Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

33 minutes ago, Mel said:

Prichalo se kako su uspeli da organizuju onako veliki napad a da Izrael ne zna. Eto saznajemo i da je Izrael bio obaveshten...

Jedna od opcija je dobili info ali mu nisu poverovali. 

Link to comment

isti izvor, dakle UN. studija je objavljena 30. avgusta 2023. godine

 

Study on the Legality of the Israeli Occupation of the Occupied Palestinian Territory, Including East Jerusalem

 

kratk izvod iz uvodnog dela, kako bi mogli da ocenite dal vam je interesantno za čitanje

 

Quote

The study establishes that there are two clear grounds in international law establishing when a belligerent occupation may be categorized as illegal. First, where a belligerent occupation follows from a prohibited use of force amounting to an act of aggression, such occupation is illegal ab initio. Second, where a belligerent occupation follows from a permitted use of force in self-defence under Article 51 of the Charter of the United Nations but is subsequently carried out ultra vires the principles and rules of international humanitarian law and in breach of peremptory norms of international law, the conduct of the occupation may amount to an unnecessary and disproportionate use of force in self-defence. The study examines Israel’s breaches of peremptory norms of international law, the prohibition of the acquisition of territory through force, the right to self-determination, and the prohibition on racial discrimination and apartheid, as indicative of an occupation being administered in breach of the principles of necessity and proportionality for a use of force in self-defence.

 

 

 

Edited by Ted
Link to comment

zajednicke izjave bibi , ganc i galant, borba do unistenja hamasa bez milosti. 

potvrdjene price o uzasima u kibucima, deca upucana u glavu, zene silovane, ljudi zivi zapaljeni, odrubljene glave i ostale grozote. 

pogodjena kuca novinara iz gaze koji je uzivo snimao napad u jednom od kibuca. nisu uspeli da ga ubiju, ali su mu dali do znanja da je za njih legitimna meta (a i svima drugim koje su identifikovali sa snimaka).

 

  • Tužno 1
Link to comment

da li je moguc ovaj twist ?

 

Hamas tvrdi da je oslobodio izraelsku djecu i ženu

Na internetu su objavljeni snimci na kojima Hamasove brigade al-Qassam govore da su oslobodile izraelsku djecu i ženu.

Za sada nema više informacija.

 

Snimak prikazuje ženu i djecu na otvorenom prostoru u blizini ograde

Snimka je snimljena iz daljine i prikazuje ženu i djecu s leđa, kao i muškarce koji su vjerovatno borci Hamasa kako se udaljavaju.

Žena i djeca su na otvorenom prostoru u blizini ograde, koja bi mogla biti granica između Izraela i Gaze.

S izraelske strane nije bilo komentara.

  • +1 1
Link to comment
7 hours ago, cedo said:

 

koj mi ?

Mislio sam na sve koji čitaju ovu temu i imaju predstavu o konvencijama razgovora na internetu, usput sam mislio da je to što si preneo velikoj većini koji čitaju ovu temuu već poznato pošto je opšte znanje. Očigledno sam se prevario, ignoriši moju molbu, ja ću sam da se snađem.

 

7 hours ago, cedo said:

ako iskljucimo ucestalost pojavljivanja, pretpostavljam da tamo je veca, ne znam da li sam jedini, meni izuzetno lici na intervju nekog opozicionog politicara na drzavnoj televiziji u srbiji

 

ono sto posebno bode oci, a vec to i napisah, je imenovanje zrtava hezbolaha pritom se ne osvrcuci uopste na palestinske

zaista renomirano™

Tako je. Hamas, hezbula, svejetoisto. Banana države - šta se i ja prtim sa JBT-om i njegovom zamalo Nobelovom nagradom.

 

7 hours ago, Desmond Bojčinski said:

Na sjajnom mestu je osnovalo. 

Slažem se da mesto nije dobro, ali da li imaš neku sugestiju za bolju alternativu, kako 1948. tako i sada?

 

7 hours ago, Meazza said:

Ma joook, uopste vam ne serviraju sta treba da mislite. Evo sad se najbolje vidi da je bas tako.

Hoce to, mediji koji ne serviraju sta ko treba da misli.

Moje je bilo da pokušam sa primerom, tvoje ubeđenje koje mi deluje iskreno meni govori da na takav nisi naišao, što je šteta.

 

SaE

Link to comment

ne kapiram taj odnos irana i izraela, kao najveci neprijatelji....

nesto kao kada bi srbija, da zanemarimo sve kontekste, proglasila svajcarsku za najveceg neprijatelja....ovo cisto iz raloga geografske udaljenosti....imamo hrvate pa slovence, pa austrijance i italijane, ali ne, nama je bas svajcarska najveci neprijatelj....

msm ponudio je rodja neko objasnjenje, ali mi je malo lejm...kao nema veze instaliranje drzave na tudjoj teritorji, nema veze ni gomila nafte svuda okolo, a nema veze ni nafta koja je dolazila iz irana do revolucije....

nego, eto, siiti su resili da objasne sunitima ko su pravi muslimani

Link to comment
13 minutes ago, Gojko & Stojko said:

Mislio sam na sve koji čitaju ovu temu i imaju predstavu o konvencijama razgovora na internetu, usput sam mislio da je to što si preneo velikoj većini koji čitaju ovu temuu već poznato pošto je opšte znanje. Očigledno sam se prevario, ignoriši moju molbu, ja ću sam da se snađem.

 

Tako je. Hamas, hezbula, svejetoisto. Banana države - šta se i ja prtim sa JBT-om i njegovom zamalo Nobelovom nagradom.

 

Slažem se da mesto nije dobro, ali da li imaš neku sugestiju za bolju alternativu, kako 1948. tako i sada?

 

Moje je bilo da pokušam sa primerom, tvoje ubeđenje koje mi deluje iskreno meni govori da na takav nisi naišao, što je šteta.

 

SaE

 

moj je utisak bas suprotan, moguce i da nisam u pravu.

sto se tice fonta i spojlera,uglavnom vodim racuna, bicu pazljiviji

 

h&h, greska, verovatno sam citao o hezbolahu nesto tada. pridavanje paznje tome umesto sustini takodje govori

 

Link to comment

 

Quote

 

Бела кућа: Хамас као таоце држи мали број америчких држављана

САД верују да је број америчких грађана које Хамас држи као таоце веома мали, саопштила је Бела кућа.

 

 

Link to comment
×
×
  • Create New...