Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

38 minutes ago, cedo said:

 

qq ce im 2k

izrael ima 300k vojnika

To su snage za brzu intervenciju. Mislim da ce biti koriscene za eventualne ulicne borbe / oslobadjanje talaca za navodjenje SAD aviona / udara za brodova. 

Sruga vazna stvar, to je signal da SAD stoji iza IL, upozorenje drugim zemljama.

 

Spoiler

Koliko me secanje sluzi zadnje SAD snage su bile u tom delu sveta 80tih. Posle ekplozije kamiona na ulazu u vojnu bazu u Libanu, nisu bili prisutni na terenu.

 

Link to comment
8 hours ago, Gandalf said:

poznavanje materije kod >90% upitanih je u rasponu od ama baš ništa do skoro ništa. niti ljudi znaju šta "moving to a safe country" znači u praksi, ali lepo zvuči.

 

To. Frejmujes pitanje kako ti odgovara.

 

Nisu pitali da li ste za enticko ciscenje Palestinaca u Gazi. Cenim da bi odgovor bio malo drugaciji.

 

Tipicna anketa za formiranje a ne opis stanja javnog mnjenja.

 

 

  • +1 1
Link to comment

 

sto ce reci, ova runda je gotova

palestinci po obicaju najebali jace

ako u izraelu i dodje do promene politike to nece ici toliko brzo a i hamas nema da nestane sam od sebe

na zapadu nista novo i dragance moze mirno da pava

kapitalizam je unistio svaki tracak zivota u ljudima

 

edit: e da, UN se nisu stigle oglasiti

Edited by cedo
Link to comment

Inače, zaista je loš "vajb" (kao što rekoh na drugoj temi, post-9/11 osećaj). Danas je let iz Melburna za Sidnej vraćen nazad na aerodrom pošto su se dvojica putnika posvađali oko Izraela i Palestine.:isuse:

  • Haha 3
  • Tužno 1
Link to comment

Biden u srijedu ide glavom i bradom u Izrael.

 

Poslije toga u Amman. Gdje ga čekaju:

Quote

 Jordanian King Abdullah, Egypt's President Al-Sisi and the president of the Palestinian Authority, Mahmoud Abbas.

 

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, vememah said:

 

 

 

Ovaj, kako to zamislja da uradi?

 

Mi cemo da napravimo logor gde cemo da smestimo civile a onda cemo da  drljamo Hamas. Samo sto , emnemamo kontrolu nad tim logorom da razdvojimo Hamasovce od civila.

  • +1 1
Link to comment

Pa, dobro, Izrael resio da kadrira.

 

Petra boi uvo, ali je i Pedrito Sancez, iznenadjujuce, stao u odbranu ministarke Iona Belara iz Podemos koja je izjavila da Netanjahuu treba  da se sudi za ratne zlocine u Hagu.

 

Levicarska koalicija SUMAR, koalicioni partner socijalista u Spaniji, zatrazila je da se u koalicioni ugovor nove Vlade ubaci jednostrano prizanje palestinske drzave (ako sam dobro cuo na vestima).

Link to comment
3 hours ago, Roger Sanchez said:

Biden u srijedu ide glavom i bradom u Izrael.

Poslije toga u Amman. Gdje ga čekaju:

 

Izgleda da je cilj preuzimanje vlasti u Gazi (ili sta tamo ostane) od strane Fataha.

Bez istinske drzave drzave pod kontrolom Fataha ili drugih manje ekstremnih organizacija, nece biti mira za Izraelce.

Mozda je to tamo sada i desnica tamo ukapirala posle 25 godina torpediranja (ako im SAD ne dozvole etnicko ciscenje) jer ovo im se moze desiti i u Vest Banku.

@ Gojko & Stojko - super tekst na temu pregovora i kako su propali tokom devedesetih. Pokazuje i ulogu prve Njetanjahuove vlade/Likuda u svemu tome.

Edited by Anduril
Link to comment
×
×
  • Create New...