Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

20 minutes ago, cedo said:

 

bold .. tko su to mi ?

 

drugo:

kada sam ja pricap da su ukrajinci budale koje ce si unistiti drzavu bio si protiv mene

sad spocitavas palestincima da se samounistavaju u svakoj varijanti

 

Stavljas znak jednakosti izmedju Palestinaca i Hamasa?

 

Ne verujem da je dva miliona Palestinaca u pojasu Gaze pre dve nedelje znalo sta se sprema. Ne verujem da je svaki stoti znao. Ne verujem da ih je iko pitao.

 

A ko smo mi - mislim na neko preovladjujuce misljenje (ispravi me ako gresim) da je ovo Hamasovo prosto akcija iz beznadja. Ja iskreno ne znam sta o tome da mislim, nisam im u kozi - moze biti beznadje a moze biti i smisljena provokacija  cije plodove sada beru iskljucivo palestinski civili dok se ceo zapadni svet premislja, gleda u nebo i mirise cvece (ima li neko da je iznenadjen stavom SAD i cutanjem EU na krsenje svih obicaja rata od strane Izraela ovih dana i masovno ubijanje civila?)

 

Ne znam sta ti mislis.

 

Takodje, ne bih sada povlacio paralele sa Ukrajinom, danas video da moderacija to ne voli.

Edited by Caligula
  • +1 1
Link to comment

Air Serbia nastavlja sa redovnim letovima za Tel Aviv. 

Vrsi se organizovana evakuacija gradjana. Pored gradjana Srbije, pomaze se gradjanima Severne Makedonije i BiH :)

Postoje jos 3 rute za evakuciju preko: Kipra, Grcke i Turske.

Nazalost, vecina EU firmi ne obavlja saobracaj. Postoji najava da ce vratiti saobracaj od nedelje 15.10.

Brazil je napravio avio most za evaluaciju.

  • +1 1
Link to comment
44 minutes ago, kipo said:

Ja u ovo jednostavno odbijam da povjerujem. Ne mogu da se pomirim da zaista postoji ljudsko bice koje bi to uradilo ma zbog bilo cega.

Bilo toga uvek i biće. 

Naravno da normalan, zdrav čovek ne može ni da se stavi u takvu poziciju no... 

  • +1 2
Link to comment
4 minutes ago, Caligula said:

 

Stavljas znak jednakosti izmedju Palestinaca i Hamasa?

 

Ne verujem da je dva miliona Palestinaca u pojasu Gaze pre dve nedelje znalo sta se sprema. Ne verujem da je svaki stoti znao. Ne verujem da ih je iko pitao.

 

A ko smo mi - mislim na neko preovladjujuce misljenje (ispravi me ako gresim) da je ovo Hamasovo prosto akcija iz beznadja. Ja iskreno ne znam sta o tome da mislim, nisam im u kozi - moze biti beznadje a moze biti i smisljena provokacija  cije plodove sada beru iskljucivo palestinski civili dok se ceo zapadni svet premislja, gleda u nebo i mirise cvece (ima li neko da je iznenadjen stavom SAD i cutanjem EU na krsenje svih obicaja rata od strane Izraela ovih dana i masovno ubijanje civila?)

 

Ne znam sta ti mislis.

 

Takodje, ne bih sada povlacio paralele sa Ukrajinom, danas video da moderacija to ne voli.

 

bold 1:

toliko se znamo da ne moramo da ucitavamo, jel da ?

 

Quote

Ovo je takodje kontraproduktivno i ne radi za Palestince nikako.

 

bold 2:

promeni palestince u ukrajince pa mi kazi sta je rezultat

 

 

nemoj da se brines sto koristim paralele, ja nisam banovan na ukrajinskoj temi

Link to comment

Smeta vam sistematsko terorisanje civila u Gazi? Preselite se iz Francuske, oni to podržavaju i ne dozvoljavaju nikakav protest.

 

Gasi civilima struju, vodu, bombarduj, ruši, slušaj zvuke zarobljenih u ruševinama?

buni se protiv toga

 

Ako je ovo civilizacija, dobrodošlica svim divljacima.

 

 

 

  • +1 5
Link to comment
2 hours ago, Budja said:

 

Yuval na pocetku kaze da pise iz izraelsko-jevrejske perspektive i to je ok da bi citalac ocenio pristrasnost koja je u clanku nesumnjiva.

 

Pristrasnost se vidi po tome sto, eto, Izrael je sve pokusavao in a good faith ali nista ne vredi, prilicno eskivirajuci odgovornost Izraela i cherry pikujuci neke cinjenice i dogadjaje.

