Jump to content

Domaci bendovi


sherman

Recommended Posts

On 3.8.2022. at 20:33, napadaj said:

Jugoton izbacio remaster albuma "Večeras vas zabavljaju muzičari koji piju"

 

 

 

 

Zanimljivo mi je to novo interesovanje baš za ovaj album RČ i to možda kod ljudi koji pripadaju nešto mlađoj generaciji no što je moja.

Album je došao nakon što je bend doživeo uspon i verovatni vrhunac karijere, ili bi možda trebalo reći popularnosti. Kao izuzetak, izdat je za Jugoton umesto za PGP, a oni koji su pažljiviji pratioci i poštovaoci benda će bolje znati za razloge te promene. Elem, u to vreme album se doživljavao gotovo kao album nekih autsjdera, kao album benda koji treba da se dokazuje, a ne kao album jedne od najpopularnijih grupa na ovim prostorima. Ne sećam se otkud ta pozicija- verovatno je u vezi sa personalnim promenama i karijerama koje su počeli da grade Kojić i Bajagić?

Da li je ovaj album bio označen kao šund, odnosno da li se naplaćivao onaj porez, zaboravio sam, a rekao bih da jeste?

Meni je ovo bio bezvezan album, ali nisam ni bio, niti sam poštovalac RČ. Verovatno je bio i poslednji album RČ koji se obraćao jugoslovenskoj publici.

Link to comment

Kako ovo zaboravismo za funny names:

 

Laki pingvini

 

Kad počne ova pesma, a ja u svoje  vreme na zvučnik u KST-u hop, u gorem slučaju na šank u bašti :D :D

 

 

 

I 1 carica Ognjenka:

Autopark

 

 

 

Link to comment

joj ne znam, meni je Autopark gotivan kao grupa, Ognjenka pogotovo, ali ime je bukvalno random name generator proizvod :D 

  • +1 1
Link to comment

Ne upotrebljava se ta reč kod nas uopšte često, češće se koristi vozni park, a meni nekako jeste funny ime za bend, u pozitivnom smislu, kao npr. Speed Limit, koji sam već ovde pominjala. ;)

Link to comment

a otkud znam, kombinacija riječi "auto" i "park", dvije realno vrlo obične i dosadne riječi, čak mislim da su išli na taj efekat "ništa spec", nekako mi se uklapa u taj njihov šugejz, eto to priznajem :D

 

ali krenuli smo od Logopeda, došli do Autoparka, zatvorili smo krug :D

Link to comment

Meni je od Pingvina Moja Devojka:wub:

Sto se Corbe tice, Muzicari su odlican album, ali i Istina, maltene celi..Prica o ljubavi im masterpiece zvani Kazi ko te ljubi dok sam ja na stazi, meni posle Andjele i ponajbolji Corbin tekst,mada je to tesko odrediti, ipak imaju stvarno  bogat opus,Ujed za dusus, Svirao je Dejvid Bouvi i Zadnji voz za Cacak..Ali albumi, do prljave maste, do Istine, su neprikosnoveni, kao albumi u celini..

Link to comment

 

GORAN ORGE NIKOLIĆ– GITARA (Neočekivana sila koja se iznenada pojavljuje i rešava stvar, Nosorog, Džambasovi..)
VLADA RAJOVIĆ – BUBANJ (Kanda kodža i Nebojša)
BOŠKO MIJUŠKOVIĆ – BAS (Straight Mickey and the Boyz, Škrtice…)
MILAN MILINKOVIĆ– VOKAL (Figlio di Puttana…)

 

 

  • Hvala 2
Link to comment
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...