Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

3 minutes ago, cedo said:

 

 

da mi to u ovim krajevima zovemo etnichko chiscenje, ili 'posle SAO bude jao', u zavisnosti ko ima upper hand...

  • +1 2
Link to comment

a jeste ... nije logicno

 

Zelensky wanted to make solidarity visit but was told ‘time not right’ — reports

 

Ukrainian President Volodymyr Zelensky asked to make a solidarity visit in the wake of the Hamas onslaught on Israel but was told “the time is not right,” Hebrew-language media reports.

Zelensky issued a strong defense of Israel after the assault, saying that Israel had an unquestionable right to defend itself from attacks from Palestinian terrorists.

Terror is always a crime, not just against one country or specific victims, but against humanity as a whole,” he said.

“The world must stand united… so that terror does not attempt to take or destroy life anywhere and at any moment,” Zelensky said.

Israel has repeatedly expressed support for Ukraine since Russian forces invaded Ukraine in February last year, but has stopped short of offering military aid, sparking diplomatic tensions between Kyiv and Jerusalem.

Israel has been hesitant to antagonize Moscow, which has a heavy military presence in Syria.

  • Haha 1
Link to comment

nisu hteli zelenskog u poseti sada jer su procenili da nije trenutak da guraju prst u oko putinu. trenutno je izraelu kanal komunikacije  sa putinom vazniji nego javna podrska zelenskog (u smislu pregovora sa hamasom oko kidnapovanih). u svakom slucaju najavljen je razgovor bibi putin za danas

Edited by roux senyurt
  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, roux senyurt said:

nisu hteli zelenskog u poseti sada jer su procenili da nije trenutak da guraju prst u oko putinu. trenutno je izraelu kanal komunikacije  sa putinom vazniji nego javna podrska zelenskog (u smislu pregovora sa hamasom oko kidnapovanih). u svakom slucaju najavljen je razgovor bibi putin za danas

 

taman da mu putin kaze sta je pricao sa asadom... a i ne mora, vec su objavili

 

vrlo skoro, ako ovo eskalira, ima stiklovani da bude pozeljan na zapadnoj strani

puj pike ne vazi, a zelensky plaky

 

jebo svet kad je tako zajeban

  • +1 1
Link to comment
7 hours ago, Kampokei said:

I dalje je puno šuma, ali da li se samo meni čini da se događa jedna deeskalacija? Em je celom svetu frka, em Izrael ne zna ni šta bi tačno, a ni kako bi. 

 

I meni se cini.

 

Pripustilo Hercoga i Baraka (Ehuda) u medije. Voda, Bajdenarin tvit....

 

Da li je licno Bjaden ili Blinken, ne znam, ali ajde da vidimo kakvo ce se resenje naci. Hamas ce pustiti taoce, ali to svakako nije dovoljno da se proglasi "pobeda" na izraleskoj strani. Javno proglaseni cilj da ubiju sve Hamasovce nije dostizan.

  • +1 1
Link to comment
14 minutes ago, roux senyurt said:

nema ljubavi nema mrznje, samo interes

 

"Interes" je bukvalno odgovor izraelskih zvaničnika na pitanje zbog čega njihova država još uvek nije označila pogrom nad jermenima kao genocid.

  • +1 1
Link to comment

ma poceli su da rade kalkulatori, nafta ne prasta, posebno danas

nije isto da konflikt ostane u okviru gaze/izraela ili da se puskara okolo i u kojoj meri

svi ce da izracunaju sta im treba a palestinci ce najebati

ili ce se oteti kontroli

Link to comment
  • +1 6
Link to comment
43 minutes ago, cedo said:
48 minutes ago, roux senyurt said:

nisu hteli zelenskog u poseti sada jer su procenili da nije trenutak da guraju prst u oko putinu. trenutno je izraelu kanal komunikacije  sa putinom vazniji nego javna podrska zelenskog (u smislu pregovora sa hamasom oko kidnapovanih). u svakom slucaju najavljen je razgovor bibi putin za danas

 

taman da mu putin kaze sta je pricao sa asadom... a i ne mora, vec su objavili

 

vrlo skoro, ako ovo eskalira, ima stiklovani da bude pozeljan na zapadnoj strani

Bas to sam pomislio nakon onog NATO sastanka, ni rijeci tad o Ukrajini ni Rusiji, niti sam uhvatio da je neko nesto ozbiljno pljuvao po Putinu proteklih dana.

Link to comment
3 minutes ago, Gandalf said:

poznavanje materije kod >90% upitanih je u rasponu od ama baš ništa do skoro ništa. niti ljudi znaju šta "moving to a safe country" znači u praksi, ali lepo zvuči.

 

to je para koliko hoces a mozak ti ne treba

tko to ne bi pozelio

Link to comment
×
×
  • Create New...