Israeli onslaught on Gaza in response to Hamas' assault on October 7. 

 

 

Edited by slow
  • Haha 1
Link to comment

Pa Iran je pobednik rata u Siriji, pobednik americkog rata u Iraku, kontrolise I Liban a ima akcije I u Jemenu, Palestini itd. Regionalna sila na koju treba uvek racunati

 

Logicno da svi ostali se presabiraju vredi li im rizikovati zbog 1 Izraela. Evo cak ni Amerikanci vise nisu sigurni-jeftinije ce im biti da posto poto zauzdaju Izrael nego ratuju s celim islamskim svetom.

 

Drugim recima, Izrael je vec izgubio

Edited by dillinger
  • +1 5
Link to comment

Mozda mogu da zauzdaju Izrael ali Jevreji su na ivi sada. Zamisli neko primerje i onda krene Hamas da opet ispaljuje rakete ili ulece u Izrael, tek onda ne bi kamen na kamenu ostao u Gazi. A nije da sam Hamas ne bi to voleo, njima je eskalacija u interesu. Mnogo jebena situacija. 

  • +1 3
Link to comment
2 hours ago, Anduril said:

Izgleda da je cilj preuzimanje vlasti u Gazi (ili sta tamo ostane) od strane Fataha.

Bez istinske drzave drzave pod kontrolom Fataha ili drugih manje ekstremnih organizacija, nece biti mira za Izraelce.

Mozda je to tamo sada i desnica tamo ukapirala posle 25 godina torpediranja (ako im SAD ne dozvole etnicko ciscenje) jer ovo im se moze desiti i u Vest Banku.

 

 

Mnogo su veće šanse da neka forma Hamasa preuzme West Bank nego da se PLO vrati u Gazu.

 

To kako je Hamas ošurio Izrael u bukvalno pola dana akcije je nešto što Fatah nije i neće nikada. Ne samo vojno nego i politički, ogolili su jevrejsku državu kao najobičniju genocidnu operaciju gde se budale puštajući paru na uši utrkuju ko će da da gluplju nediplomatsku SNS izjavu toliko da Blinken mora da im zavrće ruku.

 

A za svoje donatore, Hamas je najviše cost effective operacija koju su ikada podržali tako da svi oni trljaju ruke. Par hiljada Palestinaca gore dole nije nešto za čime će se okrenuti u poređenju sa efektima operacije.

 

Svet je radikalizovan, naročito oni koji nemaju šta više da izgube i to vam je tako. Bukvalno model za svet. 

Edited by Eleniko
  • +1 3
Link to comment

inače ono čega će možda jednog dana birokratski tupsoni tipa ursule fon lajden postati svesni su efekti gaze na bezbednost evrope. u migrantsko/izbegličkom talasu koji od 2015 prolazi kroz srbiju ima ljudi iz gaze, koji su izašli kroz tunele napolje i krenuli preko egipta vani, uglavnom sa dobro falsifikovanim putnim dokumentima. dovoljno je da hamas pošalje 10 obučenih likova da napravi masivno sranje svuda gde treba a verujem da će to i uraditi onda kada budu procenili da mogu to da kapitalizuju.

 

  • +1 9
Link to comment
9 hours ago, Zaboravan said:

Imam utisak da se nešto baš veliko sprema, dve udarne grupe nosača aviona, britanci prate koliko mogu, Izraelci polupali prelaz sa Egiptom... Čudno. 

 

Sta je cudno?

 

Poklano i pobijeno oko hiljadu dece, zena i muskaraca za jedan jedini dan, kakav odgovor se ocekivao? Maslinova grancica mira?

 

Cista provokacija uz ruske komande, eno na snimku Hamas pustio sam.

 

Sada imamo gomile mrtve i osakacene palestinske dece koja su do pre nedelju dana bila ziva i zdrava. Ko otvara sampanjac zbog toga - ameri i britanci? Nece biti. Eno Putin procvetao u poslednje dve nedelje.

