Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

1 minute ago, copkillah said:

 

imaš vrlo neujednačen odnos propagadne u ovom ratu i jbg jedna strana je istorijski tu potlačena, tj slabija

Upadljiva je razlika u podršci Izraelcima vs Palestincima (kačio je vememah rezultate pooll™ ova) koja je i ovamo i tamo (uz puno neodlučnih) naspram zvaničnih stavova gotovo svih "vodećih" država u svetu (koji se međusobno takmiče u tome ko će biti više pro-Izrael; čak se samo pominjanje palestinskih civila smatra de fakto "izdajom"). Kao i u mnogo čemu drugome, naši demokratski predstavnici ne predstavljaju nas, tj. svoje konstituente, već ko zna koga... Nije čudo da priča o globalističkoj kabali™ ljudima zavrti mozak.

  • +1 7
Link to comment
14 minutes ago, dragance said:

Aj sad ti nadji citate za tako nešto!

 

Edit: ono za podržavanje za odnos države 

 

Eno ti letošnja rasprava kada je policija ubila klinca u kolima, na osnovu anegdotalnog slučaja tvog prijatelja si pronašao razumevanje i slagao si se sa svakom latentno-islamofobnom stvari koju bi borris napisao. Negirao si priču o akumuliranom generacijskom besu kod dece imigranata, izjednačavao krivicu itd itd.

A našao sam i jednu lepu ilustraciju onoga o čemu ovde  pričamo:

 

image.thumb.png.8fe9d61fc4efd84926dc9c7a82c60140.png

 

Možeš ti sada da pričaš koliko hoćeš da se osuda izraelskih zločina "podrazumeva", ali tvoje dosadašnje pisanje ni na koji način ne ukazuje na to, izvini.

  • +1 2
Link to comment
6 minutes ago, copkillah said:

 

Možeš ti sada da pričaš koliko hoćeš da se osuda izraelskih zločina "podrazumeva", ali tvoje dosadašnje pisanje ni na koji način ne ukazuje na to, izvini.

 

u tom grmu lezi zec mejnstrima

 

a ustvari, ono sto je ocigledno i sto nije pokriveno milionskim kampanjama treba da se podrazumeva:

osuda terorizma

osuda ruske agresije

osuda srpske agresije

...

 

mnogo je konforno jahati na mejnsrimu i pricati o relativizaciji

najlakse ... para koliko hoces a mozak ti ne treba

tko to ne bi pozelio

:( 

 

 

  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, nenad said:

 

cuj, podrazumeva se osuda izraelskih zlocina?!?!

izraelski zlocini se guraju pod tepih godinama, niko ne radi nista da spreci ovaj koji se trenutno desava/priprema a izraelski zvanicnici se naljute/uvrede kad neko o palestincima govori kao o zivim bicima. 

 

ko god insistira na tome da je ovde hamas izvor problema je prosto ili glup ili los covek ili govno.

 

 

 

unproviked™

 

Link to comment
1 hour ago, copkillah said:

Eno ti letošnja rasprava kada je policija ubila klinca u kolima, na osnovu anegdotalnog slučaja tvog prijatelja si pronašao razumevanje i slagao si se sa svakom latentno-islamofobnom stvari koju bi borris napisao.

Taj policajac je kriminalac, to sam sasvim jasno napisao. 
Nemam razumevanja za tako nešto, već mogu da ti kažem zašto su pojedini laki na obaraču - što svakako nije pravdanje.

 

Boris nije islamofob kako mu podnećete, već vi ne razumete šta se dešava u Francuskoj, a posebno ti koji kao primer/izvor navodi film iz 90-ih!

 

To su obične bande narko dilera koji koriste getoe kao sigurna mesta - baš isto onako kao što odredjeni ljudi koriste sever Kosova za šverc i svašta još nešto.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
49 minutes ago, nenad said:

 

cuj, podrazumeva se osuda izraelskih zlocina?!?!

izraelski zlocini se guraju pod tepih godinama, niko ne radi nista da spreci ovaj koji se trenutno desava/priprema a izraelski zvanicnici se naljute/uvrede kad neko o palestincima govori kao o zivim bicima. 

 

ko god insistira na tome da je ovde hamas izvor problema je prosto ili glup ili los covek ili govno.

