Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

1 hour ago, Weenie Pooh said:

 

Izvini, ne bih ni delio sliku da se nije ispostavilo da je lažna.

 

 

Taj online alat za utvrdjivanje da li je sliku generisao AI ili ne je veoma nepouzdan, za ponovljene upite zna cesto da daje razlicite rezultate. Inace, mi na poslu do sada nismo uspeli da nadjemo iole pouzdan mehanizam za ispitivanje autenticnosti ove vrste, a nije da nismo svasta pokusavali.

 

Rezime - ne tvrdim ni da jeste ni da nije, samo savetujem oprez.

 

poz.

 

  • +1 5
Link to comment
4 minutes ago, ManicMiner said:

 

Taj online alat za utvrdjivanje da li je sliku generisao AI ili ne je veoma nepouzdan, za ponovljene upite zna cesto da daje razlicite rezultate. Inace, mi na poslu do sada nismo uspeli da nadjemo iole pouzdan mehanizam za ispitivanje autenticnosti ove vrste, a nije da nismo svasta pokusavali.

 

Rezime - ne tvrdim ni da jeste ni da nije, samo savetujem oprez.

 

poz.

 

 

sta ti govori ako se FileSize u image attributes ne poklapa sa EXIF metadata FileSize ?

Link to comment

believe nothing

7 minutes ago, ManicMiner said:

 

Taj online alat za utvrdjivanje da li je sliku generisao AI ili ne je veoma nepouzdan, za ponovljene upite zna cesto da daje razlicite rezultate. Inace, mi na poslu do sada nismo uspeli da nadjemo iole pouzdan mehanizam za ispitivanje autenticnosti ove vrste, a nije da nismo svasta pokusavali.

 

Rezime - ne tvrdim ni da jeste ni da nije, samo savetujem oprez.

 

poz.

 

 

Apropo ovoga, a i šire... Uvek je bilo razloga da se sumnja u fotke (i video) ali ovo danas je... distopično. Novi Google Pixel smartfon npr omogućava instantno i super-lako "editovanje" fotki na samom fonu (pri čemu se stvari/osobe mogu izbaciti sa slika, ili premestiti na drugo mesto na slici - savršeno bez ikakvih tragova - izgleda autentično!) Naravno tu je i tzv AI... tako da je očekivano da je lažnih fotki i videa buljuk (a tek će ih biti), a dodatno se postuju autentične fotke/videi ali sa pogrešnim datumima/mestima, pa čak i sekvence iz kompjuterskih igara se poturaju za video s terena... Naravno da i neko ko je legitiman izvor informacija (ako tako nešto postoji) može i nehotice da prosledi lažni foto, a pogotovo neko kao Ben Shapiro. Stara izreka, "believe nothing of what you hear, and only half of what you see" može da se apgrejduje za ovo naše vreme u prosto... believe nothing.

  • +1 5
Link to comment

cerka mi je u NYC, jako je uplasena, kaze da je mnogo policije svuda na kampusu (CU), iznad stalno prelecu helikopteri, svi se plase sta ce sutra biti. bilo je vise protesta danas i main green je zatvoren, svuda su veoma stroge mere obezbedjenja i opsadno stanje.

 

  • +1 2
  • Hvala 7
Link to comment
7 hours ago, steins said:

in other news - izgleda da se Mosad vratio sa odmora - haber je da su izraelci gadjali aerodrom u Damasku po dojavi da je tamo uskladištena odredjena Iranska ekipa sa nekom opremom za Hezbolah.

 

Napisah to otprilike stranicu ili dve ranije, ono što sam ja našao je da čak nije ni oružje i municija na aerodromu, već da je trebalo da stigne avionom koji je navodno malo pre sletanja napravio u-turn za Teheran.

Fascinantno je potpuno odsustvo billo kakvih reakcija na činjenicu da je Izrael na osnovu obaveštajnih podataka koje niko nikada neće videti bombardovao Sirijske aerodrome. Fazon - yeah, so? Biznis ez južual.

Link to comment

Anegdotalna prica, unapred se izvinjavam.

Poznajem jednu porodicu iz Izraela koja je zivelia do skoro u USA.  Matorci koji su rodjeni u Izraelu, ali su prakticno citav zivot proveli preko bare i dve devojce (10-12 godina) rodjene u USA. Gospodja je bila profesor na University of Texas, a njen muz CEO jbmliga neke zajebane kompanije u hemijskoj industriji.

Elem, oni su do sada svake godine provodili raspuste u Izraaelu, ali su odlucili da se ove godine presele full time tamo. Devojcice su upisali u skolu, gospodja je nasla nekakvu part time poziciju tamo, a mucnik od njenog muza jednom mesecno leteo na relaciji USA - Izrael, jer CEO poziciju ne mozes da zamenis tek tako kad ti dune. 

 

Eno ih sad sede u bunkeru i mole se...

