Jump to content
IGNORED

Hard n' heavy department


Аврам Гојић

Recommended Posts

Pa evo ti uporedi sinoćni koncert sa ovim, pa će ti možda biti jasnije, Stonsi su isto matori pa Jagger ipak ne stoji u uglu ko Gillan, daleko je aktivniji i ceo doživljaj ima više smisla.

Tako da ne radi se o tome da Purple imaju mnogo godina nego se radi o tome da se ponašaju kao penzioneri, a izašli su na binu da naprave šou.

Da ne bude zabune, ok sam se proveo i nije mi žao što sam išao, ali to je moj utisak, baš lepo ako si se ti oduševio, to znači da si se to bolje proveo od mene

 

 

  • +1 1
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

Stonsi su oduvek, što se tiče scenskog nastupa, išli na to da se kreću i rade svašta po bini. Brat Cukić to zna najbolje pošto oduvek skida Džegerove fore pa onda skakuće po bini dok mu je ostatak benda pokretljiv koliko i Jarboli npr. pa to sve izgleda onako kako izgleda. Gilan nije nikada izvodio nešto posebno osim što je svirao one konge, mislim da je ceo bend oduvek bio prilično statičan, pa mi ne ovo sada ne bode toliko oči. Na starim snimcima nisu baš đipali i trčkarali. I Riči kada je pravio gluposti, pravio ih je kao distinguished gentleman. Ok, osim kad nije.

 

Stonsi...baš ne znam šta da napišem za njih. Niti mogu da poredim bilo koga sa njima. :D

 

@igoraki

Edited by ragasto
Link to comment
1 hour ago, ragasto said:

Stonsi...baš ne znam šta da napišem za njih. Niti mogu da poredim bilo koga sa njima. :D

Nisu ovde bitni Stonsi, samo sam hteo da ilustrujem šta mislim, jebem li ga, ja sam Purple gledao na sajmu i tad su mi bili skroz korektni, u smislu da su mi delovali kao rok bend koji je to došao da svira, ovo sad je eto ponavljam moj utisak bio da gledam neke penzose koje su muče po bini, ok sviraju i sve ali mi prosto deluje da bi radije bili u krevetu(ili igrali taj šah koji si spominjao)...moj lični utisak, ne kažem da treba da trče po bini i benguju, ali  očekivao sam bolje.

  • +1 1
Link to comment
10 minutes ago, igoraki said:

očekivao sam bolje.

Ok, to je već argument.

 

Gledao sam ih i ja na Sajmu 2003. (ako misliš na taj?) i u Areni 2019, i sinoć mi je bilo mnogo bolje iako imam par favorita kojih sinoć nije bilo, a povremeno ih ubace na turneju. U Gilana se odavno ne uzdam nešto posebno, peva onako kako danas mora, zna se da će glas da mu trokira na Highway star, onda se zagreje i ojača i izgura ceo koncert. Tako danas moraju da funkcionišu, svako od njih učestvuje, sećam se da su Morse i Lord 2003. pokrivali Gilana sve vreme...čim mučenik ode visoko, skrlja mu se glas pa je neko od ove dvojice odmah nešto vrištao na instrumentu da bi ga pokrio.:D A sinoćnji najjači utisci mi ostaju pomenuti Paice (motor benda, da on nije jak pitanje je na šta bi sve to ličilo) i McBride, nov gitarista. Za par nijansi mi se više svideo od Morsea, možda zato što je agresivan ali i čist sve vreme. Bez iživljavanja ili eksperimentisanja, sve je bilo na mestu.

 

I zvuk, jbg. Ono je najbolje što sam čuo par godina unazad.

Link to comment

Nisam bio siguran gde ovo da stavim, no posto ih obicno svrstavaju u industrial metal, najbolje ovde. Znam da ih ljubitelji Morbid Angelsa ne vole (zbog David Vincenta, naravno), no meni je njihov zvuk ekstra; gotik, fetis, horor, sve lepo uklopljeno (uz BDSM performanse na koncertima). Plus su bili deo sjajnog soundtracka za Vampire The Masquerade Bloodlines (Lecher Bitch u Last Round club), gde sam ih prvi put i primetio/cuo. Za njihove standarde, ovo je jedna od manje provokativnih stvari.

 

 

Link to comment

Da dodatno zabiberimo topik, mnogo smo bili lagani zadnju stranicu - dve :

 

 

 

 

  • Wub 1
Link to comment
13 minutes ago, napadaj said:

A ja baš tog dana idem na neku svadbu koju ne mogu da izbegnem :(

Jebiga, ja ću morati kako znam i umem, mada naravno nije to TAJ Onslaught koji bih voleo da vidim, ali daj šta daš

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...