Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

Channel 4 News:

Quote

“Pure panic everywhere you look.”
Inside the Gaza siege - a resident’s eyewitness report by Yousef Hammash.

link

Edited by vememah
Link to comment
1 hour ago, Meazza said:

Hvala, i ja sam hteo isto ovo da pitam. 

I dalje mi je nejasno kako to da je Iran veci neprijatelj Izraela i ima jacu pro-palestinsku retoriku od samih Arapa?

Al-Aksa je sveta i Arapima, plus Palestinci su Arapi, i Izrael je okruzen Arapima.

Iranska podrska Palestincima je naravno izgovor za neki drugi cilj, pitam se koji je njihov pravi motiv i sta zapravo hoce s tim?

Nije baš tako jednostavno kako je Fikret iznio.

 

Riječ je o propagandi koja je prerasla u politiku. 1978 i '79 bile su godine kad su sunitske sile na Bliskom istoku u napuštanju i, recimo to tako, izdaji Palestinaca počele prelaziti s riječi na djela. Šah je nakon pada našao utočište u Egiptu, Irak su na rat protiv Irana poticale zaljevske sunitske zemlje, i od tad Iran jednostavno mora pokazivati da je jedini koji nije izdao palestinsku stvar i time bosti sunitske režime (od kojih nijedan nije ni blizu toga da ga se nazove demokratskim).

  • +1 4
Link to comment

Gledam sada jutrošnje gostovanje profesora FPN na Novoj... Priča kako je boraveći u Jerusalimu pre nekog vremena slušao dva turistička vodiča, jedan Jevrej, drugi Arapin, gde grupicama pričaju sve najgore o ovima drugima. Nakon nekog vremena se mimoilaze i najsrdačnije moguće pozdravljaju, kao najbolji drugovi.

Edited by Milošica
  • +1 2
Link to comment
2 minutes ago, Milošica said:

Gledam sada jutrošnje gostovanje profesora FPN na Novoj... Priča kako je boraveći u Jerusalimu pre nekog vremena slušao dva turistička vodiča, jedan Jevrej, drugi Arapin, gde grupicama pričaju sve najgore o ovima drugima. Nakon nekog vremena se mimoilaze i najsrdačnije moguće pozdravljaju, kao najbolji drugovi.

 

Stvari su na terenu uvek kompleksnije nego sto izgledaju sa strane. Secam se da je u Starom gradu u Jerusalimu bilo radnji koje su prodvale i proizraelske i propalestinske majice. 

  • +1 3
Link to comment
3 hours ago, Milošica said:

Zamisli da se ovo primenjuje u diskusijama o svakom sukobu, ne verujem da bi naišlo na tvoje odobravanje.

 

Ne treba zamisliti, pošto je bilo takvih diskusija. 

Edited by mackenzie
Link to comment
16 minutes ago, Milošica said:

Priča kako je boraveći u Jerusalimu pre nekog vremena slušao dva turistička vodiča, jedan Jevrej, drugi Arapin, gde grupicama pričaju sve najgore o ovima drugima.

Tako je nama izraelski vodič po Masadi iz čistog mira prešao u bugarenje kako ih Arapi hoće pobiti i baciti u more. Za svoj reposte da Izrael ima atomsku bombu i da se nema razloga bojati takvog nečega mislim, prema tome kako me je gledao, da sam zaradio stavljanje na shit listu antisemita, ali mogu reć da je ipak nastavio profesionalno i nije me izopćio iz grupe. Niti sam nastradao na Ben Gurionu pri povratku.

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment
3 hours ago, Hele said:

Shvatili smo da se ovo desava, i to pre jedno 70 godina, i svima je vise nego jasno da ovoga ima na svakom cosku tamo.

 

Ali koja je poenta objavljivanja ovde, hoce li se svaki pojedinacni ovakav snimak objavljivati?

 

Nema frke, samo reci koji je minimalni broj pogubljenih ljudi potreban za objavljivanje? Na kom broju postaje dovoljno bitno?

Link to comment
35 minutes ago, Roger Sanchez said:

Nije baš tako jednostavno kako je Fikret iznio.

 

Riječ je o propagandi koja je prerasla u politiku. 1978 i '79 bile su godine kad su sunitske sile na Bliskom istoku u napuštanju i, recimo to tako, izdaji Palestinaca počele prelaziti s riječi na djela. Šah je nakon pada našao utočište u Egiptu, Irak su na rat protiv Irana poticale zaljevske sunitske zemlje, i od tad Iran jednostavno mora pokazivati da je jedini koji nije izdao palestinsku stvar i time bosti sunitske režime (od kojih nijedan nije ni blizu toga da ga se nazove demokratskim).

 

Mislim da pocinjem da shvatam.

 

Zalivske sunitske zemlje su neprijatelji Irana.

Zalivske sunitske zemlje moraju da glume da im je stalo do Palestinaca, ali ih taj problem zapravo sprecava da budu u normalnim odnosima sa Izraelom. Intimno, njihovi lideri gledaju na palestinsko pitanje kao na teret.

Iran zapaljivom pro-palestinskom retorikom primorava zalivske sunitske zemlje da ga prate i na taj nacin im ne dopusta da uspostave normalne odnose s Izraelom.

 

Jesam li ista ubo?

  • +1 2
Link to comment
5 minutes ago, Meazza said:

 

Mislim da pocinjem da shvatam.

 

Zalivske sunitske zemlje su neprijatelji Irana.

Zalivske sunitske zemlje moraju da glume da im je stalo do Palestinaca, ali ih taj problem zapravo sprecava da budu u normalnim odnosima sa Izraelom. Intimno, njihovi lideri gledaju na palestinsko pitanje kao na teret.

Iran zapaljivom pro-palestinskom retorikom primorava zalivske sunitske zemlje da ga prate i na taj nacin im ne dopusta da uspostave normalne odnose s Izraelom.

 

Jesam li ista ubo?

 

Rodjo: opalim te golim

Link to comment

Ima tu još ona podela sunita na Muslimansku braću i vehabizam (salafizam). 

Edit: Mislim da su vehabije u nekom svom "protestantskom" islamskom svetonazoru bliske američkim protestantskim dispenzionalističkim grupama i pojedinim ultrakonzervativnim jevrejskim zajednicama. Ali to je za drugu temu.

Edited by slow
Link to comment
×
×
  • Create New...