 

Meni je ovo iskreno potpuni mind fuck. Menjas jedan idiican zivot gde imas i status,  i lep zivot, i samo nista ne treba da se dira za bombe u onom supku sveta. I ne samo svog nego i zivot svoje dece. Ali tek mi je objasnjenje za to bilo sokantno. Gospodja, koja je jelte visko obrazovana,  veli da ce njene molitve za narod Izraela da imaju jaci™ efekat ako su na svetoj zemlji :isuse:

 

Ovo mi je lep pokazatelj koliko su stvari tamo nepovratno otisle u klinac.

  • +1 1
  • Hvala 5
  • Tužno 3
Link to comment
3 minutes ago, bios said:

Anegdotalna prica, unapred se izvinjavam.

Poznajem jednu porodicu iz Izraela koja je zivelia do skoro u USA.  Matorci koji su rodjeni u Izraelu, ali su prakticno citav zivot proveli preko bare i dve devojce (10-12 godina) rodjene u USA. Gospodja je bila profesor na University of Texas, a njen muz CEO jbmliga neke zajebane kompanije u hemijskoj industriji.

Elem, oni su do sada svake godine provodili raspuste u Izraaelu, ali su odlucili da se ove godine presele full time tamo. Devojcice su upisali u skolu, gospodja je nasla nekakvu part time poziciju tamo, a mucnik od njenog muza jednom mesecno leteo na relaciji USA - Izrael, jer CEO poziciju ne mozes da zamenis tek tako kad ti dune. 

 

Eno ih sad sede u bunkeru i mole se...

 

Meni je ovo iskreno potpuni mind fuck. Menjas jedan idiican zivot gde imas i status,  i lep zivot, i samo nista ne treba da se dira za bombe u onom supku sveta. I ne samo svog nego i zivot svoje dece. Ali tek mi je objasnjenje za to bilo sokantno. Gospodja, koja je jelte visko obrazovana,  veli da ce njene molitve za narod Izraela da imaju jaci™ efekat ako su na svetoj zemlji :isuse:

 

Ovo mi je lep pokazatelj koliko su stvari tamo nepovratno otisle u klinac.

 

Dobar primer - the emocionalne stvari nemaju nikave veze sa nivom obrazovanja. To jest, potrebno je emocionalno obrazovanje i inteligencija da bi se racionalni i emocionalni aspekat doveli u neki balans.

  • +1 1
Link to comment
6 hours ago, roux senyurt said:

vecina linkova koji se ovde kace su sa tvitera, kako znate da prepoznate istinite?

 

Pa, koliko vidim, prenose se ovde Quds Network, dakle, direktno Iranska Revolucionarna Garda, tako da nema problema.

Twitter/X postaje sve tezi za navigaciju i pitanje je samo vremena kada ce biti zamenjen necim gde se ne gubi vreme na lazi i propagandu.

Neki OSINT kanali i dalje prenose informacije, proveravaju geolokacije itd., ali, to ce ici sve teze. 

Link to comment
6 minutes ago, Venom said:

Nisam napisao ništa slično ovom u tvojoj prvoj rečenici. Ti si lažov i tu da hladnokrvno konstatuješ da Izrael radi zločine ali se onda 99% vremena baviš time da ni Egipat ne prima izbeglice iz Gaze i ostalim "suštinama". Slično kao Ursula i ostale hulje koji moral traže na dnu kace, tu si da se uzbuđuješ i šokiraš kad ti to odgovara i hladnokrvno analiziraš kad te baš briga iako se radi o istoj stvari. Citat: "Ali bas svaki topik mora da se usere pricom o tome kako je Zapad licemeran bez obzira da li su direktno ili indirektno umesani.". EU podržava ratni zločin i tebi je najvažnije da ih odbraniš u tome jer "nisu direktno umešani".

Ostatak nisam čitao.

 

Pa, nece biti. Na vest o napadu u Izraelu, "hladnokrvno" si konstatovao ovo dole:

 

On 7.10.2023. at 11:49, Venom said:

 

I ovo je samo odmazda za višedecenijsko proganjanje običnih ljudi. Nema rešenja dok se ne pojavi neko razuman koji će prekinuti s odmazdom i šta ste vi nama radili logikom. Za sada miroljubivi uglađeni svet misli da je prihvatljivo da Palestina i svi njeni stanovnici prestanu da postoje i da je to dobro rešenje problema i da nastavimo svi kao da se ništa nije desilo. Deluje da će se tako i završiti. So it goes.

 

Samo odmazda, jer? A na vest o ubistvu 260 ludi na zurci, tvoja prva reakcija je ovo:

 

On 8.10.2023. at 12:58, Venom said:

To je isto jedan dosta jak momenat -- peace and love festival pored zatvora za dva miliona ljudi.

 

Dakle, saberi se, i zapitaj se ko je ovde hladnokrvan. Normalan covek ne reaguje ovako na vest o toliko pobijenih mladih ljudi koji nemaju nista sa Njetanjahuom ili izraelskim fasistima.

