Jump to content
IGNORED

Domaci bendovi


sherman

Recommended Posts

@wayfaring, evo, upravo gledam na 'discogs' trake sa te druge ploce i jedino cega se secam je '1000' sve ostalo u zaboravu. eh da im je ovako zvucala ta druga ploca, barem sto se mog ukusa tice:

 

 

 

@im with the pilots, jbt ko je ova una gasic, prvi put cujem za ovo ime na nasoj sceni. super je ovo, barem na prvo slusanje! ostavio sam za sutra da istrazim ono u vezi 'autoparka i une'. hvala iwtp za preporuku!

Link to comment

Hoffnung,

Ne znam mnogo o toj vezi, valjda je neko iz Autoparka svirao u Bitipatibiju. Nisam ni znala za ovu pesmu al sam odmah reagivala kad videh da pise +Una.

(Ne poznajem dovoljno opus Autoparka posto mi se prve stvari ~nisu svidele, pevaljka nije bila bas za pohvalu itd pa nisam pratila dalje)

Link to comment

Fakat je da OPO nikada nisu imali pevaljku na nivou, ali opet, bese zabavno. Daleko od toga da su za antologije i istoriju domace scene, ali kao teenage pop-punk za pocetnike oni i Super s karamelom su odlicni. Evo jos par sa drugog albuma

 

 

 

Fenomenalna obrada>

 

Jos jedna koja kao obrada zvuci bolje od originala

 

Link to comment

Na drugom forumu je bila rasprava oko Ludih Krawa. Bend koji sam godinama izbegavao zbog imena koje mi i danas deluje (polu)retardirano. Danas, mislim da su bili odlican punk bend.

 

Metronom

 

Jos jedan spot medj kukuruzima Panika

 

Nadrkan

 

Petar Pan

 

Reanimacija

 

U retrovizoru

 

Svaki put

Link to comment

:thumbsup:

Ko je lik, gdje nastupa, ima li publiku, ako može malo insajderskih info?

evo iz insajda, pratim od početka...

lik je neša marić iz čačka. po vokaciji slikar. osim njega u postavi benda stalni je član njegov mlađi brat, multiinstrumentalista, muzički genije. glavno mesto mu je na klavijaturama, a na koncertima laća se harmonike, melodike, bubnja i gitare. na kontrabasu, bubnju i drugoj gitari nije bilo stalnih članova, koliko me pamćenje služi. čini mi se da trenutno traže kontrabasistu, poslednji je emigrirao. jedno vreme na saksofonu im se pridružio dušan petrović

imaju stotinak fanova koji znaju sve pesme napamet i još stotinak posetilaca kc grada koji galame u zadnjoj loži. dakle koncerti su najčešće u kc gradu a leti na splavovima koji neguju zabavnu muziku.

imaju materijala za jedno 3, 4 albuma. sviraju desetu godinu. snimci sa proba i svirki kruže na fleškama među fanovima. ništa objavljeno do sad. ova pesma koju je kobni okačio trebalo bi da najavi prvi album.

ne rade na promociji, lišeni smisla za menadžment. reč je o posvećenim umetnicima.

Link to comment

Hvala za info.

Dobio poruku, od par izvora, da je vrijedan pažnje, a to znači da više nisu skojevci, izašli iz ilegale, što je svakako zasluženo..

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...