 

Stoga je i zakljucak o koaliciji voljnih i eliminaciji Hamasa bezveze.


Slabo si procitao i nigde ne piše sa je bilo šta uradjeno in good faith. Samo činjenično stanje i redosled dogadjaja.

  • -1 1
Link to comment
7 minutes ago, cedo said:

 

nemoj da se brines sto koristim paralele, ja nisam banovan na ukrajinskoj temi

 

Ja jesam:) a situacije nisu za poredjenje.

 

Prvi bold - onda sam stekao pogresan utisak.

  • Tužno 1
Link to comment

plus bezbroj na ovo što je @Weenie Pooh napisao.

Ja zato i izbegavam da pišem na ovakvim temama, Meni su jedino od Untermenshena gadniji Ubermenscheni sa dignutim nosem.

 

On topić - da vam ja kažem nešto - problem je što je ovde udario tuk na luk - jedan ultimativni ekstremizam na drugi ekstremizam.

Dakle nema loših glavoseča™ na jednoj i branitelja civilizacije™ na drugoj strani odnosno nema umerenih inžinjera™ na jednoj i fašistoidnih kriminalaca na drugoj strani.

I u takvoj non binarnoj situaciji je lako zabagovati u binarnoj matematici dobri Vs loši, mi Vs oni itd itd

Ovde baš važi ono naše staro - svi su isti.

 

 

Ovo je rat do istrebljenja u kome će na kraju pobediti jedna strana - u ovom trenutku izgleda će to biti izrael jer je njihova mašina bolja i organizovanija od Palestinske. Gaza će biti očišćena od Palestinaca po svaku cenu - to je sad već kristalno jasno. Genocid, negenocid - besmisleno je raspravljati - ionako ga niko nikad neće ni suditi ni osuditi.

 

Kad završe sa Gazom Izrael će se okrenuti na Zapadnu obalu na kojoj je situacija za njih paradoksalno mnogo povoljnija za vojnu akciju jer postoji gomila manjih džepova koji su ili okruženi ili poluokruženi.

 

Sve to sa amerikom za ledjima - WH je već pokazala da će stati uz Izrael bez obzira na sve.

 

Plus, budite ubedjeni da će Izraelci bez razmišljanja iskoristiti makar jednu od onih 100tinak nuklearnih bombi koje imaju.

 

 

 

 

  • +1 8
  • Hvala 1
Link to comment
5 minutes ago, steins said:

plus bezbroj na ovo što je @Weenie Pooh napisao.

Ja zato i izbegavam da pišem na ovakvim temama, Meni su jedino od Untermenshena gadniji Ubermenscheni sa dignutim nosem.

 

On topić - da vam ja kažem nešto - problem je što je ovde udario tuk na luk - jedan ultimativni ekstremizam na drugi ekstremizam.

Dakle nema loših glavoseča™ na jednoj i branitelja civilizacije™ na drugoj strani odnosno nema umerenih inžinjera™ na jednoj i fašistoidnih kriminalaca na drugoj strani.

I u takvoj non binarnoj situaciji je lako zabagovati u binarnoj matematici dobri Vs loši, mi Vs oni itd itd

Ovde baš važi ono naše staro - svi su isti.

 

 

Ovo je rat do istrebljenja u kome će na kraju pobediti jedna strana - u ovom trenutku izgleda će to biti izrael jer je njihova mašina bolja i organizovanija od Palestinske. Gaza će biti očišćena od Palestinaca po svaku cenu - to je sad već kristalno jasno. Genocid, negenocid - besmisleno je raspravljati - ionako ga niko nikad neće ni suditi ni osuditi.

 

Kad završe sa Gazom Izrael će se okrenuti na Zapadnu obalu na kojoj je situacija za njih paradoksalno mnogo povoljnija za vojnu akciju jer postoji gomila manjih džepova koji su ili okruženi ili poluokruženi.

 

Sve to sa amerikom za ledjima - WH je već pokazala da će stati uz Izrael bez obzira na sve.

 

Plus, budite ubedjeni da će Izraelci bez razmišljanja iskoristiti makar jednu od onih 100tinak nuklearnih bombi koje imaju.

 

 

kako su bre svi isti ?

kako moze biti isti onaj sa toljagom i podrskom najvece svetske sile, jedne pa druge, i onaj koji je u podredjenom polozaju, od samoga pocetka ?

kako ?

Link to comment

Link koji je @vememah ostavio do potvrde™ Jerusalem Posta više ne radi, BTW, usmerava na live update stranu.

