Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

Ovaj plan da se nose svi, nije nas briga deo je svake divljacke "politike", to je nesto sto se prodaje kao kompromis, kao usluga, kao vrhunska dobra volja pre nego sto postane ozbiljan. Nismo se puno pomakli

Link to comment
21 minutes ago, Roger Sanchez said:

Ti to impliciraš da postoje lijepa i ružna invazija, a jedini je problem što će se Bibi odlučiti za krivu?


Postoje legitimni i zlocinacki ratovi, a pravila rata veoma dobro opisuju sta je dopusteno a sta ne. 

Link to comment
1 minute ago, Anduril said:


Postoje legitimni i zlocinacki ratovi, a pravila rata veoma dobro opisuju sta je dopusteno a sta ne. 

 

Kad smo kod legitimnog rata, ko je koga okupirao, Palestina Izrael ili Izrael Palestinu?

Link to comment
4 minutes ago, Anduril said:

Postoje legitimni i zlocinacki ratovi, a pravila rata veoma dobro opisuju sta je dopusteno a sta ne.

Gaza je područje pod ilegalnom okupacijom. Izrael ne može tamo ''legitimno'' ratovati ni da se postavi na trepavice.

  • +1 1
  • Haha 1
  • Hvala 1
Link to comment
Just now, Meazza said:

 

Kad smo kod legitimnog rata, ko je koga okupirao, Palestina Izrael ili Izrael Palestinu?


Daj covece, stalno se ubacujes a nemas osnovnog znanja i time smaras. Izrael se 2005 povukao i zavrsio sa okupacijom Gaze - povukli su se i kolonisti. Zapadna Obala i Golan su pod okupacijom. Dakle, situacija sa Gazom je fundamentalno drugacija, a da nije bilo napada Hamasa, verovatno bi i granica bila propustljivija kao na Zapadnoj Obali. Plus, cak ni Egipat nece da se bakce sa Hamasom pa drzi granicu zatvorenom. Sada cak i grade zid da slucajno ne predju izbeglice kod njih.

Link to comment
1 minute ago, Roger Sanchez said:

Gaza je područje pod ilegalnom okupacijom. Izrael ne može tamo ''legitimno'' ratovati ni da se postavi na trepavice.


Po kakvom okupacijom? Oni su pod blokadom zbog napada ali ne pod okupacijom osim ako Hamas ne ukljucujes u okupaciju.

  • +1 1
Link to comment
9 minutes ago, Anduril said:


Daj covece, stalno se ubacujes a nemas osnovnog znanja i time smaras. Izrael se 2005 povukao i zavrsio sa okupacijom Gaze - povukli su se i kolonisti. Zapadna Obala i Golan su pod okupacijom. Dakle, situacija sa Gazom je fundamentalno drugacija, a da nije bilo napada Hamasa, verovatno bi i granica bila propustljivija kao na Zapadnoj Obali. Plus, cak ni Egipat nece da se bakce sa Hamasom pa drzi granicu zatvorenom. Sada cak i grade zid da slucajno ne predju izbeglice kod njih.

 

Da te ne svrbi ne bi se cesao. Cetiri puta si mi pompezno objavio da idem na ignore listu i cetvrti put mi odgovaras, to be continued.

  • Haha 4
Link to comment
2 minutes ago, Roger Sanchez said:

Završio s okupacijom, ali im diktira gdje mogu ploviti, koji im brod smije pristati u luku i može im isključiti struju, vodu, pristup gorivu i internetu po volji?

 

Taman posla, ni UN nije priznao tu šaradu, a ni Egipat.


Pa da, trebaju da puste Iran da isporuci nesto malo teze i vece pa da fundamentalisti pobiju mnogo vise ljudi. Btw. upravo zato i Egipat sprovodi blokadu. Problem nije kontrola na granicama u principu, cak je Abas izjavljivao da Hamas mora da se kontrolise, nego sto Izrael fasovi cesto zloupotrebljavaju te kontrole za osvetu i kolektivno kaznjavanje kao i sada. 

  • +1 2
Link to comment
26 minutes ago, Meazza said:

 

Da te ne svrbi ne bi se cesao. Cetiri puta si mi pompezno objavio da idem na ignore listu i cetvrti put mi odgovaras, to be continued.

 

Desi se ako nisam ulogovan da procitam i tvoje postove posto su kratki, a ako i odgovorim jednom u sest meseci, nije strasno. Glavno je da ne moram citam spam svaki dan.

Kao i sa svim drugim, to je vise pitanje mere. :)

Link to comment
8 minutes ago, Anduril said:

 

Desi se ako nisam ulogovan da procitam i tvoje postove posto su kratki, a ako i odgovorim jednom u sest meseci, nije strasno. Glavno je da ne moram citam spam svaki dan.

Kao i sa svim drugim, to je vise pitanje mere. :)

 

Ne znam kako ti, ali ja na spam ne odgovaram. :) 

Ja sam mislio da kad nekog obavestis da je na tvojoj ignore listi to znaci da neces vise da komuniciras sa njim i da mu odgovaras. Cemu bi inace sluzilo to obavestenje? Posto niko ne moze da zna ko koga cita a koga preskace. Jedino ako si mislio da se ljudi potresaju zbog toga sto si ih stavio na ignore, doduse to me uopste ne bi zacudilo...

 

 

 

 

 

 

Link to comment
×
×
  • Create New...