Jump to content
IGNORED

Domaci bendovi


sherman

Recommended Posts

Niko ne spominje novi bend Katarine Žutić, Kamikaze? Ima ga na Jelen top listi, pročitao sam i članak u TV novostima dok sam čekao kod frizerke.

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Deset kantautora/ki i bendova iz regiona našlo se na kompilaciji 'Bistro na rubu šume'Na prvoj u nizu od najmanje četiri kompilacije nalaze se: Nina Romić, Felon, Mika Male, Stray Dogg, Svemir, Radost!, Wooden Ambulance, Miki Solus, Zvonimir Varga i Seine.
PopboksDownload Edited by Lezilebovich
Link to comment

Pretraga ne dava accurate rezultat, pa da postavim posto Kiric vec nije, a promovise ih intenzivno vec neko vreme.Dugo ocekivani i nikad prezaljeni prvenac Mishe Mashine besplatno mozete skinuti ovdeNa zalost na yuturbetu nema dve najbolje Sine, ti nisi normalan i Goti na raboti.http://www.youtube.com/watch?v=rU42E93-TqAhttp://www.youtube.com/watch?v=Y4KaKof-R7ghttp://www.youtube.com/watch?v=PmeoxQI59M4+++++++ MEGA BONUS. Jos jedna neverovatna recenzija Baneta Loknera, ovoga puta je u shablon ubacio ime Misha Mashina. Uzivajte. MIŠA MAŠINA – “Na leđima žirafe”

omot-00.jpg

(Punkthrone Mafia Records)2013. CD80′s new waveSERBIAAutor: Branimir Lokner

Beogradski freak, kantautor i kreativna figura kakvu ovi prostori nisu “iznedrili” dugi niz godina zove se Miša Mašina. Pored uloge koju ima kao gitarista sastava Drugo Lice i Centralna Aktivnost, on je “neprikosnoveni lider” svog samostalnog projekta/koncepta/one man benda, ako izuzmemo slona i žirafu koji u duhovnoj i “lutkarskoj” formi nastupaju zajedno sa njim. Njegovo debi ostvarenje ga predstavlja kao autora koji veoma vešto, nadahnuto, sa visokim stepenom autentičnosti i originalnosti, plovi vodama koncepta koji se oslanja na ovdašnju tradiciju 80′s new wave-a. Zamislite satirične Idole, “uglačane” Artiste i Modele, “precizne” Animatore i još puno toga između što je nastajalo u pomenutom ovdašnjem novotalasnom periodu, a da ima neki svoj prirodni nastavak i nadogradnju ovog vremena.Miša je filozof (to mu je i profesija, radi kao profesor u školi), sci-fi narator, ali i pevač koji zna da osmilsi melodiju i od pesme napravi hit. Da je ovo vreme osamdesetih godina, ne bih nijednog momenta sumnjao u brzi medijski i komercijalni uspeh beogradskog artista. Ali, danas iako živimo puno brže, promocija izvođaća teče sporije, i biće potrebno vreme da se javnost na adekvatan način suoči sa porukom Miše Mašine. Šesnaest plus jedna bonus numera, isto toliko hitova, pogodnih za radio i TV emitovanja, i poruka koja se može protumačiti na više načina. Sjajan muzički i kompletno instrumentalni background prati ovaj album, koji obiluje pamtljivim songovima, brilijantnim aranžmanima i pametno postavljenom produkcijom.Miša Mašina predstavlja realnost i budućnost ovdašnje “scene”. Ne oklevajte da se suočite sa njegovim trikovima, porukom, i jednostavnom ali nadasve “humanom” magijom.Ocena: 9, 5 / 10

Link to comment
Pretraga ne dava accurate rezultat, pa da postavim posto Kiric vec nije, a promovise ih intenzivno vec neko vreme.Dugo ocekivani i nikad prezaljeni prvenac Mishe Mashine besplatno mozete skinuti ovdeNa zalost na yuturbetu nema dve najbolje Sine, ti nisi normalan i Goti na raboti.http://www.youtube.com/watch?v=rU42E93-TqAhttp://www.youtube.com/watch?v=Y4KaKof-R7ghttp://www.youtube.com/watch?v=PmeoxQI59M4+++++++ MEGA BONUS. Jos jedna neverovatna recenzija Baneta Loknera, ovoga puta je u shablon ubacio ime Misha Mashina. Uzivajte. MIŠA MAŠINA – “Na leđima žirafe”
omot-00.jpg

