Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

17 minutes ago, Mil@n said:

Šta može da bude motiv ovakvog napada Hamasa, inicijalnog, kada je i najveći laik mogao da pretpostavi šta će da se desi

Prema njihovoj logici, sada je pravo vreme da stave problem Palestine na naslovne strane. 

Svi pricaju o nepovredivosti granica i svi se kunu u njih. Plus, sada je Evropa zavisnija od Bliskog istoka za energiju.

Tako je Alikev resio problem NK.

 

Paralelno sa ratom na terenu, stradanjem civila u Izraelu i u Gazi, rade telefoni na sve strane. Mora da se napravi dogovor i neko ce morati da popusti. Postoji opasnost da se na, ovaj ili onaj nacin, ponovi 1973a. 

 

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment

jebote, da li je moguće da su oni rizikovali svesno ? da bi dobili ''razlog'' za sravnjivanje gaze ?

 

sve drugo mi je nzamislivo, nakon mita koji se ispreda godinama o mosadu, ovakva neozbiljnost je prosto nezamisliva

  • +1 2
Link to comment
6 minutes ago, Poludziber said:

Tepih bombardovanje sa vise od milion prisutnih civila? To se zove genocid. Nisam bas siguran da ce to i ovakva cinicna i licemerna "medjunarodna zajednica" progutati bez obzira na horor koji smo videli u subotu. 

 

na osnovu čega si tako siguran?

  • +1 5
Link to comment

Sto se tice svih teorija zavere... one zanemaruju koliko su ljudi generalno glupi. Staljin nije verovao svojim obavestajcima da se sprema napad Nemacke i umalo mu ne osvojise drzavu. Jel toliko tesko poverovati da Natanjahu misli da je Egipat gomila budala koji nece njemu pametnom da pricaju sta se desava?

  • +1 9
Link to comment

Ubijeno "nekoliko" naoruzanih ljudi koji su se ubacili iz Libana. Ispaljeno nekoliko granata sa teritorije Libana, Izraelci uzvratili istom mjerom. Hezbolah izjavio da oni nisu ukljuceni u to.

 

PS izraelska izjava

Edited by kipo
Link to comment
7 minutes ago, copkillah said:

 

na osnovu čega si tako siguran?

 

Cekaj, mislis da je realno da se sravni do zemlje grad sa milion ipo stanovnika unutra? Jedino ako ih proteraju u Egipat. 

Link to comment
16 minutes ago, roux senyurt said:

prica se da su egipcani upozoravali izrael nekoliko dana pre napada. prosledili su im informacije koje su imali iz svojih izvora, ali ovi nisu poslusali ocigledno

@vememahbrzi

bibi kaze da su to lazi i da se nije cuo sa egipcanima po ovom pitanju

Link to comment
3 minutes ago, Poludziber said:

 

Cekaj, mislis da je realno da se sravni do zemlje grad sa milion ipo stanovnika unutra? Jedino ako ih proteraju u Egipat. 

 

Cenim da je izglednije da ih potope/pobiju nego proteraju u Egipat

Link to comment
5 minutes ago, Poludziber said:

 

Cekaj, mislis da je realno da se sravni do zemlje grad sa milion ipo stanovnika unutra? Jedino ako ih proteraju u Egipat. 

 

u 2023. me ništa ne bi iznenadilo

 

  • +1 5
  • Tužno 1
Link to comment

Do vecih naselja u Egiptu ima da se ide stotine km kroz pustinju. 2 miliona ljudi, to je 40 000 autobusa... Ako Palestinci nemaju sami dovoljno prevoznih sredstava bice ovo vrlo lose.

Link to comment

Samo me zanima gde Jevreji misle sa 2+ miliona ljudi koji žive u Gaza getu. Mislim ma koliko pokušavali, ne mogu Palestince da pobiju do poslednjeg, niti da poraze Hamas, koji iz ovoga može izaći samo jači i militantniji. Čak i zalivske zemlje i Turska ne mogu samo da okrenu glavu, ako IDF krene u genocid. 

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Facundo Orellana said:

Samo me zanima gde Jevreji misle sa 2+ miliona ljudi koji žive u Gaza getu. Mislim ma koliko pokušavali, ne mogu Palestince da pobiju do poslednjeg, niti da poraze Hamas, koji iz ovoga može izaći samo jači i militantniji. 

 

U kom smislu jači? Svakako će izaći malobrojniji, sumnjam da imaju neku prednost u bilo kom aspektu ratovanja. Možda će biti besniji, ali to neće značiti puno o ovom novom sukobu. 

Link to comment
×
×
  • Create New...