Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

Arming Hamas a ljudi su u getu sa svih strana okruženi Izraelcima (verujem i da granicu sa Egiptom kontrolišu Izraelci)...pa odakle onda toliko oružja...

Link to comment
34 minutes ago, Venom said:

 

Ne, ipak biće. To je odgovor direktno tebi gde govoriš da će ovo rezultovati izraelskom odmazdom, što je bio tvoj početak relativizacije svega što se dešava danas. U tome gde me citiraš stoji crno na belo šta sam napisao:

"Nema rešenja dok se ne pojavi neko razuman koji će prekinuti s odmazdom i šta ste vi nama radili logikom. "

To se naravno odnosi na sve, tako da nisam sigurno pravdao ničiji zločin odmazdom. Prestani da lažeš, tužni relativizatoru ratnih zločina.

 

Aha. I zato si nastavio da se sprdas sa rejv zurkom. Jer si tako empatican. I onda jos prozivas ili podmeces da ja relativizujem ratne zlocine. Aj zdravo, rejveru, ides na ignore sa ostatkom ekipe.

  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, Anduril said:

 

Aha. I zato si nastavio da se sprdas sa rejv zurkom. Jer si tako empatican. I onda jos prozivas ili podmeces da ja relativizujem ratne zlocine. Aj zdravo, rejveru, ides na ignore sa ostatkom ekipe.

 

Nisam se sprdao ni sa čim, lažovu. Moj stav si sam citirao, da ponovim

 

"Nema rešenja dok se ne pojavi neko razuman koji će prekinuti s odmazdom i šta ste vi nama radili logikom."

 

Kako ti je palo na pamet da iz toga konstruišeš da pravdam nečije odmazde nije mi jasno. To je pitanje za već neku ustanovu, koju tačno zavisi od toga koliko si iskren. Ako si iskren, za psihijatriju, ali ja mislim da nisi iskren.

 

Slobodno ignoriši. You can run, but you can't hide.

  • +1 3
Link to comment
1 hour ago, vememah said:

Izraelski ambasador napušio UN.

 

ht7rs9U.png

 

twitter.com/giladerdan1/status/1712699810698903876

Ej bre, on pridikuje i govori sta UN da rade. Kakva maskarada je svijet proteklih 30 god.

  • +1 4
Link to comment
22 hours ago, cedo said:

 

interesantan nacin da opises ratne zlocine, za sada

 

21 hours ago, cedo said:

 

i ovde traze hamas @Gojko & Stojko, hirurski precizno

ovo vise nije licemerje @Anduril, ovo je poziv celom muslimanskom svetu da se digne na noge

 

na sta ce svet sutra da izgleda, ima li i tko predstavu ?

 

 

20 hours ago, cedo said:

 

Šta znam, u nedostatku nekih AI robota sa ljudskim sposobnostima rasuđivanja koji ulaze u Gazu, pronalaze taoce, ubijaju Hamas ratnike kojii ih drže, i vraćaju se na teritoriju Izraela sa živim taocima i neoštećeni, pretpostavljam da bi sledeća tebi najmanje nečovečna varijanta bila da izraelska vojska stane na ivicu Gaze i lepo zamoli Hamas da vrati taoce neozleđene i da se predaju bez borbe. Pošto je i jedno i drugo neverovatno, u ovom trenutku čitavom svetu ostaje da proklinje surovost i nečovečnost izraelske vojske dok uništava borce Hamas i sa njima Gazu. Meni se čini da je pre pedesetak godina tadašnja izraelska premijerka već govorila nešto na tu temu, i da je i tada bila spremna da na sebi nosi takvu odgovornost.

 

U jednom od mnogobrojnih tekstova koje si u ovih nekoliko dana preneo, pisac je tumačio Netanijahovu strategiju dostizanja mira sa Arapima koja je prioritizovala odnose sa velikim arapskim državama, koje imaju veću sposobnost da pokušaju da "gurnu Izrael u more", a tako se mrski JB objašnjavao sa svojim prijateljima iz arapskog sveta mogao si da pročitaš u tekstu iz "Vremena" našeg bivšeg ambasadora u Egiptu koji sam ja preneo. Mrski JB za svoj doprinos postizanju mira između Arapa i Izraela zamalo nije dobio Nobelovu nagradu, u dolazećim godinama. Od nekoliko Arapa i Izraelaca koji su u kasnijim godinama dobili Nobelove nagrade za mir, po jednog sa obe strane su ubili kao izdajnike u sopstvenim redovima, pa od Tabe pod sponzorstvom Klintona i jednima i drugima slabo ide približavanje, pri čemu ja za nepopuštanje kao srpski ekvivalent samomrzećeg jevrejina više krivim jačeg, tj. izraelsku vlast.

