Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

  

40 minutes ago, Gojko & Stojko said:

Je li taj bogati trgovac bananama bio pogrbljen, dlakav i imao veliki nos? I ko je potplatio Sovjetski Savez, a ko je obrlatio mrskog JBa da "spasi Izrael"?

 

Policija je na protestu Palestinaca uhapsila jednog tipa koji je imao izraelsku zastavu i kasnije ga pustila, rekli su da je za njegovo dobro. Takođe su rekli jevrejima da ne dolaze u centar, iz sigurnosnih razloga. Organizatori protesta su kasnije tvrdili da je parolu "Gas the Jews" izvikivala šačica maloletnika (snimak je sinoć biio i na ovdašnjim televizijama, ja nikad nisam ranije video da se u američkom stilu uvede beep preko sadržaja kao što se to desilo za taj snimak). Premijer NSW se sinoć izvinjavao jevrejima zbog neomogućavanja sigurnog mesta za žaljenje usled terorističkih napada od vikenda.

 

 

Tebe po običaju baš svrbi mrski JBT ali to je očekivano. Imaš li nešto o licemerju i jednostranosti zapadnih medija pa da kompletiraš?

 

SaE

 

 

 

majku mu imperijalisticku ... pitaj ti tita zasto je '67 prekinuo diplomatske odnose sa izraelom a vidi i sa nehruom da li laze ... 

taj twist od zrtve nacizma do sprovodjenja aparthejda je nesto sto zasluzuje dublju analizu 

 

 

bas nemate srece sa tim premijerima u nsw (jel onaj skot™ morison bio prethodni). sve neki nesposobnjakovici

mogao bi da izrazi i zaljenje sto izrael ima beepbibi za premijera sa nacistickom svitom oko sebe koja ne da ne omogucava bold,a mozda bolje reci zivljenje, palestincima, vec godinama sprovodi aparthejd a upravo cini ratne zlocine koje nema tko da zaustavi i pitanje je da li cemo doznati pravu meru zla koje ce se desiti u narednim danima

 

 

 

kad vec pisem

 

 

 

edit: zaljenje/zivljenje

Edited by cedo
  • Hvala 1
Link to comment
11 minutes ago, cedo said:

  

 

majku mu imperijalisticku ... pitaj ti tita zasto je '67 prekinuo diplomatske odnose sa izraelom a vidi i sa nehruom da li laze ... 

taj twist od zrtve nacizma do sprovodjenja aparthejda je nesto sto zasluzuje dublju analizu 

 

 

bas nemate srece sa tim premijerima u nsw (jel onaj skot™ morison bio prethodni). sve neki nesposobnjakovici

mogao bi da izrazi i zaljenje sto izrael ima beepbibi za premijera sa nacistickom svitom oko sebe koja ne da ne omogucava bold,a mozda bolje reci zivljenje, palestincima, vec godinama sprovodi aparthejd a upravo cini ratne zlocine koje nema tko da zaustavi i pitanje je da li cemo doznati pravu meru zla koje ce se desiti u narednim danima

 

 

 

kad vec pisem

 

 

 

edit: zaljenje/zivljenje

Ja sam sklon da iz ovoga što si ispisao zaključim da da nije bilo nosatog trgovca bananama koji je zapadne zemlje podmitio da glasaju kako su glasale i mrskog JBTa koji je slao avione, do oduzimanja domova i kasnijeg aparthejda se ne bi došlo.

 

Zašto si uopšte na ovu temu doveo trgovca bananama?

 

SaE

Link to comment

  

12 minutes ago, Gojko & Stojko said:

Ja sam sklon da iz ovoga što si ispisao zaključim da da nije bilo nosatog trgovca bananama koji je zapadne zemlje podmitio da glasaju kako su glasale i mrskog JBTa koji je slao avione, do oduzimanja domova i kasnijeg aparthejda se ne bi došlo.

 

Zašto si uopšte na ovu temu doveo trgovca bananama?

 

SaE

 

zbog banana drzava

 

edit: @Gojko & Stojko

siguran sam da cemo u narednih par nedelja znati svaku hamasovu zrtvu a kao bonus ce nam biti obezbedjena i slika iz nekog srecnog momenta njenog zivota  ... i to je ok

ono sto nije ok jeste da necemo znati ni promil ubijenih palestinaca osim ako nisu teroristi. oni ce za nas ostati bezimena i bezlicna masa

 

i sad ja tebe da pitam, a sto si pisao o premijerovom izvinjenju jevrejima ?

