Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

nebio u SAD 2001-2003, pa ne mogu da poredim.

 

ali mi nacionalistička histerija deluje potpuno nadrealno obzirom da nije SAD u pitanju. 

 

 

 

Edited by Gandalf
Link to comment
22 minutes ago, nenad said:

 

ok, a sta je bila poenta tvog repliciranja dudi? 

 

ona je napisala da nisu palestinci ti koji su ubijali jevreje po gasnim komorama.


pa svakako ne da optužim sve palestince za bilo šta, samo da ukažem na to da istorija njihovih sukoba nije tako jednostavna. tj. da uključuje i saradnju nekih palestinaca sa onima koji jesu pravili gasne komore.

Link to comment
15 minutes ago, roux senyurt said:

oni bombaski napadi od  sredine devedesetih do sada nisu pomogli da centar i levica nadjacaju desnicu. 

Nisu.

Ili ni blizu onoliko koliko je, recimo i primera radi, jer nemam vremena za vise doprineo istih 90-ih priliv istocnoevropskih, narocito sovjetskih Jevreja koji su poprilicno temeljno izmenili strukturu izraelskog drustva...

O&O

  • +1 2
Link to comment
15 minutes ago, vememah said:

 

Nastavak niza:

  Hide contents

 

 

 

 

danas sam slusao bivseg obavestajca koji je govorio o hamasa pripremama od pre sest meseci. sve se znalo, cak i da je deo priprema bio i u rusiji. 3.oktobra, grupice od dvadesetak vojnika hamasa su primecene kako uvezbavaju ovakve akcije, ali niko u obavestajnim sluzbama nije davao veliki znacaj

Link to comment
5 minutes ago, aram said:


pa svakako ne da optužim sve palestince za bilo šta, samo da ukažem na to da istorija njihovih sukoba nije tako jednostavna. tj. da uključuje i saradnju nekih palestinaca sa onima koji jesu pravili gasne komore.

 

izvini, ali da li stvarno mislis da duda, ili bilo lo drugi ovde ne zna da istorija sukoba na bliskom istoku nije jednostavna?

 

ovo drugo je tek ekstremno nategnuto, verovatno ne postoji ni jedan narod na svetu, ukljucujuci jevreje, koji nije imao ni jednog pripadnika koji je saradjivao sa nacistima. to je bukvalno nikakav argument. 

  • +1 3
Link to comment
5 minutes ago, namenski said:

Nisu.

Ili ni blizu onoliko koliko je, recimo i primera radi, jer nemam vremena za vise doprineo istih 90-ih priliv istocnoevropskih, narocito sovjetskih Jevreja koji su poprilicno temeljno izmenili strukturu izraelskog drustva...

O&O

ne moras da repliciras ako nemas vremena, ali ta sovjetska alija nije bila vecinski desno orjentisana. sta vise, veliki broj pridoslica su bili ljudi iz mesovitih brakova, nezainteresovanih za desnicarske ideologije.

 

  • -1 1
Link to comment
6 minutes ago, nenad said:

 

izvini, ali da li stvarno mislis da duda, ili bilo lo drugi ovde ne zna da istorija sukoba na bliskom istoku nije jednostavna?

 

ovo drugo je tek ekstremno nategnuto, verovatno ne postoji ni jedan narod na svetu, ukljucujuci jevreje, koji nije imao ni jednog pripadnika koji je saradjivao sa nacistima. to je bukvalno nikakav argument. 


ok, hvala, da završimo ovde sa ovim?
mislim, ja bar neću nastavljati.

Link to comment
9 minutes ago, aram said:


ok, hvala, da završimo ovde sa ovim?
mislim, ja bar neću nastavljati.

 

ok, nije mi bila namera da te drndam, ne mislim da si imao losu nameru.

  • Wub 1
  • Hvala 1
Link to comment

UN warns of 'devastating human consequences' of Israel's evacuation order

 

A UN special rapporteur said that forcible population transfers are a 'crime against humanity.' The UN urged Israel to rescind the order, saying, 'Even wars have rules.'

 

Spoiler

The UN expert on displacement said Friday she was "horrified" by Israel telling 1.1 million residents to evacuate the northern Gaza Strip, condemning the order as a crime against humanity.

Paula Gaviria Betancur, the United Nations' special rapporteur on the human rights of internally displaced persons, said it was inconceivable that Gazans could move across a war zone without devastating consequences.

Thousands of Palestinians fled to southern Gaza in search of refuge on Friday after Israel warned them to evacuate before an expected ground offensive against Hamas in retaliation for the deadliest attack in Israel's history.

 

"Forcible population transfers constitute a crime against humanity, and collective punishment is prohibited under international humanitarian law," Gaviria Betancur said in a statement. "We are horrified at the prospect of an additional one million Palestinians joining the over 423,000 people already forcibly driven from their homes by the violence over the past week."

"It is inconceivable that more than half of Gaza's population could traverse an active war zone, without devastating humanitarian consequences, particularly while deprived of essential supplies and basic services."

UN special rapporteurs are unpaid, independent figures mandated by the Human Rights Council. They do not speak for the UN but report their findings to it. Gaviria Betancur urged Israel to rescind the evacuation order immediately, saying those currently displaced had nowhere to go.

 

Meanwhile, the UN has also condemned Israel's order. UN chief Antonio Guterres appealed Friday for the protection of basic human rights as the Israel-Hamas conflict spiraled, stressing that "even wars have rules" and warning against using hostages as human shields.

 

"The situation in Gaza has reached a dangerous new low," Guterres said ahead of a Security Council meeting on the volatile situation.

"We need immediate humanitarian access throughout Gaza, so that we can get fuel, food and water to everyone in need," he said, adding that the blockaded enclave's health system was on the brink of collapse.

His call for the protection of civilians came as Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu said his country's fierce bombardment of Gaza was "just the beginning."

 

Link to comment
×
×
  • Create New...