Jump to content
IGNORED

Hard n' heavy department


Аврам Гојић

Recommended Posts

11 minutes ago, napadaj said:

Ovde je to valjalo:

 

 

 

 

Jeste, valjalo je. Ali nije ništa bolje nego bilo koja pesma sa albuma Rise of the Tyrant, War Eternal, Will to Power, Deceivers a i ove dve pesme sa najavljenog albuma u martu - Blood Dynasty - su vrhunske (Liars & Thieves, Dream Stealer).

Link to comment
38 minutes ago, napadaj said:

Ne brate, u mom omiljenom death metal bendu bas je svirala žena.

 

 

 

 

Ok, imaš generalno problem sa ženama kao vokalima u Death Metalu. Ne znam samo zašto, ja imam problem sa kvalitetom pevanja, bojom glasa, stilom itd. Penzionisana Angela Gossow je bila recimo vrhunska death Metal pevačica, zatim Alissa White-Gluz, Tatjana iz Jinjer-a (mada ne volim taj stil Metalcore, ali je odlična pevačica) itd....

Evo iz ovog yt klipa iz 2016.g. ima još pevačica koje ne pevaju ništa lošije od Karla (recimo). Ne pratim ove bendove ali eto koliko čujem sa ovog klipa ne pevaju loše. 

 

Kod death metal pevanja (growling, screaming) kada slušaš samo pesmu a ne znaš bend niti si čuo pesmu ranije, često ne možeš prepoznati da li peva muško ili žensko. Takva je vokalna tehnika. Često neprepoznatljiva u rodu (muški ili ženski).

 

Evo ti 2 primera baš kod benda koji te nervira: 

 

Kliknuti na 1:22 :

 

 

Znači tu dubinu glasa može da izvuče i ženski a i muški glas.

 

Primer 2. Klik na 3:27

 

 

 

Imaš i bend Crypta i ovu malu brazilku 8Fernanda Lira) koja vrhunski peva :

 

 

 

 

 

Edited by Kreator
Link to comment

I meni se ne sviđaju neki death metal pevači. Recimo meni se ne sviđaju kako pevaju Glen Benton iz Deicide, zatim Jeff Beccera iz Possessed, nervira me zatim glas Dani Filth-a iz Cradle Of Filth (taj lik me nervira i kao pojava, ne samo glas), onda Muhamed iz pokojnog nemačkog benda Necrophagist itd...

 

Nije death metal ali pazi sad ovo : Često ne mogu DUGO da slušam ni Bobi blica iz Overkill-a :D iako volim taj bend. Posle 4 - 5 pesme imam utisak kao da vrišti neka baba :D. Odličan tehnički glas ali boja glasa posle dužeg slušanja za mene malo iritirajuća. Oduvek, još od mojih tinejdž dana kada se taj sjajni bend pojavio.

 

 

 

Nervirao me takođe i glas pokojnog Quorthona iz Black Metal benda Bathory.

 

 

Edited by Kreator
Link to comment
7 hours ago, Kreator said:

 

 

Nervirao me takođe i glas pokojnog Quorthona iz Black Metal benda Bathory.

 

 

 

Povuci riječ! :mad:

 

Ima da ti se sviđa njegov glas, pa makar i na silu! :rock:

Link to comment

Ja sam u principu anti smrt metal, počelo je zanimljivo i bio je po neki dobar album da se probere, vremenom mi je postalo neslušljivo.

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...