Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

5 minutes ago, Budja said:

 

I da, svaka cast Haaretz-u, dokaz zasto je izraelsko drustvo nesto slobodnije od arpaskih suseda.

 

 

Jeste ohrabrujuće, ali opet Gideon Levy je "izdajnik" koji ovo priča već ohoho. 

 

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, askeladden said:

Khm,setimo se kako su Nemci uzimali kuce,nakit,vrv odecu Jevreja.Kada protivnika dehumanizujes u toj meri da se ne racunaju u ljude.Sips beton u bunar nekome,ubijas snajperom iz zabave.Indijanci ,Africki robovi,Palestinci,

 

Kao što rekoh, prostu krađu i ubijanja mogu nažalost da pojmim, videli smo ih toliko.

Kako pak ovaj što sa porodicom upadne u kuću dehumanizovanog Palestinca može među tim zidovima da živi sa svojim zločinom, to mi nikako nije jasno.

  • +1 1
Link to comment

covek koji ubije dete, siluje zenu, zakolje babu, nije covek. nema te neizdrzljivosti ili sjebane zivotne situacije, bilo cega sto moze da opravda takav gnusni akt. bilo ko, bilo gde

  • +1 3
  • -1 2
Link to comment
2 minutes ago, cedo said:

 

koji centar :D 

 

samo je jedan centar

moci

i on je zajednicki imenitelj u oba sukoba

by Mearsheimer

 

Evo post odmah ispod tvog dobro ilustruje Kingovu opservaciju.

 

Dve slike postavio vememah.

 

 

Link to comment

Videcemo da li ce Hezbolah da se pridruzi sukobu i da li su oni spremili buket dronova za Izraelske pravednike?Najgore sto moze da se desi je da Izrael bude uvucen u dugotrajan sukob za koji treba jako puno municije koju su Ukrajinci prilicno potrosili.Ako se pokaze da je Hezbolah spreman i oran sa sve FPV operatorima onda smo jos korak blize WW3.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Caligula said:

 

Evo post odmah ispod tvog dobro ilustruje Kingovu opservaciju.

 

Dve slike postavio vememah.

 

 

ne mogu se ja sa tobom macevati ako smatras da meni nije zao ukrajinaca

za drugo i ti i lujo se obratite mirsajmeru

  • +1 5
Link to comment
3 minutes ago, roux senyurt said:

covek koji ubije dete, siluje zenu, zakolje babu, nije covek. nema te neizdrzljivosti ili sjebane zivotne situacije, bilo cega sto moze da opravda takav gnusni akt. bilo ko, bilo gde

 

Gde sam tvrdio drugačije? Samo kažem da taj što je sve te zločine počinio ima načina da se od njih ogradi, isključi. Ovaj što je izbacio palestinsku porodicu da bi ubacio svoju će svaki dan da gleda zidove, prolazi kroz hodnike i sobe koje je oteo od nekog drugog oca i supruga - i biće sasvim u redu s tim, kao što smo videli iz onog snimka. Kao kada bi sve ubice držale svoje žrtve preparirane u salonu.

  • +1 2
Link to comment
6 minutes ago, cedo said:

 

ne mogu se ja sa tobom macevati ako smatras da meni nije zao ukrajinaca

 

 

Nisam to rekao. Samo kazem da meni mnogo lice slike gaze i mariupolja, jaje jajetu. I isto ih tretiram.

Edited by Caligula
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
3 minutes ago, vememah said:

Kojekakvim bolesnicima na vlasti širom sveta koji imaju nerešena pitanja sa slabijim komšijama već ide voda na usta, samo će ponavljati ono što je Izrael radio i pozivati se na njihov primer.


To je počelo nakon Nagorno-Karabaha, ovo je sada nastavak. 

Link to comment
×
×
  • Create New...