 

Ja pisem kako pisem upravo zato da na ovakvim temama ne bi imao ovakve emocionalno-navijacke momente kao ti ispod svakog nivoa.  A reagovao sam tek kad si poceo da mi solis pamet o hronicnom nedostatku morala, a sam pises gadosti a da ne i kapiras sta pises. Za tvoju informaciju, o zlocinama Izraela sam pisao traktate po forumima jos pre 20 godina i nista oko toga nisam ignorisao. Ovde sam pisao vise o Hamasu jer su oni poceli rat i ne pada mi na pamet da stavljam njih u istu recenicu sa palestinskim zrtvama, kao sto ni Njetanjahu nema sta da se poziva na Holokaust.

  • +1 4
  • -1 1
Link to comment
4 minutes ago, Anduril said:

 

Pa, nece biti. Na vest o napadu u Izraelu, "hladnokrvno" si konstatovao ovo dole:

 

 

Samo odmazda, jer? A na vest o ubistvu 260 ludi na zurci, tvoja prva reakcija je ovo:

 

 

Dakle, saberi se, i zapitaj se ko je ovde hladnokrvan. Normalan covek ne reaguje ovako na vest o toliko pobijenih mladih ljudi koji nemaju nista sa Njetanjahuom ili izraelskim fasistima.

 

Ja pisem kako pisem upravo zato da na ovakvim temama ne bi imao ovakve emocionalno-navijacke momente kao ti ispod svakog nivoa.  A reagovao sam tek kad si poceo da mi solis pamet o hronicnom nedostatku morala, a sam pises gadosti a da ne i kapiras sta pises. Za tvoju informaciju, o zlocinama Izraela sam pisao traktate po forumima jos pre 20 godina i nista oko toga nisam ignorisao. Ovde sam pisao vise o Hamasu jer su oni poceli rat i ne pada mi na pamet da stavljam njih u istu recenicu sa palestinskim zrtvama, kao sto ni Njetanjahu nema sta da se poziva na Holokaust.

 

Ne, ipak biće. To je odgovor direktno tebi gde govoriš da će ovo rezultovati izraelskom odmazdom, što je bio tvoj početak relativizacije svega što se dešava danas. U tome gde me citiraš stoji crno na belo šta sam napisao:

 

"Nema rešenja dok se ne pojavi neko razuman koji će prekinuti s odmazdom i šta ste vi nama radili logikom. "

 

To se naravno odnosi na sve, tako da nisam sigurno pravdao ničiji zločin odmazdom. Prestani da lažeš, tužni relativizatoru ratnih zločina.

  • +1 8
Link to comment

Izrael zatražio evakuaciju oko polovine stanovništva Gaze, onih što žive u severnom delu, u roku od 24 sata, do ponoći u noći na subotu po lokalnom vremenu. UN rekao da je to nemoguće bez razarajućih humanitarnih posledica, a Hamas naravno pozvao civile da ne nasedaju na IDF-ovu propagandu.

 

Quote

The IDF notified the United Nations at midnight on Friday that the entire Palestinian population north of Wadi Gaza should relocate to southern Gaza within 24 hours, a UN spokesperson says.

The message indicates that the IDF could be readying to launch a ground invasion after six days of aerial bombardment in response to the massive Hamas onslaught on Saturday.

Roughly 1.1 million Palestinians live north of Wadi Gaza, the spokesperson says in a statement.

The warning applied to UN staff and those sheltered in UN facilities in those areas.

“The United Nations considers it impossible for such a movement to take place without devastating humanitarian consequences,” the spokesperson adds. “The United Nations strongly appeals for any such order, if confirmed, to be rescinded avoiding what could transform what is already a tragedy into a calamitous situation.”

The spokesperson says the warning was delivered to team leaders of the UN Office of the Coordination of Humanitarian Affairs and the UN’s Department of Safety and Security in Gaza by their liaison officers in the IDF.

https://www.timesofisrael.com/liveblog_entry/idf-warns-palestinians-in-northern-gaza-to-evacuate-within-24-hours-un/

 

Quote

An official from Hamas called on the residents of the Gaza Strip "not to fall for the propaganda of the IDF's evacuation orders", after the UN warned that the army ordered all residents of the northern Gaza Strip to evacuate to the south within 24 hours. (Reuters)

https://www.ynetnews.com/article/hytdjsiwa

 

Iz vesti u 7 na Hrvatskom radiju:

Quote

Spiker: U bolnicama je stanje kritično jer bez goriva generatori za struju će stati.
Direktor bolnice Al Šifa u Gazi: Ako generatori stanu, ova će bolnica postati masovna grobnica jer na respiratorima je više od 120 ranjenih pacijenata, na dijalizi je 1000 pacijenata, a u inkubatorima je 50 nedonoščadi. Također, ne možemo pokrenuti intenzivnu njegu i pogone za proizvodnju kisika bez struje. Dakle, svi ovi ljudi suočeni su sa sigurnom smrću.

 

Edited by vememah
  • Tužno 3
Link to comment
×
×
  • Create New...