Jump to content
IGNORED

Domaci bendovi


sherman

Recommended Posts

On 24.8.2022. at 17:42, Plajvi said:



No me gusta :unsure: 

 

meni ovo liči na Remedy, koji bi kao treba da bude Kojotov projekt sa drugačijim zvukom od Eyesburna.

pa... ono... jeste drugačije. bilo. sad mu Eyesburn zvuči ovako.

 

 

  • +1 1
Link to comment

odlično krljanje.

prvi singl sa albuma iz ove godine.

http://www.hellycherry.com/2022/08/nula.html?fbclid=IwAR3HXwDZ3mdfESgixccgp3zKT-5UmlNnrop_kpz_80iKhuTE3ktZmukX9_A

 

Quote

Milan Vićić, gitarista vašeg benda, dobio je prošle godine nagradu Stražilovo za najbolje pesničke knjige objavljene u Brankovom kolu i uopšte radi se čoveku koji je ozbiljan književni delatnik, prevodilac itd. Taj književni dar se oseti i u tekstovima Nule. Mislite li da priznanja tog tipa mogu da utiču na prepoznatljivost i veću vidljivost onoga što Nula radi, odnosno obratno – da književno delo Milana Vićića postane vidljivije zahvaljujući bendu?

 

 

  • +1 1
Link to comment
On 1.9.2022. at 18:39, wayfaring stranger said:

 

Kad videh Svarog, da prepisem sa drugog foruma ... YT kanal sa dosta live snimaka pretežno hard rock i metal bendova 80-tih i 90-tih.

Pratim i podižem, zanimljivo da su oba benda ostala bez pevača, Vanja doduše davno a Boško relativno skoro...sad si me rastužio kad sam se ovoga setio.

Svakako unikatna dva benda i dosta ispred svog vremena za ove prostore.

 

 

Link to comment
On 8.5.2022. at 6:08, Hermetico said:

Ja se s njim vozio u basu, Darwoood Dub dobili od Jelen piva neki autobus da vozi... Pa, ortake, uglavnom, u Smederevo na tvrđavu. Svirali su i Veliki prezir, ne mogu ja to da slušam. Bio je i Tobić Tobić i Sale MIhajlović (što crta stripove) i ne znam još ko. I nas nešto uvati, dogovorimo se da upadnemo i zauzmemo neko selo. Počnemo da se dogovaramo ko će policijsku stanicu, ko mesnu zajednicu ko... Ne sećam se šta smo odredili kao ključne tačke al odredili smo i ajde. Sve vreme se deremo ko magarci, to se mora uraditi sad, ako ikad. I počnemo da ubeđujemo vozača da stane tu negde, mi ćemo da napadnemo selo i uvedemo svoju upravu. Tobić predvodi, sve ful ozbiljno deluje. Čovek se usro, nekako smo se objasnili da ipak to ne radimo ali bilo je galame.

 

Darkvudi pokidali, brdo improvizacije drali smo se za neke stvari u ključu kog žanra da sviraju, Haus, d'n'b, pank... Umeju oni to, gledo sam i na probama. 

 

Kad smo kod Smedereva, jedan od jačih demoa svih vremena...

 

 

 

 

 

Ako nisam nešto debelo pomešao - Tigreve sam gledao bar 2 puta na požarevačkoj gitarijadi u Ljubičevskoj laguni tokom 90ih.

Ultra zabavan bend.

 

Imali su i takav hit kao što je:

Daj cigaru, daj cigaru!

Daj ci-ga-ru!

Daj cigaru, daj cigaru!

Daj ci-ga-ru!

 

Ili ovaj još bolji, gde je prvih par stihova mirno i pevač maltene recituje ali zato kidanje u poslednja dva stiha:

Imao sam druga.

Bio mi je najbolji.

Otišao je u Nemačku.

Sada vozi Mečku.

Vrati se, vrati se!

Vrati seaaaaaaarrrghhhh!!!!!

Edited by Svarog
Link to comment
On 6.9.2022. at 10:58, Svarog said:

 

Ako nisam nešto debelo pomešao - Tigreve sam gledao bar 2 puta na požarevačkoj gitarijadi u Ljubičevskoj laguni tokom 90ih.

Ultra zabavan bend.

 

Imali su i takav hit kao što je:

Daj cigaru, daj cigaru!

Daj ci-ga-ru!

Daj cigaru, daj cigaru!

Daj ci-ga-ru!

 

Ili ovaj još bolji, gde je prvih par stihova mirno i pevač maltene recituje ali zato kidanje u poslednja dva stiha:

Imao sam druga.

Bio mi je najbolji.

Otišao je u Nemačku.

Sada vozi Mečku.

Vrati se, vrati se!

Vrati seaaaaaaarrrghhhh!!!!!

Ja sam imao demo. Najjača stvar mi je bila zapravo ona kad oni brejstormuju uz muziku (ili bez, ne sećam se). Sećam se da pričaju da su vidli neku žirafu i neko kaže u nekom momentu 'kolki ti je jorgan, tolko ti se i noge pružau'. Totalna psihodelija, mi smo to slušali non stop.

Link to comment

ne znam za to, da nisi okačio ove snimke sumnjao bi da i Youtube zna za njih.

ja sam ih samo uživo gledao na tim gitarijadama.

i mislim jednom na nekom festivalu u Smederevskoj trđavi, ili već negde u Smederevu. sve se izmešalo nakon toliko godina :D :cry:

bili su zabavni uživo. a mi još se ložili na taj komšijski (Požarevac - Smederevo) lokalpatriotizam, pa ih kao malo gotivimo a malo hejtujemo zbog rivalstva :D 

nekom od smederevskih bendova smo skandirali dok su svirali "Ua Šporetari!!!" (jasna, valjda jasna, aluzija na šporet smederevac) :kecman:

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Crna lista izdaje lp

Grupu Crna lista listu čine (ARA ekipa): Vojislav Bešić – gitara/glas (ex Bezobrazno zeleno), Loka – gitara/glas (ex Defektno efektni/Urbana gerila), Aleksandar Đukić – bas gitara/glas (ex TV Moroni), Goran Sinadinović – gitara (ex Petar i zli vuci) i Relja Obrenović – bubnjevi (ex Petar i zli vuci).

Svirali su pre Parafa u DOB-u 2019. godine, nije bilo loše.

https://www.mascom.rs/sr/domaca-izdanja/lp/crna-lista-crna-lista-vinyl--pid-29658.1.135.html

 

Link to comment

Sudeci po listi pesama na albumu, Crna lista je samo presvirala neke od pesama grupa ciji clanovi sviraju u CL.
Naravno, "objasnjenje" je da su pesme sada snimljene kako su oni to hteli u vreme dok su bili mladi i perspektivni.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...