 

 

 

 

Kod mene se podrazumeva. Ja ne kontrolišem medije - da jesam, njima bi odavno izvukao kablove. Palestinci pate decenijama, ali Hamas njih koristi za neke svoje ideale koji nemaju veze sa boljim životom Palestinaca.

 

ljudi žive u aparthejdu i u šatorima , niko ih ne jebe ni 2%, a svima su im puna usta podrške (u drugim arapskim zemljama). Hamas je problem, izraelska vlada je problem, Hezbola je problem, Amerika je problem, Iran je problem.

 

A pobijeni mladi, deca i svi neduzni nisu krivi ni za šta. Na obe strane. 

  • +1 5
Link to comment
3 minutes ago, dragance said:

Kod mene se podrazumeva. Ja ne kontrolišem medije - da jesam, njima bi odavno izvukao kablove. Palestinci pate decenijama, ali Hamas njih koristi za neke svoje ideale koji nemaju veze sa boljim životom Palestinaca.

 

ljudi žive u aparthejdu i u šatorima , niko ih ne jebe ni 2%, a svima su im puna usta podrške (u drugim arapskim zemljama). Hamas je problem, izraelska vlada je problem, Hezbola je problem, Amerika je problem, Iran je problem.

 

A pobijeni mladi, deca i svi neduzni nisu krivi ni za šta. Na obe strane. 

 

izraelska vlada je problem broj 1, pa nekoliko mesta prazno, pa onda ovi ostali koje si pobrojao. 

 

  • +1 5
Link to comment
Just now, nenad said:

 

izraelska vlada je problem broj 1, pa nekoliko mesta prazno, pa onda ovi ostali koje si pobrojao. 

 

Ok, ali su i dalje problem. Hamas hoće da uništi Izrael, nije im bitno za Palestince. Netanjahu hoće da uništi Palestince, a ima i gorih od njega. Meni su to dve strane iste medalje. Jebe mi se ko je prvi počeo, mrtvi se ne mogu vratiti.

  • +1 2
  • -1 1
Link to comment
16 minutes ago, dragance said:

Taj policajac je kriminalac, to sam sasvim jasno napisao. 
Nemam razumevanja za tako nešto, već mogu da ti kažem zašto su pojedini laki na obaraču - što svakako nije pravdanje.

 

Boris nije islamofob kako mu podnećete, već vi ne razumete šta se dešava u Francuskoj, a posebno ti koji kao primer/izvor navodi film iz 90-ih!

 

To su obične bande narko dilera koji koriste getoe kao sigurna mesta - baš isto onako kao što odredjeni ljudi koriste sever Kosova za šverc i svašta još nešto.

 

Mogu da prihvatim delove ovoga šta si napisao, ali zaista ne možeš da negiraš da se na decu imigranata uvek gleda na istom nivou na kom se gledaju "starosedeoci".

 

Nisu se oni neredi dešavali zbog narko dilera, već zbog nagomilanog besa.

Link to comment

Čitam ovaj topic uredno, teško postizavam jer se baš mnogo piše.

 

Za mene je fascinantno da za mnoge ovde (i ne samo ovde), istorija počinje u momentu kad se jednoj strani (sad, koja je to strana zavisi o kom događaju se radi) nanese bol. 

Tako se nigde neće stići.

Tužno i pretužno kuda ide ovaj svet.

  • +1 4
Link to comment
6 minutes ago, dragance said:

Ok, ali su i dalje problem. Hamas hoće da uništi Izrael, nije im bitno za Palestince. Netanjahu hoće da uništi Palestince, a ima i gorih od njega. Meni su to dve strane iste medalje. Jebe mi se ko je prvi počeo, mrtvi se ne mogu vratiti.

 

hamas ne bi ni postojao da ga izrael nije napravio, niti bi se u palestini odrzao da se izrael ne izivljava nad njima vec 50 godina. 

 

jesu to dve strane iste medalje, ali je veoma jasno da izraelski warmongeri imaju najvise koristi.

  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, copkillah said:

 

Mogu da prihvatim delove ovoga šta si napisao, ali zaista ne možeš da negiraš da se na decu imigranata uvek gleda na istom nivou na kom se gledaju "starosedeoci".

 

Nisu se oni neredi dešavali zbog narko dilera, već zbog nagomilanog besa.

Ne negiram, samo govorim da je to mnogo složeniji problem i da vlada veliko nepoverenje na svim stranama.

Link to comment
×
×
  • Create New...