Edited by cedo
  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, Peter Fan said:

ajde da se i ovi mlohavci oglase:

 

EU's Borrell: Israeli moves in Gaza break international law (msn.com)

 

Kad pocinje sa radom Haski sud za zlocine?

 

jaja su mnogo krhka roba

il je to samo pravni recnik

 

 

Bivši tužilac ICC-a: SAD i Izrael ne opravdavaju tvrdnje da poštuju međunarodno pravo

Bivši tužilac Međunarodnog krivičnog suda Geoffrey Nice reagovao je na Bidenovu tvrdnju da se SAD i Izrael razlikuju od palestinskih boraca poštivanjem međunarodnih pravila i zakona.

“Predsjednik Biden i Izrael mogli bi uraditi mnogo za vladavinu prava ukoliko bi se pridružili Međunarodnom krivičnom sudu i dopustili tom sudu da istraži zakonitost obje dosadašnje okupacije”, rekao je Nice za Al Jazeeru.

“Nesretna je stvarnost da je Izrael manje-više imun na jurisdikciju Međunarodnog krivičnog suda i da će ga Amerika spasiti u slučaju bilo kakvog pokušaja da ga tamo uputi Vijeće sigurnosti (UN-a), jer Amerika nije član tog suda”, rekao je.

Nice je dodao da je, iako je subotnji napad Hamasa bio “očito nezakonit”, izraelsko bombardiranje Gaze u najmanju ruku “problematično” prema međunarodnom pravu.

“Osim toga, izraelska najava opsade Gaze sa sobom nosi neizbježni rizik od gladovanja, što je bez ikakve sumnje priznato kao međunarodni zločin”, rekao je.

  • Hvala 1
Link to comment
23 minutes ago, cedo said:

  zbog banana drzava

 

edit: @Gojko & Stojko

siguran sam da cemo u narednih par nedelja znati svaku hamasovu zrtvu a kao bonus ce nam biti obezbedjena i slika iz nekog srecnog momenta njenog zivota  ... i to je ok

ono sto nije ok jeste da necemo znati ni promil ubijenih palestinaca osim ako nisu teroristi. oni ce za nas ostati bezimena i bezlicna masa

 

i sad ja tebe da pitam, a sto si pisao o premijerovom izvinjenju jevrejima ?

Znači nije se mnogo promenilo, banana države i dalje podržavaju Izrael samo JBT-a i Jugoslavije više nema.

 

O izvinjenju sam pisao sam zato što se desilo, citirao sam vememahov post u kome je snimak protestanata ispred zgrade Opere na kome se čuje skandiranje.. Premijer NSW Kris Mins (Skot Morison je bio predsednik vlade Australije) se izvinjavao svojim građanima jevrejima jer je policija u njegovoj nadležnosti i savetovala je sidnejskim jevrejima da to popodne ne dolaze u centar, gde je između ustalog velika sinagoga. Ako ti je promaklo, protest za podršku Palestincima se desio u ponedeljak, i stotine protestanata su vikale da jevrejima treba dati gas (ne misli se na šporet, impliciraju se gasne komore). Ne fašističkoj državi Izrael, nego jevrejima.

 

SaE

Link to comment
14 minutes ago, Gojko & Stojko said:

Znači nije se mnogo promenilo, banana države i dalje podržavaju Izrael samo JBT-a i Jugoslavije više nema.

 

O izvinjenju sam pisao sam zato što se desilo, citirao sam vememahov post u kome je snimak protestanata ispred zgrade Opere na kome se čuje skandiranje.. Premijer NSW Kris Mins (Skot Morison je bio predsednik vlade Australije) se izvinjavao svojim građanima jevrejima jer je policija u njegovoj nadležnosti i savetovala je sidnejskim jevrejima da to popodne ne dolaze u centar, gde je između ustalog velika sinagoga. Ako ti je promaklo, protest za podršku Palestincima se desio u ponedeljak, i stotine protestanata su vikale da jevrejima treba dati gas (ne misli se na šporet, impliciraju se gasne komore). Ne fašističkoj državi Izrael, nego jevrejima.

