Jump to content
IGNORED

Hard n' heavy department


Аврам Гојић

Recommended Posts

@Filozof manijak E, njih sam ozbiljno shvatao iako nisam metaler. Kasne osamdesete su bile lud period, porodile su devedesete ali po meni još luđe

 

Ovo isto

 

 

Edited by Hermetico
  • Wub 1
Link to comment

Mnogo volim njihov (Type O Negative) zvuk i strukturu pesama. I onaj ludak je imao neverovatan glas i stas i pojavu na bini. Baš upečatljiv bend, žao mi što ih nikad nisam video uživo

Link to comment

@Filozof manijak Ja ih nisam toliko slušao, ali sam čuo i kao ozbiljan bend nema šta, autentičan skroz

Kad smo već kod skraćenica :laugh: ovu stvar sam slušao na ripit i sad kad pustim pustim minimum tri puta. Legendarna! Nenormalno dobar koncept 

 

 

Inače, koga zanima teorija metala Nicola Masciandaro (predaje srednjevekovnu književnost na Brooklin College i nenormalno je lud fri klajmber) je pokrenuo nešto što se zove Occultural Studies. Ima dosta toga na njegovom blogu da se kopa al evo prvo nešto konkretno.

 

https://www.academia.edu/35918822/Black_Sabbath_s_Black_Sabbath_A_Gloss_on_Heavy_Metal_s_Originary_Song

 

Ima i knjige, ne piše samo on nego mnogi teoretičari.

 

https://www.amazon.com/Black-Metal-Darkness-Louis-Pattison/dp/1907317724

Edited by Hermetico
  • Hvala 1
Link to comment

Uf koliko ne volim te jump around thrash bendove sa kačketima na glavama

 

Samo crnilo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sve što zamiriše na bilo kakve hipike i peace znakove je za smeće.

  • Haha 2
Link to comment
16 minutes ago, napadaj said:

Uf koliko ne volim te jump around thrash bendove sa kačketima na glavama

 

Samo crnilo

 

Sve što zamiriše na bilo kakve hipike i peace znakove je za smeće.

Pa ja sam HC ekipa, slušao sam ono što je povezano. Mi smo drugačiji, nismo voleli taj sevdah ali svakom svoje. Eno ti gore pa skidaj kradi knjige kupuj štagod, čitaj o tami. Masciandaro je sav o tami.

 

A ovo naprimer nije ni povezano nego je spot on. Ja sam išao ciljano da kupim kod SKCa, niko iz moje ekipe nije to slušao ja sam flipao na to kao feder. Našao tri albuma, dva prva fala bogu to im je i najbolja faza. I Quickness, ali on je malo homofobičan pa smo izbegavali donekle. HC je super, svi su na ulici vesti se šire brzinom munje kao živi internet, svako svakog kritikuje i napušava i niko se ne ljuti. Politika, politika, politika, privatno je političko forever.

 

 

 

Edited by Hermetico
Link to comment
On 17.9.2024. at 16:45, Hermetico said:

Valjda je to taj, iz te ekipe je bio i onaj ortak što je na kaveru Buka u modi i on je dolazio kod nas, al ubiješ me sad da se setim kako se taj lik zove (nešto na M) i dal je živ.

Zaboravih na ovo da odgovorim, Mali Aca je u pitanju, poznat lik u tim underground krugovima iz tog doba, jedino što znam da se odselio iz blokova, živ je sigurno, čuo bi da nije

  • +1 1
Link to comment
23 hours ago, napadaj said:

Uf koliko ne volim te jump around thrash bendove sa kačketima na glavama

 

Samo crnilo

 

Sve što zamiriše na bilo kakve hipike i peace znakove je za smeće.

 

A brt i Peter Steele je imao trash bend pre Type O Negative. I to odličan. Sad se setih

 

 

Link to comment

Jedan hot tejk - prva dva albuma FNM su bolja kao celine od albuma sa Petonom. Na kasnijim albumima ima hitova, ali ima i neslušljivih filera.

 

 

 

Link to comment

Meni AOTY postao omiljeni. 

Helpless, Stripsearch, Ashes to Ashes, Last Cup of Sorrow, Pristina i Paths of Glory... :wub:

Na prvom albumu s Petonom volim samo 3 pesme - The Real Thing, Zombie Eaters i From out of Nowhere. Previse mi je poppy, meni cak ni to nije legit FNM, tacno se oseti da ga nisu pravili zajedno, posle se tek vidi. Slican osecaj imam i s Panterinim CFH, pravi seks krece tek posle toga

Angel Dust i King for a Day su mi pre bili omiljeni, ali sam ih cuo stotinak puta front to back i malo treba da ih se zazelim

Angel Dust - Midlife Crisis, Kindergarten, Crack Hitler, Everything's Ruined, Jizzlobber i Malpractice :ziga:
King - Evidence, King for a Day, Gentle Art of Making Enemies, Ugly in the Morning, Just a Man, Ricochet :ziga:

Sol Invictus nisam vrteo mnogo, Sunny Side Up mi je jedina ostala na listi. Nisu ga morali snimati sto se mene tice

Zaista mi nije jasno zasto Kindergarten nisu izbacili kao singl, mozda i najbolji refren u diskografiji. Prvi put sam cuo pre 12 godina i nije prosla jedna jedina nedelja da nisam morao ponovo da se nafiksam time. Fon mi je tako zvonio godinama. Fantasticna vokalna melodija. Slicno imam reci i za outro Pristine i refrene Helpless i Ashes, sta je covek pevo tu i kako je izvlacio... 

Stripsearch je veci Massive Attack od Massive Attacka

Gitara je najmanje bitan deo tog benda, kakve su majstorcine Bili i Majkovi, krv ti jebem

Edited by Ratamahatta
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...