 

Što se tiče verovanju Heraldu, Herald je fantastična novina, da li ćeš da mu veruješ odluči sam. Evo ti jedan članak od danas, autor je očigledno dobar poznavalac Dejvida Boma:

Do you stand with Israel or Palestine? I’m Jewish, and I stand with both

aa268985334114ac36b9f6c4590e2b496100f4f9

 

SaE

 

Link to comment
1 minute ago, Indy said:

"Are you serious asking about Palestinian civilians?!"

 

 

 

 

Jos se ozbiljno naljutio covek, ne moze da veruje sta ga ovaj pita.

 

  • +1 5
Link to comment
9 minutes ago, Meazza said:

 

Jos se ozbiljno naljutio covek, ne moze da veruje sta ga ovaj pita.

 

Mislim da ćemo prvu nuklearku upotrebljnu protiv civila, posle 1945, videti negde na bliskom istoku, vrlo brzo... Onda neka nam je bog u pomoći, svima...

 

Tamo nema nikog normalnog...

  • Tužno 1
Link to comment
6 minutes ago, radisa said:

Mislim da ćemo prvu nuklearku upotrebljnu protiv civila, posle 1945, videti negde na bliskom istoku, vrlo brzo... Onda neka nam je bog u pomoći, svima...

 

Tamo nema nikog normalnog...

Nece. To su sve foliranti. Hvataju na buku i galamu. 

Kao placu i jako su potreseni. I besni.

 

Sve je to veliki holivud sa glumcima B klase koji su ekstremno dobro placeni :(

 

  • +1 5
Link to comment
3 minutes ago, x500 said:

Nece. To su sve foliranti. Hvataju na buku i galamu. 

Kao placu i jako su potreseni. I besni.

 

Sve je to veliki holivud sa glumcima B klase koji su ekstremno dobro placeni :(

 

+1

pozorisna predstava za siroke narodne mase. ko ovaj nas Sizoje, 1 kroz 1

 

oni znaju gde su Izraelci najtanji, i tu ih hiruski precizno gadjaju. a ovi gutaju lazi i poluistine. kao kad ludaci koji misle da je zemlja ravna traze po internetu "dokaze", a zapravo traze nekoga sa slicnim stavovima da opravdaju sopstveno ludilo... e tako ti radi ratna masinerija u Izraelu. kad naidu na plamen samo dosipaju ulje, sve dok se plamen ne razbukta, i dok nesretni narod gleda u plamen, oni pune svoje dzepove.

  • +1 3
Link to comment
6 hours ago, Tsai said:

 

 

ajde stavljaj u spoiler ove stvari ... na osnovu jednog tvita si zakljucio da su AI, sta ti je?

 

Radim u Ai vec tri meseca + sam fotograf, ovo nije Ai, jasna je razika

 

... ili neko ne veruje sta su zivotinje radile pa je neverovatno da su radili i ovo? Kao da Palestinci postave pobijenu decu ispod rusevina u Gazi i onda neko zakljuci "Ai"... zasto napinjati graficki procestor kada je klik foto aparata dovoljan.

 

BTW kaze pouster (kojeg pratim vec neko vreme) ovo je Hamas izbacio video zauzimanja jednog punkta (nema nasilja i slicno) ... oko desete sekunde jasno se cuje ruski. Ako pronadjem originalni link okacicu.

 

https://www.facebook.com/boris.ivackovic/videos/620730830274734

Edited by Caligula
Link to comment
9 minutes ago, Caligula said:

ovo je Hamas izbacio video zauzimanja jednog punkta (nema nasilja i slicno) ... oko desete sekunde jasno se cuje ruski. Ako pronadjem originalni link okacicu

Rusi su javili 7 ili 8 oktobra da oko 2000 njihovih gradjana se nalazi u Gazi i da pregovaraju sa Egiptom i Izraelom da im obezbede evakiaciju.

 

Juce je Budanov izjavio da nacin kako je Hamas koristio dronove za napade na IDF vozila i objekte je posledica ruske obuke. 

  • +1 2
Link to comment
×
×
  • Create New...