 

SaE

 

nazalost nije

 

 

evo opet ministra naciste koji smatra da se do sada premilostivo postupalo sa palestincima, a odmah ispod jedan odgovor koji sam izabrao od mnogih (ima ih dosta slicnih, ali ne verujem da ce isplivati u ovako zajebanoj situaciji)

 

I want to thank President Biden @POTUS for the warm, sensitive, courageous and Zionist speech, which supports Israel's right to defend itself and emphasizes the brave alliance between the countries. President Biden also understands that what was will not be.

 

 

 

 

 

Along with the colossal military failure, history will judge you and your ilk. History will judge those who founded and strengthened the strategy to strengthen Hamas. History will judge the one who subordinated an entire country to his personal needs, and his supporters and mouthpieces.

 

 

 

Link to comment

Navodno su u toku konsultacije Izraela, Egipta i SAD o evakuaciji civila iz Gaze. Ovo ce verovatno da traje mesecima i tesko da ce bilo sta ostati od Hamasa u Gazi. Bas me zanima ko ih je nagovorio na ovo ili su bili dovoljno glupi da sami zakljuce da je ovo bila dobra ideja. 

  • +1 1
  • -1 1
Link to comment

Jasno je da Izrael ovde priprema etničko čišćenje i zato je nije jasno zašto uopšte blokiraju tu soluciju. Šta im je alternativa, šta može da se desi ako nekome isključiš vodu i struju, prekineš dotok hrane i lekova, i svakodnevno ga zasipaš bombama? Šta im je ideja, da pobiju sve Palestince?

  • +1 1
Link to comment
24 minutes ago, Anduril said:

Navodno su u toku konsultacije Izraela, Egipta i SAD o evakuaciji civila iz Gaze. Ovo ce verovatno da traje mesecima i tesko da ce bilo sta ostati od Hamasa u Gazi. Bas me zanima ko ih je nagovorio na ovo ili su bili dovoljno glupi da sami zakljuce da je ovo bila dobra ideja. 

 

Iran’s support for Hamas fans suspicion it’s wrecking Israel-Saudi deal

 

SaE

Edited by Gojko & Stojko
Link to comment
34 minutes ago, Anduril said:

Navodno su u toku konsultacije Izraela, Egipta i SAD o evakuaciji civila iz Gaze. Ovo ce verovatno da traje mesecima i tesko da ce bilo sta ostati od Hamasa u Gazi. Bas me zanima ko ih je nagovorio na ovo ili su bili dovoljno glupi da sami zakljuce da je ovo bila dobra ideja. 

 Ako aparthejd država uz pomoć najmoćnije države sveta izvrši etničko čišćenje onda taj svet ne treba ni da postoji, vrlo jednostavno...

  • +1 1
Link to comment
34 minutes ago, Malvo said:

Jasno je da Izrael ovde priprema etničko čišćenje i zato je nije jasno zašto uopšte blokiraju tu soluciju. Šta im je alternativa, šta može da se desi ako nekome isključiš vodu i struju, prekineš dotok hrane i lekova, i svakodnevno ga zasipaš bombama? Šta im je ideja, da pobiju sve Palestince?

 

Pa Izrael naravno da zeli da se resi Palestinaca u Gazi. Ali, problem je oduvek bio Egipat a i druge arapske i mulsimanske zemlje koje ne primaju palestinske izbeglice (Jordan i Liban su izuzeci). Isti problem kao i kad su poceli jevrejsko-arapski ratovi. Muslimaske zemlje su se resile nekih 900 hiljada Jevreja koji su otisli uglavnom pod pritiskom ili su direktno proterani bez icega, ali su zato retko primali palestinske izbeglice iz ratova koje su sami zapocinjali protiv Izraela. Palestinci uvek sluzili kao politicko orudje za uticaj u svetoj zemlji sto im je politicki vazno kod kuce, a kasnije je postalo i orudje u odnosima sa Zapadom.

