Jump to content
IGNORED

Domaci bendovi


sherman

Recommended Posts

dobri su i imaju fin bekgraund a propos muzičkog slušalaštva, al je ovaj vačpe težak kreten (ono, u međuljudskoj komunikaciji)

 

umišljeni mandril

 

Thank you from my hearts  :isuse:

meni se redovno ispinje na kurac svaki put kad svira kao predgrupa nekom drugom.nema mere i nemos ga skinuti sa bine...

Edited by Haralampije
Link to comment

:grlomujagode:

 

zpq5g86.jpg

 

Tog dvadesetog maja hiljadu devetsto devedeset pete godine u Domu omladine održan je koncert Fejk Madone, Kande Kodže i Nebojše i Darkwood Duba kao zvezda večeri.

 

Velka sala Doma omladine je bila prepuna, premda to skoro niko nije očekivao. Ipak, činjenica da je ceo tiraž kasete "Paramparčad" bio rasprodat, nagoveštavala je mogućnost ovakvog epiloga.

 

Događaj kao da je predstavljao ključnu tačku za popularizaciju srpske gitarske scene sredine i druge polovine devedesetih. Naime, u to vreme počinje proboj domaćih bendova koji su tada nazivani alternativnim u većinu srpskih mejnstrim medija, i taj talas je trajao sve negde do Bombardovanja. Koncerti su bili dobro posećeni, diskovi i kasete su prodavani u prostojnim tiražima, a bendovi ovog i srodnih podžanrova su počeli da snimaju skupe, tehnički dobro urađene spotove koji su zadovoljavali visoke estetske kriterijume.

 

...

 

 

 

Različite sudbine su zadesile junake ove priče.

 

Lažna Madona je progovorila srpski, prozvala se Superzvezdom i raspala se dve godine kasnije. Madonin bubnjar je prešao u Darkvude i krenuo da lupa moderne izlomljene ritmove. Gitarista Madone je počeo da okida rege u Kandi Kodži i Nebojši, bendu čiji su koncerti narednih šest godina, do njihovog prvog raspada, predstavljali svojevrsne hipi proslave života za publiku koja najvećim delom nikada nije bila hipi.

 

A popularni Darkvudi... oni su objavili još dva dobra albuma za koje ću im uvek biti zahvalan. Neko vreme su bili zaista veliki i u godini raspleta su čak uspeli da napune Halu sportova. Međutim, kako je vreme prolazilo tako je njihova muzika počela da zvuči kao da je pravljena lenjirom i uglomerom, uklapajući se tako u ova siva japijevsko-tehnokratska vremena.

https://www.youtube.com/watch?v=5ubjnvhWjw0

 

[spot je delimično snimljen na pomenutom koncertu]

bravo.

 

pamtim jos 3 sjajna nastupa darkvuda iz tog vremena.

 

prvi put sam ih gledao u kst-u krajem 1994. koncert je kasnio x sati zbog restrikcije struje, ja svez is vojske, nista nisam znao o njima. oduvali me skroz. u bitefu su imali 2 dobra nastupa - jedan u sali (kkn predgrupa), a drugi u klubu/kaficu u okviru nekakvog predstavljanja neke knjige. ovo u kaficu je bilo nezaboravno.

Edited by ikar
Link to comment

malkmus! :)

 

takodje sam bio na ovom u domu omladine i secam se ove karte :) meni je bilo dobro i na onom brodu. tada su prvi put svirali: 'ispod reaktora' jos se nije pojavio taj album, ali kao da je trebalo uskoro da se pojavi. kada je stigao album, ta stvar nije imala veze sa onom verzijom uzivo. 

 

no, 

 

 

u duhu tog vremena:

 

 

 

Link to comment

 

super! sada vidim da pripremaju novi album :)

 

btw, ova cica iz artan lili skinula skroz styling od pj harvey 'this is love' :D

Link to comment

o%C5%A1te%C4%87eni.jpg

 

Prošle godine oformljen projekat B Strane sačinjen od članova bendova Autopark, Triko i Ljubavnici predstavio je pesmu “Oštećeni“.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...