Jump to content
IGNORED

Domaci bendovi


sherman

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Davno ne bejah na parapsihopatologiji, jos uvek je u bukmarksu, ali ne navracam, zavrsio faks, uozbiljio se. Zapravo, nisam, samo nekako nemam inspiraciju da pisem, a ne pise mi se tek da bih pisao. A suvise sam samoljubiv da bih samo citao, a da pri tom sam ne iznesem misljenje i prospem mudrost. Ali uzeh nocas da citam ovaj topik, jebem li ga zasto. I place mi se. Kako se navede nesto, svi popljuju. Cinjenica, to najcesce i ne valja, ali sta je resenje? Ako 50 strana, jednu za drugom, citam pljuvanje, pljuvanje i pljuvanje, mene to samo uvede u bedak, podseti me na "Drugovi, valja nam izneti negativne pojave u drustvu da bismo se borili protiv njih". A zapravo ih, te negativne pojave, iz ugla politkomesara, treba izneti iz drugih razloga. Da se ljudi izvicu. Da napljuju. Da im bude lakse. Artur Dzanov, Primalni krik, omiljena knjiga Zorice Brunclik, rekla jednom. Ako napljuju, imace upravo manje snage da se bore. Svako pljuvanje je stetno, zapravo, iskljucivo zato sto oduzima snagu. Verovatno zato i ne dolazim ovamo. Iscrpljen sam. Suvise je mrznje oko mene. Opravdane mrznje, nema sumnje. Ali svejedno obicne stetne, stetocinske, samoubilacke mrznje. Ne kazem da treba voleti, pevati o cvetovima, nista tome slicno. Treba u sebi skupljati gnev. Nema vise represije, nema Slobinog Dnevnika. Kod Tadica sve mozes da kazes. Svako sranje ovog sveta ti je dozvoljeno da kazes. Samo sto je to sto ces reci potpuno nebitno. A za dejstvo je potrebna represija, ljudski mozak je pretis lonac. Treba kuvati u njemu, ne pricati, ako to vec ne sluzi nicemu, nego kuvati, mrzeti u sebi, ne iskaljivati bes, a onda, a onda.... ciniti!!!Krenuo sam da pisem o muzici, a na kraju sam napljuvao, vidite kuda to vodi.Ovo je, inace, najbolji jugoslovenski rok bend u Svedskoj. Verovatno i jedini, ali to je od manjeg znacaja. Pesma snimljena od pola, ali vredi svaki sekund. Ima cela na myspace-u. Ako ne navratim natrag, budite mi pozdravljeni, mnogo je ovde dobrih, dragih, sjebanih ljudi.http://www.youtube.com/watch?v=b2kZk0M8wE0

Edited by zzzzz
Link to comment
Nema vise represije, nema Slobinog Dnevnika. Kod Tadica sve mozes da kazes. Svako sranje ovog sveta ti je dozvoljeno da kazes. Samo sto je to sto ces reci potpuno nebitno. A za dejstvo je potrebna represija, ljudski mozak je pretis lonac. Treba kuvati u njemu, ne pricati, ako to vec ne sluzi nicemu, nego kuvati, mrzeti u sebi, ne iskaljivati bes, a onda, a onda.... ciniti!!!
Prijatelju, reci da se šališ? Nema više represije? Sve možeš da kažeš?! Sticajem okolnosti radim u jednom mediju u kojem ne prolazi ni kritika zavijena u oblandu humora, telefoni zvone i za manje, uši se zavrću. Baš u vreme Slobinog Dnevnika je bilo više slobode, upravo sam o tome pričao sa kolegama pre neki dan a sa jednim mlađim novinarom koji je bio zatečen kada smo svi graknuli, poredeći ovo vreme i 90te. Dečko se našao u čudu, pa kao zar sada nije bolje...Ako pričamo o muzici, setimo se koliko je za rok bendove bilo prostora u medijima i to, paradoksalno, režimskim (počevši od Afirmatora, Garažnog geta, do MTS i Dodatnog ubrzanja na RTS-u, Paket aranžmana na TV Politika, itd). Danas imaš jednu relevantnu TV emisiju/top-listu na kojoj se bend direktora i sponzora emisije volšebno šeta od 1 do 10 mesta, i nekako uvek završi na 1. :DNezavisne kritike i slobode izražavanja imaš onoliko koliko ima nezavisnog finansiranja, a toga nema jer svi drhte pred jednim te istim sponzorima i oglašivačima. Pre nego što uzmu da napišu ili kažu reč kritike, ljudi sprovedu mentalni harakiri. No guts.Nema represije? Ima je i te kako, samo smo mi navikli da je očekujemo iz političko/ideološke sfere. Društvo se promenilo u zadnjih 10 godina, ideološke priče više ne znače ništa, ostao je samo goli oportunizam i prostitucija na svim nivoima. Generatori represije nisu vladarska porodica te njihova kamarila kao nekad, nego bogati klijenti i njihovi medijsko-partijski makroi. Većina nas smo sitne kurvice koje šamara ko kako stigne.
Link to comment
Prijatelju, reci da se šališ? Nema više represije? Sve možeš da kažeš?! Sticajem okolnosti radim u jednom mediju u kojem ne prolazi ni kritika zavijena u oblandu humora, telefoni zvone i za manje, uši se zavrću. Baš u vreme Slobinog Dnevnika je bilo više slobode, upravo sam o tome pričao sa kolegama pre neki dan a sa jednim mlađim novinarom koji je bio zatečen kada smo svi graknuli, poredeći ovo vreme i 90te. Dečko se našao u čudu, pa kao zar sada nije bolje...
Informativni prostor je devedesetih godina bio za klasu slobodniji nego danas. cenzura je toliko snazna da se ne moze ni pomisliti na disidentsko zavlacenje Sistemu, svaki tekst, prilog, sve sto iole mirise na bilo koju vrstu otpora vladajucoj kamaril prvo odlazi na proveru kod najvisih instanci. Interesantno je da medju mladjim medijskim poslenicima uopste ne postoji ni ideja sta je to uopste novinarstvo. spona marketinga i izvestavanja je toliko snazna da se izvestavanje o bilo kom dogadjaju smatra za reklamiranje organizatora, a apsolutno se podrazumeva da se ugao tekstova/priloga prilagodjava ukusu narucioca. Kod Tadica ne sme da se zucne, inace ostajes bez posla, a novi u bransi neces naci. Mi koji smo poceli da radimo sredinom devedesetih godina jos uvek gajimo neku nadu da ce se vratiti vreme koliko-toliko normalnog izvestavanja i pokusavamo da drzimo glavu iznad vode bez prevelikih moralnih kompromisa, da se sacuvamo za to vreme, ali je problem u tome sto ne znamo sa kime cemo raditi, jer kod nas nisu mrtvi samo mediji nego i ideja o zurnalizmu. Ako u zapadnim medijima postoji tiranija advertajzing sektora, kod nas je to podignuto na mnogo visi nivo sponom medijskog i politickog pritiska koji formira suludu paralelnu realnost potpuno otudjenu od samog koncepta izvestavanja.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...