Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

Mozda bi pomoglo kad bi mucenu Gazu usisao Egipat u sebe a Zapadnu Obalu Jordan? Oh wait, vec su to radili, samo ih neko prekide iz nepoznatog razloga... :think:

Link to comment
4 minutes ago, goofs said:

 

Ne znam kontekst iza ovog privođenja, ali ovako se rađaju novi Hamasovci, ISISovci i drugi ekstremisti. Istraumirao si dete za života koje će zbog toga biti podložno uticaju mržnje i aparata koji to itekako voli da koristi.  

 

Svaka čast, imbecili.

 

upravo, mržnja rađa mržnju

 

  • +1 1
Link to comment

Hezbolah nešto malo pljucnuo, par granata, Izrael malo odgovorio i to je to.

S te strane će izgleda biti mirno. 

E sada uvek se može može očekivati neočekivano... 

Link to comment
24 minutes ago, goofs said:

 

Ne znam kontekst iza ovog privođenja, ali ovako se rađaju novi Hamasovci, ISISovci i drugi ekstremisti. Istraumirao si dete za života koje će zbog toga biti podložno uticaju mržnje i aparata koji to itekako voli da koristi.  

 

Svaka čast, imbecili.

 

Upravo video na tviteru (koji bataljujem na nekoliko nedelja svakako) kako starija deca (ne vide se sadisti u kadru) sikaniraju, lupaju nekom granom, vuku i cimaju neko plavooko, nezno i uplaseno dete od nekih 6-7 godina ocigledno kidnapovano iz Izraela. Kao svoju cerku da sam gledao. Najtuzniji prizor ikada, doslo mi je da ujedam.

 

Tako da bice istraumirane dece sa obe strane, tu brige nema.

 

 

Edited by Caligula
  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment

Teško da će Izrael propustiti šansu da se obračuna sa svim frakcijama koje mu idu na živac

- šta bi inače bila poenta mobilizacije 300k rezervista na već postojećih 170k vojnika

- poređenja radi Rusija je sa 300k vojnika krenula na ukr sa 35 milona stanovnika i površinom od 600k km2

Link to comment
42 minutes ago, Caligula said:

 

Upravo video na tviteru (koji bataljujem na nekoliko nedelja svakako) kako starija deca (ne vide se sadisti u kadru) sikaniraju, lupaju nekom granom, vuku i cimaju neko plavooko, nezno i uplaseno dete od nekih 6-7 godina ocigledno kidnapovano iz Izraela. Kao svoju cerku da sam gledao. Najtuzniji prizor ikada, doslo mi je da ujedam.

 

Tako da bice istraumirane dece sa obe strane, tu brige nema.

 

 

 

Zveri, ti koji drže telefone, i koji su to organizovali. Kidnapovano dete, preplašeno verovatno do kostiju, sa drugom decom koja su naterana i očigledno vrlo zbunjena, da to isto dete šikaniraju, lupaju tom granom, pljuju i vuku. 

Zveri.

  • +1 3
  • Tužno 1
Link to comment

po meni nema smisla da angazuju 300k reservista da bi kopneno ulazili u gazu, to bi bili cisti gubici..

tako da ili idu na potpuno sravnjavanje gaze vazdusnim putem, a rezervisti su za osiguravanje granica duz celog izraela u smislu da ne znaju sta da ocekuju od reakcija drugih zamelja.. 

i druga varijanta, po meni izglednija, da idu na dugorocno iscrpljivanje gaze(koje je pocelo iskljucenjem vode, struje, benzina itd), i da jednostavno cekaju da palestinci krenu na njih..

tako bi jos ispalo da je izrael zrtva koja se brani od agresora, plus svim vecim silima da ne kazem crnoj eliti™ odgovora da dobiju jos jedan dugorocni rat.. 

Link to comment

Izrael (ne)selektivno istresa bombe po Gazi. Gadjaju izbjeglicke kampove, pijace i sl. Bice apsolutni masakr ako nastave ovako, tesko da se neko ne ukljuci u sukob.

Link to comment

Nema ovde resenja, samo se seje problem iz generacije u generaciju.

 

Mislim ima resenja, drzava Palestina i ono sto je David Simon napisao...

 

Kao u filmu Minhen, kada je onaj agenat Mosada pitao svrhu njegovog delovanja, i ubijana, kada cim odstrane jednog, njegovo mesto preuzme sledeci. Odgovor komandira je bio, vidis svoje nokte, znas da ces opet morati da ih skratis, i da nema svrhe, ali ih redovno seces....

  • +1 2
Link to comment
×
×
  • Create New...