 

Zato je pogresno da se prica samo o proterivanju Palestinaca koji su integralno deo sireg arapskog sveta od pocetka. Da ne govorim o ideologiji Hamas ili Islamskog Dzihada, koja nema mnogo veze sa Palestincima nego je deo mnogo veceg sovinistickog pokreta gde su Jevreji samo prva i ocigledna meta. Mrznja mnogih radikalizovanih Palestinaca ne dolazi samo zbog represije Izraela, nego je to deo sireg anti-semitizma i anti-sve sto nije islamsko koji dominira muslimanskim svetom - ovo sta su uradili Hamasovci bi uradile i mnoge druge islamisticke organizacije da imaju sansu a da nemaju nikakvu vezu sa Izraelom. Slicno kao sto kod okolo polovine Jevreja danas dominira rasizam prema Arapima i uopste muslimanima.

 

Ljudi jednostavno ne razlikuju etnicke ili religijske grupe od dominantnih ideologija u okviru njih, pa tako svi Jevreji postaju rasisticki kolonizatori a svi Arapi anti-semitski islamo-fasisti, a proporcija je verovatno negde oko polovine kad se pogledaju socioloske studije. Dakle, kao sto vec rekoh, problem Palestine je mnogo siri problem sovinizma citavog muslimanskog a i jevrejskog sveta.

Edited by Anduril
  • +1 1
  • Haha 1
  • -1 1
Link to comment
2 minutes ago, Anduril said:

 

Pa Izrael naravno da zeli da se resi Palestinaca u Gazi. Ali, problem je oduvek bio Egipat a i druge arapske i mulsimanske zemlje koje ne primaju palestinske izbeglice (Jordan i Liban su izuzeci). Isti problem kao i kad su poceli jevrejsko-arapski ratovi. Muslimaske zemlje su se resile nekih 900 hiljada Jevreja koji su otisli uglavnom pod pritiskom ili su direktno proterani bez icega, ali su zato retko primali palestinske izbeglice iz ratova koje su sami zapocinjali protiv Izraela. Zato je pogresno da se prica samo o proterivanju Palestinaca koji deo sireg arapskog sveta. Da ne govorim o ideologiji Hamas ili Islamskog Dzihada, koja nema mnogo veze sa Palestincima nego je deo mnogo veceg sovinistickog pokreta gde su Jevreji samo prva i ocigledna meta. Mrznja mnogih radikalizovanih Palestinaca ne dolazi samo zbog represije Izraela, nego je to deo sireg anti-semitizma i anti-sve sto nije islamsko koji dominira muslimanskim svetom - ovo sta su uradili Hamasovci bi uradile i mnoge druge islamisticke organizacije da imaju sansu a da nemaju nikakvu vezu sa Izraelom. Slicno kao sto kod okolo polovine Jevreja danas dominira rasizam prema Arapima i uopste muslimanima.

Ljudi jednostavno ne razlikuju etnicke ili religijske grupe od dominantnih ideologija u okviru njih, pa tako svi Jevreji postaju rasisticki kolonizatori a svi Arapi anti-semitski islamo-fasisti, a proporcija je verovatno negde oko polovine kad se pogledaju socioloske studije. Dakle, kao sto vec rekoh, problem Palestine je mnogo siri problem sovinizma citavog muslimanskog a i jevrejskog sveta.

 

>muslimanske zemlje su proterale 900 000 Jevreja, da kazemo da je tachno

>svakako muslimanske zemlje imaju nekoliko miliona palestinskih izbeglica, tako da dobili su vishe nego shto su proterali.

Mozda taj extra shto sad hoce Izrael da protera, treba da prime neke druge zemlje koje su proterale josh koju hiljadu ili milion Jevreja koji su se onda nastanili u Izraelu, a ne arapske zemlje?

 

Link to comment
1 minute ago, Mel said:

 

>muslimanske zemlje su proterale 900 000 Jevreja, da kazemo da je tachno

>svakako muslimanske zemlje imaju nekoliko miliona palestinskih izbeglica, tako da dobili su vishe nego shto su proterali.

Mozda taj extra shto sad hoce Izrael da protera, treba da prime neke druge zemlje koje su proterale josh koju hiljadu ili milion Jevreja koji su se onda nastanili u Izraelu, a ne arapske zemlje?

 

Brojke jevrejskih izbeglica i arapskih iz tog vremena do 1967 recimo, su zapravo slicne. Danas naravno da ima mnogo vise palestinskih (oko 5 miliona) jer je vecina rodjena u tim kampovima koje druge muslimaske zemlje nikad nisu htele da prime. 

Link to comment
×
×
  • Create New...