 

Ovde je originalni tekst u kom stoji da na osnovu verifikovanih™ fotografija potvrđuju™ da su izveštaji o kasapljenju beba tačni, i da je slike video Blinken. 

 

Kao što rekoh, ne bi me uopšte iznenadilo da izveštaj jeste tačan, a ne bi me ni iznenadilo da urednik JP izvlači ove potvrde verifikacije iz dubine sopstvenog anusa.

 

Link to comment
4 minutes ago, cedo said:

kako su bre svi isti ?

kako moze biti isti onaj sa toljagom i podrskom najvece svetske sile, jedne pa druge, i onaj koji je u podredjenom polozaju, od samoga pocetka ?

kako ?

 

Nisu isti jer im je kontekst drastično različit, ali jesu isti u smislu bazičnog ljudskog potencijala za najgnusnije zločine. 

 

Nema vilenjaka i orka u ratovima koje vode ljudi; uzalud propagandisti guslaju o njima i uzalud mi internalizujemo te fantazije.

 

Edited by Weenie Pooh
  • +1 7
Link to comment
7 minutes ago, cedo said:

 

kako su bre svi isti ?

kako moze biti isti onaj sa toljagom i podrskom najvece svetske sile, jedne pa druge, i onaj koji je u podredjenom polozaju, od samoga pocetka ?

kako ?

 

Pa nije taj sa tojagom i podrškom bio vazda sa poodrškom i tojagom.

Bila ta tojaga i podrška i u rukama onih drugih......

 

 

 

in other news - izgleda da se Mosad vratio sa odmora - haber je da su izraelci gadjali aerodrom u Damasku po dojavi da je tamo uskladištena odredjena Iranska ekipa sa nekom opremom za Hezbolah.

 

@Weenie Pooh meni kontekst ovde potpuno nebitan - koja razlika dal će da te dekapitira cionistički ili muslimanski ekstremista? :unsure:

Edited by steins
Link to comment
1 minute ago, steins said:

Pa nije taj sa tojagom i podrškom bio vazda sa poodrškom i tojagom.

Bila ta tojaga i podrška i u rukama onih drugih......

 

Da ne idemo sad previše u srednjevekovnu istoriju, ali apsolutno nikad nije bila ovakva disproporcionalnost tojaga. Nema smisla projektovati intrasemitsku mržnju u daleku prošlost.

 

Jevreji su bili bolje tolerisani u muslimanskom Levantu nego u hrišćanskoj Evropi (ili posle u hrišćanskom Levantu), iz dosta prostog razloga - Kuran definiše kako se imaju tretirati "narodi knjige", dok je Biblija starije izdanje pa to ostavlja na tumačenje verskim fanaticima. Iz toga je proistekao i Holokaust i moderni Izrael.

 

 

  • +1 6
Link to comment

poceo je lov na ucesnike napada. danas su ubili dvojicu visih oficira hamasa u gazi. informacije dolaze ne samo iz snimaka koje su kacili napadaci na net, nego i od onih koje su izraelci dobili od uhvacenih hamasnika. govori se o desetinama uhvacenih hamasnika

 

Link to comment
1 hour ago, Caligula said:

 

Stavljas znak jednakosti izmedju Palestinaca i Hamasa?

 

Ne verujem da je dva miliona Palestinaca u pojasu Gaze pre dve nedelje znalo sta se sprema. Ne verujem da je svaki stoti znao. Ne verujem da ih je iko pitao.

 

A ko smo mi - mislim na neko preovladjujuce misljenje (ispravi me ako gresim) da je ovo Hamasovo prosto akcija iz beznadja. Ja iskreno ne znam sta o tome da mislim, nisam im u kozi - moze biti beznadje a moze biti i smisljena provokacija  cije plodove sada beru iskljucivo palestinski civili dok se ceo zapadni svet premislja, gleda u nebo i mirise cvece (ima li neko da je iznenadjen stavom SAD i cutanjem EU na krsenje svih obicaja rata od strane Izraela ovih dana i masovno ubijanje civila?)

 

Ne znam sta ti mislis.

 

Takodje, ne bih sada povlacio paralele sa Ukrajinom, danas video da moderacija to ne voli.

Ja sam iskreno iznenađen ćutanjem demokratskog svijeta.

 

I niko se ne premišlja, nego podržava zločin ili ćuti i čeka da se sve to skupa završi i oštro osude zločini na svim stranama.

  • +1 8
Link to comment
×
×
  • Create New...