Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

2 minutes ago, adam said:

ti nisi primetio da je palestinu i palestince potpuno zaobisla alkaida, isis, islamska drzava i terorizam koji s njima nema veze?

 

da su se i oni digli u isto vreme, mozda bi i bilo veze. ovako, tesko da moze da se kalemi jedno na drugo. 


Ovaj, informisi se prvo o Hamasu i Islsmskom Dzihadu.

Link to comment
3 minutes ago, Anduril said:


Naravno da treba da se vrate. Ali, sada moraju da beze i to je prosto tako u ratu i takva je regulativa, koridori, pomoc, dalje od ratnih dejstava.

Pa mozda nebi trebali svi da bjeze da ovi ne zatvaraju struju, vodu i neselektivno bacaju tepih bombe. 

 

A da, i zatvorili jedini granicni prelaz i hoce bombardovati kamione sa pomoci. Uopste, jebe im se da razdvajaju zito od kukolja, vec samo raspamecuju po Gazi sa jednim jedinim ciljem.

  • +1 4
Link to comment

Koja je istorijska pozadina toga da jedna siitska drzava ima najveci pik na Izrael, imajuci u vidu da su Palestinci, osim ono malo hriscana, gotovo iskljucivo suniti?

Link to comment
6 minutes ago, Anduril said:


Naravno da treba da se vrate. Ali, sada moraju da beze i to je prosto tako u ratu i takva je regulativa, koridori, pomoc, dalje od ratnih dejstava.

Zamisli da se ovo primenjuje u diskusijama o svakom sukobu, ne verujem da bi naišlo na tvoje odobravanje.

  • +1 7
Link to comment
13 minutes ago, Anduril said:


Ovaj, informisi se prvo o Hamasu i Islsmskom Dzihadu.

koliko mi je poznato hamas vodi svoj mali dzihad, s islamskim dzihadom su stalno neke tenzije i svadje a s alkaidom se klali onoliko.

 

kolko god ti pokusao da ih stavis pod istu kapu, sumnjam da imas dovoljno argumenata. hamas nije iz te price niti ima veze s terorizmom koji su ovi organizovali i sprovodili u 21om veku. 

 

  • +1 1
Link to comment
Just now, roux senyurt said:

osvrt je jako jednostran, a mislim da je ima i nekih netacnih informacija

 

slobodno popravi, za to forum i sluzi

nisam ja to doneo kao u kamen uklesano

  • +1 3
Link to comment
50 minutes ago, Kampokei said:

Koja je istorijska pozadina toga da jedna siitska drzava ima najveci pik na Izrael, imajuci u vidu da su Palestinci, osim ono malo hriscana, gotovo iskljucivo suniti?


Jerusalim, odnsno Quds.  Svet je (Al-Aksa) i za šiite a podrška palestinskoj strani je nastala u postrevolucionarnom Iranu, za vrijeme Pahlavija Iran je, posle USA, bio najveći i najjači saveznik Izraela. 

Edited by fikret selimbašić
  • Hvala 3
  • -1 1
Link to comment
2 minutes ago, fikret selimbašić said:


Jerusalim, odnsno Quds.  Svet je (Al-Aksa) i za šiite a podrška palestinskoj strani je nastala u postrevolucionarnom Iranu, za vrijeme Pahlavija Iran je, posle USA, bio najveći i najjači saveznik Izraela. 

 

Hvala, i ja sam hteo isto ovo da pitam. 

I dalje mi je nejasno kako to da je Iran veci neprijatelj Izraela i ima jacu pro-palestinsku retoriku od samih Arapa?

Al-Aksa je sveta i Arapima, plus Palestinci su Arapi, i Izrael je okruzen Arapima.

Iranska podrska Palestincima je naravno izgovor za neki drugi cilj, pitam se koji je njihov pravi motiv i sta zapravo hoce s tim?

  • +1 1
Link to comment

Times of Israel: For years, Netanyahu propped up Hamas. Now it’s blown up in our faces

 

Quote

For years, the various governments led by Benjamin Netanyahu took an approach that divided power between the Gaza Strip and the West Bank — bringing Palestinian Authority President Mahmoud Abbas to his knees while making moves that propped up the Hamas terror group.

 

The idea was to prevent Abbas — or anyone else in the Palestinian Authority’s West Bank government — from advancing toward the establishment of a Palestinian state.

 

Thus, amid this bid to impair Abbas, Hamas was upgraded from a mere terror group to an organization with which Israel held indirect negotiations via Egypt, and one that was allowed to receive infusions of cash from abroad.

 

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
×
×
  • Create New...