Jump to content
IGNORED

Hard n' heavy department


Аврам Гојић

Recommended Posts

14 hours ago, Meduzalem said:

 

 

 

U bravo bravo! Lektira.

 

Može onda i

 

 

  • Wub 1
Link to comment
Posted (edited)

^ Sacrilege :hail: Baš lektira; ko nije prošao ne treba ni da živi. Ili bar da mu ugine mačka. :evilsmile:

 

Među bendovima sa odličnim overall kvalitetom, poput Amebix. Inače volim crust punk.

 

Imali su Sacrilege switch gitariste i basiste sa Varukersima, beše? Pišem baš iz glave, možda grešim, al ne mogu da verujem da mi je ostalo u korteksu. 40+ godina otad... :D

 

Amebix sam gledao u Ljubljani '86. Tada je izašla i kaseta dosta slabog kvaliteta, butleg jbg...

edit: A ja 16 godina, ni ličnu kartu, idem vozom s ortakom. Niko nas pogledao nije, ni do tamo ni nazad. U Ljubljani smo znali par likova (Marsa Tožibabe, Poštar bubnjar, Niger, bila je još jedna ribica, ne mogu sad da se setim) i dobro smo se proveli. Ušli za dž na cert, ko bog. Išao je i Gvido, koga je tata pratio na voz i dao mu uredno neku torbicu sa sendvičima. Naravno, nije išao sa nama ali oplakasmo. Čovek išao kao na ekskurziju, kao peti razred a stariji od nas bar 5 godina. :D

Edited by Meduzalem
Link to comment

Malo novijetm

 

 

Slabije pratim jer omatorio, ali volim da se podsećam. :D

Link to comment
1 hour ago, Meduzalem said:

 

Mlađa je ta ekipa, ne znam ga lično. ;)

Setio sam ih se posredno, preko Albinija i onih čuvenih lamen(a)ta koje je ekipa ispisala na RIP-u i tako me praktično u svemu preduhitrila, a imao sam štošta da kažem. Albini je producirao i njihova dva albuma, eto i mog doprinosa. :music_guitarred:

Nisam znao za Albinija, da im je on radio produkciju...Marko je verovatno najpoznati po tome što je pola Beograda htelo da ga bije kad se uhvatio da organizuje Gorilla Bisquits koncert ali je pala ispala od strane benda.

 

Kad se već gađamo matorim hitovima, evo jedan od mene

 

 

  • Wub 1
Link to comment
Posted (edited)

Baš oni su uradili istu ispalu za Ljubljanu. Mi čak iz Bgd došli kao budale, mada na sopstveni rizik jer je bilo govorkanja da možda neće biti koncerta, i pored uredne najave i plakata po gradu. Mislim da je bila '88.

 

Ajde što su ovi ispali mufljuzi ali da organizatori nisu imali plan B, to mi nije bilo jasno. Makar da su skupili samo iz Ljubljane 2, 3 benda (a kao malo ih bilo onda) i svi zadovoljni. I tako se vratismo ko popišani onim istim vozom. Eh, mladosti... :)

Edited by Meduzalem
  • +1 1
Link to comment
On 1.7.2024. at 12:10, Filozof manijak said:

A sad nešto sasvim drugačije, stoner Ukrajinci (nadam se da su još živi)

 

 

Dolazili u Bg vise puta, svaki put bilo vrh :music_guitarred:

  • Hvala 1
Link to comment

@Meduzalemda nisi slačajno gledao Youth Brigade u BG? Mislim da su svirali negde 84.

 

Meni baš drag bend al sam tad bio baš malji deca, tipa počeo sam da vrtim ac/dc i maidene, a za pank i hard core sam čuo iz časopisa.

 

 

  • Wub 1
Link to comment

Himna. :music_guitarred:

 

1 hour ago, igoraki said:

Meni baš drag bend al sam tad bio baš malji deca, tipa počeo sam da vrtim ac/dc i maidene, a za pank i hard core sam čuo iz časopisa.

 

Iste godine su svirali i Rutsi, a na YB nisam uspeo da pobegnm iz sobe. Kaznili me za kečeve i neopravdane, tako da sam taj koncert odsedeo u ćošku. Ali sam zato '85. išao na Exploited i Angelic Upstarts. Tu me već ništa nije zadržalo. :D

 

b: I Motorhead. Isti su nam putevi razvoja. :D

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Choda said:

Dolazili u Bg vise puta, svaki put bilo vrh :music_guitarred:

Nisam znao da su dolazili kod nas. Hvala za info

Link to comment
Posted (edited)

All Them Witches

Nashville, Tennessee

:wub:

 

 

Zadnja stvar, ona obrada bluz klasika, koju su svirali na bis...je brutalna

Edited by Filozof manijak
Link to comment
Posted (edited)

Ti Nikodije preskoči ovo pošto ne voliš narodnjake. To je samo ćerka od Bube Miranović i južni vetar.

 

 

 

 

 

Edited by Kreator
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...