Jump to content
IGNORED

Domaci bendovi


sherman

Recommended Posts

ovog proleća, mnogo pre vremena, umro je mirko popov.

koliko god da mi nije bio simpatičan za života, još uvek ne mogu da prihvatim činjenicu da ga više neće biti, niti da zamislim taj grad bez njega. što bi rekao jedan skopski novinar, skoplje je imalo tri simbola: kameni most, kale i mirka popova.

bio je jedan od osnivača i neko vreme urednik kultnog radija kanal 103, jedan od prvih dj-eva i pionir makedonske klupske scene, osnivač izdavačke kuće pmg recordings sa sublejblovima za džez, elektro i savremenu muziku, za koju je izdao više od 300 izdanja na makedonskom jeziku, autor i izvođač muzike u svojim bendovima, pisac monografija i knjiga za decu, i ko zna šta sve još. ono po čemu je bio najviše poznat je bio njegov "radikalni optimizam" i ljubav prema skoplju, zadivljujuća vera u mlade ljude i jedna, za mnoge skandalozna poruka (uzevši u obzir mesto i vreme): "ovde je dobro". 

iako mi je njegova autorska muzika sa bendovima skoro pa neslušljiva, opet, neke od meni najdražih mk pesama u ovom veku su upravo one koje je m. popov snimio sa carevima sethstat.

zbogom mirko

ikona od gradot cel vo ruini

(što bil golem kul vo vek trinaesti)

 

 

 

  • +1 2
  • Tužno 1
Link to comment

 

 

steta sto nema na yt najlepsi senicev post-komandosi uradak - nemam telefon.

 

ali, divna prilika, posto sam jutjubovao i algoritam mi je izbacio komandose, setimo se najboljeg topika u istoriji jugoslovenskog ili tako to interneta:

 

 

https://forum.b92.net/topic/17100-kurve/

 

jezivo sam dosadan, ali sta cu. volim.

 

 

  • +1 4
  • Haha 1
Link to comment
27 minutes ago, Indy said:

 

Prvi put čujem pesmu. Pozni EKV sam preskočio. Dobra je, a spot je jeziv. 

  • +1 1
Link to comment

Niko kao Kamen.

 

 

 

 

 

UBO SE RATNIK MAČEM

DA L' DA SE SMEJEM

IL' DA PLAČEM

MOJ ROĐAČE

 

'AJMO KUD SLEPI VODE

'AJMO GRLOM U JAGODE

ŽEDNI PREKO VODE

OPET

NEMA SUNCA KOJE SIJA

K'O ŠTO SIJA ILUZIJA

JASNO POKAŽE PUT

SIJA PA SE ZLU NE SPAVA

ODE GLAVA ZABADAVA

ODE GLAVA...

...ZABADAVA

 

PREDSTAVA VAM NIJE ZA KURAC

UA REŽISER, JEBO TE GLUMAC

RADNJA POŠTENO NERVIRA

NE APLAUDIRAM!

Link to comment
1 minute ago, klimt said:

Prvi put čujem pesmu. Pozni EKV sam preskočio. Dobra je, a spot je jeziv. 

Ja sam gotovo ceo EKV preskočio (što je ironično, obzirom da sam prisustvovao koncertu Limunovog drveta 1978, a i Koja mi je bio komšija i poznanik iz kraja). Tek sad pod stare dane sam uzeo da preslušavam, pa ne verujem kollko je to dobro bilo, a ja prošao pored toga kao pored klingonskog groblja. Bio sam suviše "cool" da slušam EKV:fpalm:...shodno tome, nikad ne odoh niti na jedan koncert (na Disciplini sam srećom bio barem jednom). Realno, bio sam veliki uobraženko (a neki bi rekli i ostao).

  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...