Jump to content
IGNORED

Domaci bendovi


sherman

Recommended Posts

18 hours ago, Klara said:

Izašao je spot, veoma neobičan.

 

Da, kostimi i šminka su živopisni, šuma je čudesna, tek muzika.. :ohmy: I'm impressed!

 

  • +1 1
Link to comment
Posted (edited)
Quote

Pesma „Putem mimoza“ inspirisana legendom o mimozi, ističe motiv večne ljubavi, dok spot, snimljen u formi kratkog igranog filma, prikazuje dirljivu priču o zabranjenoj ljubavi smeštenu u doba poklada, a njegova magična atmosfera oživljava duh drevnih mitova.
Reditelj spota, Raško Miljković, poznat široj javnosti po svom nagrađivanom filmu „Zlogonje“, izrazio je oduševljenje novom saradnjom sa bendom KOIKOI.

 

Marko Grabež, frontmen sastava KOIKOI, opisuje pesmu „Putem mimoza“ kao odu ljubavi, naglašavajući da je ovaj put simbol svih potisnutih ljubavi koje su iznikle iz bola i mirišu u spokoju – nežan, bolan, opojan, trnovit, jednosmeran i zabranjen. On dodaje da je ideja za spot proizašla iz pitanja šta zapravo znači zabranjena ljubav u današnjem lokalnom kontekstu, obzirom na brojne izazove i prepreke koje nosi.
 

„Legenda o mimozi, koja me je inspirisala da napišem tekst, govori o zabranjenoj ljubavi između ribara i devojke iz aristokratske porodice. Iako su klasne razlike nažalost i danas jedna od najdominantnijih društvenih odrednica, ipak se mnogo ređe susrećemo sa primerima porodica koje staju na put odabira partnera svog deteta i biraju umesto njih partnera iz interesnih ili drugih razloga. To je jedan od razloga što smo u kontekstu zabranjene ljubavi danas, ipak temu ljubavi u kvir zajednici prepoznali kao snažniju“ zaključuje Grabež.
 

Bend KOIKOI trenutno radi na svom drugom studijskom albumu, čije je izdanje planirano za jesen.

„Hali Gali #2“ kompilacija predstavlja presek alternativne beogradske scene i obuhvata deset bendova sa deset novih pesama. Pored sastava KOIKOI, na kompilaciji su i Šajzerbiterlemon, Sitzpinker, proto tip, Vizelj, Gazorpazorp, sv. Pseta, Daze, Cactus Fields i Ubili su Batlera. Kompilacija je nastala u produkciji HG, Kišobrana i Pop Depresije, a dostupna je na digitalnim platformama, Bandcamp-u i YouTube-u. Tokom leta biće objavljena i na ploči.

 

https://balkanrock.com/vesti/vesti-iz-regiona/koikoi-predstavili-spot-za-singl-putem-mimoza/

 

@autsajder Da, da, prava magija u celosti. Čuješ je jednom i ceo dan ti je u glavi.

Edited by Klara
  • Hvala 1
Link to comment

 

Cela prica iza Supervala mi je sjajna, a kompilacija pokazuje da zbir delova nadmasuje ukupnu celinu.

  • +1 1
Link to comment

Posle pozitivnog Nevena, evo omladine koja je popizdela:

 

Preživeli ratove

Strane okupatore

Atentate sankcije

Diktaturu promene

 

Ustanak!

 

Lažirane izbore

Suzavce i batine

Srbija će srbina

Ponovo da napadne

 

Ustanak!

 

Mi nismo zapad istoku

Mi nismo istok zapadu

Mi smo samo omča

Sami sebi oko vrata

 

Prevare i izdaje

Padove i uspehe

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...