Jump to content
IGNORED

Hard n' heavy department


Аврам Гојић

Recommended Posts

@Valkyrie Evo jedne Slayer pesme u stilu Iron Maiden. Ovo je sa prvog Slejerovog albuma Show no Mercy iz 1983. kada su još gradili svoj sopstveni stil. Tu je bilo uticaja Iron Maiden, Judas Priest, Venom itd.

 

Mislim da će ti se svideti ova pesma. 

 

 

 

  • Wub 2
Link to comment

Guitar solo od 2:40 je odličan :)

Thanks!

 

Evo nešto i from our family to yours

 

 

:music_band:

  • +1 2
Link to comment
Posted (edited)

Man'te me tih limunada

Ova rifcina iz refrena je nesto najmasnije ikada iz njinog kataloga uz onaj kraj Use My Third Arm 

Najbolje su cepali kad je Anselmo bio drogiran, u milimetar i balls to the wall 
 

 

Edited by Ratamahatta
Link to comment
4 minutes ago, Valkyrie said:

Guitar solo od 2:40 je odličan :)

Thanks!

 

Evo nešto i from our family to yours

 

 

:music_band:

 

Nema na čemu. :)

 

Kad smo već kod Judas Priest-a, odnosno solo deonica, moram da Vas sve prisutne metalce pitam da li Vam je ovo jedan od omiljenih gitar solaža u Heavy Metalu?

 

Meni jeste.

Uvek kada čujem ovaj gitar solo od Glenn Tipton-a dođe mi da glavom probijem plafon od sreće. Esencija električne gitarske perfekcije.

 

Solo počinje od 2:09 i završava se na 3:37.

 

 

  • Wub 1
Link to comment

Ako ćemo masno, onda bolesni Trej iz mulja močvara Floride i njegovi rifovi prepuni heroina:

 

 

 

  • +1 2
Link to comment
On 4. 7. 2024. at 16:06, Meduzalem said:

^ Sacrilege :hail: Baš lektira; ko nije prošao ne treba ni da živi. Ili bar da mu ugine mačka. :evilsmile:

 

Među bendovima sa odličnim overall kvalitetom, poput Amebix. Inače volim crust punk.

 

Imali su Sacrilege switch gitariste i basiste sa Varukersima, beše? Pišem baš iz glave, možda grešim, al ne mogu da verujem da mi je ostalo u korteksu. 40+ godina otad... :D

 

Amebix sam gledao u Ljubljani '86. Tada je izašla i kaseta dosta slabog kvaliteta, butleg jbg...

edit: A ja 16 godina, ni ličnu kartu, idem vozom s ortakom. Niko nas pogledao nije, ni do tamo ni nazad. U Ljubljani smo znali par likova (Marsa Tožibabe, Poštar bubnjar, Niger, bila je još jedna ribica, ne mogu sad da se setim) i dobro smo se proveli. Ušli za dž na cert, ko bog. Išao je i Gvido, koga je tata pratio na voz i dao mu uredno neku torbicu sa sendvičima. Naravno, nije išao sa nama ali oplakasmo. Čovek išao kao na ekskurziju, kao peti razred a stariji od nas bar 5 godina. :D

 

 

Uf nisam siguran stvarno za razmenu članova. :D

 

Ja sam dosta mlađi, ali se naravno kroz ovih skoro 25 godina slušanja metala došlo i do crust punka, jer su to koreni Bolt Throwera, pa sam zavoleo neke bendove iz te niše.

 

Iz celog tog sveta crust punk/d-beat mi je najbolji Wolfbrigade, ali ovaj noviji, metalizirani :D

 

 

 

 

 

 

Ali i NDT:

 

 

Martyrdod:

 

 

 

I naravno Misery:

 

 

 

  • Hvala 1
Link to comment
Posted (edited)
2 hours ago, napadaj said:

Uf nisam siguran stvarno za razmenu članova. :D

 

Skoro da sam bio u pravu, nije ova đunta još za bacanje. Nije bio razmene ali dva člana jesu otišli u Varukerse. Martyrdod i Misery odlični, podmladih se. :thumbup:

 

2 hours ago, napadaj said:

Iz celog tog sveta crust punk/d-beat mi je najbolji Wolfbrigade, ali ovaj noviji, metalizirani :D

 

Tu nijanse odlučuju. Fala bobu pa je larmatm kao institucija dostigla zavidne visine. Zapravo je jako raznovrsna, za svakog ima najmanje jedan pravac. Ne volim one goth pizdarije a one sa synthom smatram za uvredu. Došla mi ortakinja i pustla neke pravoslavni blek metal Poljake, umalo je sa terase nisam bacio. Okadio sam odmah sa Municipal Waste. :D (pročitah negde da su ih ovi naži điljkoši zabranili brže bolje te Poljake pa nisu svirali kod nas, bunila se i crkva xaxa)

 

Za mene je sveto trojstvo KSJ: Kratko - Sadržajno - Jebitačno, što nikako ne isključuje metalizirane forme. Nekad mi čak legnu više, ali moram prvo da postignem radnu temperaturutm, u vidu pet šest kratkih u rafalu, do 2 i po minuta. Posle mož' se družimo. :D 

 

Gledao sam neke filmiće ovih par dana, ustvari obnavljao gradivo:

 

 

Trivia: Gitarista nosi majicu Sodom: In the sign of the Evil. Istu ploču je odabrao Varg kad je ušao u Helvete.

 

Edited by Meduzalem
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...