 

Ko sipa benzin iz Irana i Moskve? Nesto veliko je zapoceto pre dve i po godine u Ukrajini, ovo je logican nastavak.

 

Na stranu Srbija u svemu ovome i kancer koji jede nase drustvo u ovakvim vremenima, imam utisak da nas nece jos dugo brinuti ni Ukrajina ni bliski istok, jer nama ovde se sprema sasvim nepotrebno i veliko sranje upravo uvezano sa globalnom situacijom i nasim zvanicnim opredeljivanjem za neprirodne i stetne koalicije na daljinu.

 

 

 

 

 

 

Edited by Caligula
  • +1 3
  • Haha 4
  • -1 3
Link to comment
13 minutes ago, Sara said:

Idi bre Kaligula, sto ti umeš da upropastiš dan, sad ce opet da mi krene teskoba

 

Nije mi bila namera, sori.

 

Idu "izbori", ovaj nas balavi mafijas putuje po Kinama i Rusijama, dole se sprema sranje a ja preduzetnik koji radi iskljucivo sa strancima, i to onim koji Vucicu ne valjaju pa se pitam u sred Evrope sta ce dete da jede i da obuce ako ovaj odluci da nas odcepi i odvede na istok. Nego se zaboravan cudi "odakle bre ovo" pa ajde da se ne pravimo veverice svi ovde.

 

Taj konflikt tinja decenijama, milenijumima zapravo na ovaj ili onaj nacin - sada se ameri, ako sam dobro razumeo, iskrcavaju u Izraelu uz flotu kao podrsku dok ovi ravnaju onu sirotinju po pojasu gaze i civile tretiraju kao teroriste - a putin pojacao gostovanja po ruskim televizijama kao vucic, sav srecan i poucan.

 

Sta bi moglo da krene po zlu.

Edited by Caligula
  • +1 2
  • -1 1
Link to comment
31 minutes ago, Caligula said:

 

Sta je cudno?

 

Poklano i pobijeno oko hiljadu dece, zena i muskaraca za jedan jedini dan, kakav odgovor se ocekivao? Maslinova grancica mira?

 

Cista provokacija uz ruske komande, eno na snimku Hamas pustio sam.

 

Sada imamo gomile mrtve i osakacene palestinske dece koja su do pre nedelju dana bila ziva i zdrava. Ko otvara sampanjac zbog toga - ameri i britanci? Nece biti. Eno Putin procvetao u poslednje dve nedelje.

 

Ko sipa benzin iz Irana i Moskve? Nesto veliko je zapoceto pre dve i po godine u Ukrajini, ovo je logican nastavak.

 

Na stranu Srbija u svemu ovome i kancer koji jede nase drustvo u ovakvim vremenima, imam utisak da nas nece jos dugo brinuti ni Ukrajina ni bliski istok, jer nama ovde se sprema sasvim nepotrebno i veliko sranje upravo uvezano sa globalnom situacijom i nasim zvanicnim opredeljivanjem za neprirodne i stetne koalicije na daljinu.

 

 

 

 

 

 

Nisi razumeo na šta mislim, naravno.

A koliko nisi razumeo govori i da pišeš o nekakvom iskrcavanju us u Izrael. :huh:

Link to comment
5 minutes ago, banecare1 said:

kakva epska opcinjenost putinom :lolol:

 

Ko je najgadniji lik uz onog kineza na planeti trenutno - govorim o koncentraciji moci?

 

Kada kazem lik mislim covek, ne sistem ili drzava. Lik. Jedan koji odlucuje. On je iskonsko, otelovljeno zlo, lucifer licno. Koliko dece je pobio po Ukrajini dok se ovde govorilo o narukvici koju nosi neki ukrajinski oficir?

 

... koga boli kurac.

 

@Zaboravan kazes sprema se nesto veliko i cudis se, pa da ti "objasnim". Veliko je vec spremljeno.

 

Odo , imam ded lajn.

 

 

 

Edited by Caligula
  • +1 1
  • -1 1
Link to comment
×
×
  • Create New...