(Punkthrone Mafia Records)2013. CD80′s new waveSERBIAAutor: Branimir Lokner

Beogradski freak, kantautor i kreativna figura kakvu ovi prostori nisu “iznedrili” dugi niz godina zove se Miša Mašina. Pored uloge koju ima kao gitarista sastava Drugo Lice i Centralna Aktivnost, on je “neprikosnoveni lider” svog samostalnog projekta/koncepta/one man benda, ako izuzmemo slona i žirafu koji u duhovnoj i “lutkarskoj” formi nastupaju zajedno sa njim. Njegovo debi ostvarenje ga predstavlja kao autora koji veoma vešto, nadahnuto, sa visokim stepenom autentičnosti i originalnosti, plovi vodama koncepta koji se oslanja na ovdašnju tradiciju 80′s new wave-a. Zamislite satirične Idole, “uglačane” Artiste i Modele, “precizne” Animatore i još puno toga između što je nastajalo u pomenutom ovdašnjem novotalasnom periodu, a da ima neki svoj prirodni nastavak i nadogradnju ovog vremena.Miša je filozof (to mu je i profesija, radi kao profesor u školi), sci-fi narator, ali i pevač koji zna da osmilsi melodiju i od pesme napravi hit. Da je ovo vreme osamdesetih godina, ne bih nijednog momenta sumnjao u brzi medijski i komercijalni uspeh beogradskog artista. Ali, danas iako živimo puno brže, promocija izvođaća teče sporije, i biće potrebno vreme da se javnost na adekvatan način suoči sa porukom Miše Mašine. Šesnaest plus jedna bonus numera, isto toliko hitova, pogodnih za radio i TV emitovanja, i poruka koja se može protumačiti na više načina. Sjajan muzički i kompletno instrumentalni background prati ovaj album, koji obiluje pamtljivim songovima, brilijantnim aranžmanima i pametno postavljenom produkcijom.Miša Mašina predstavlja realnost i budućnost ovdašnje “scene”. Ne oklevajte da se suočite sa njegovim trikovima, porukom, i jednostavnom ali nadasve “humanom” magijom.Ocena: 9, 5 / 10

Iskreno, dosao sam ovamo da proverim da li je neko pogledao moj spot, ali ostao sam zbog Mishe Mashine. Prvi put sam cuo za njega pre neki mesec, kad sam slusao Goatmare & The Hellspades (pancevacki Misfitsi), ciji je, valjda, producent, sta li. Ali tad nisam obratio paznju na njegovu muziku. I sad sam opcinjen. Slusam album vec tri dana i ne mogu da prestanem. Muzika je osavremenjena verzija prvog albuma Pilota. Sto je veoma dobro. Tekst je inteligentnija verzija kompilacije "Sta treba maloj deci". Sto je takodje dobro. Ali nekako, u kombinaciji, sve to zvuci tako zarazno, kao zaboravljeni beogradski novi talas - Nesalomivi, Petar Pan, sve inkarnacije Dragog Senica. Predivno, zaista. Vampir Mirko, Covek-zaba i Idemo u Lazu su apsolutni hitovi, ali je celokupni album bez slabe tacke. Jako sam srecan sto sam ovo odslusao. I trenutno slusam, evo.
Link to comment

Ne znam odakle to, mozda imaju neke veze, ali meni ne lici preterano. Bonton Baya je bio prehaotican, njih sam svojevremeno uvrstio na kompilaciju pesama inspirisanih Japanom, i dalje se vrti po netu, ali oni su zaista pretrpeli od mesijanskog kompleksa njihovog vodje (sad proguglah, Nenad Strbac se zvao). Ne bih voleo da to i ovde bude slucaj, jer u rokenrolu ipak ne treba misliti da si pokusao svu pamet sveta. Kod Mishe Mashine se vide i uticaji synthpopa (zalici ponekad na Max & Intro), ali ima tu i Dobrog Isaka, bauhausolikog prizvuka, koji se guse konstantnom ironijom i sveopstom neozbiljnoscu. Bukvalno, da nije tekstova, koji zaista lice na (umrlu) aktuelnu domacu scenu, ovo bi bez problema moglo da prodje kao album iz prve polovine osamdesetih. A meni to lezi ko budali samar.Inace, pustio sam ovo nekolicini ljudi u prethodnih nekoliko dana i velikom vecinom su odusevljeni. Ono, iskreno odusevljeni, traze da pustim ponovo i tako to. Najveci hit je Sine, ti nisi normalan, mada ja forsiram i druge stvari. Greota bi bila da ovo prodje nezapazeno, zaista.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...