Jump to content
IGNORED

The Boss


Mp40

Recommended Posts

Ovo uopšte nije toliko loš album koliko tvrdite. Glavni problem je što osim naslovne numere i JOAT ovo nije Springsteen.
to je to, glavna prednost i mana albuma. ovo nije tom waits od prosle godine, ali jedna dostojanstvena stvar coveka u sada vec ( jebiga )poznim godinama
Link to comment
Ovo uopšte nije toliko loš album koliko tvrdite. Glavni problem je što osim naslovne numere i JOAT ovo nije Springsteen. Sličan problem je bio sa Seger sessions albumom, gde die hard fanovi nisu mogli to da prihvate jer nisu tako videli Brusa. A to je bio i zabavan album i fenomenalna turneja. Kad sam stajao u redu za neki brusov koncert i počela priča o Seger session albumu i ja počeo da ga hvalim , a svi me pogledali ko što bi me pop pogledao da sam počo da mu pišam u ispovedaonici.Verovatno je i ovaj album trebao da bude najavljen kao Seger session album, ali kapiram da je radi bolje prodaje karata za koncerte to izbegnuto. Nikako ne bih rekao da ima problema sa inspiracijom, već da njegova insipracija ide tamo gde možda mi ne želimo da ide.Teritorijalni ste suviše jer brus ne radi ono što želite i što smatrate da je dužan da vam da .
pa ne baš tako... seeger session album je fenomenalan, i to je prosto tako, nebitno je što to uopšte i nisu njegove pesme. ovaj album je loš i tu nema pomoći. a što se turneje tiče, to ćemo videti, nadamo se najboljem, mada su se godine nakupile...a inspiraciju su mu pojeli žena i deca, zato od tunnel of love nije bilo remek dela... najbolje pesme koje je napisao nikada nije objavio (pilgrim in the temple of love, in freehold, sell it and they will come i druge koje je izvodio na the ghost of...turneji) i za njih mu nisu trebale ritam mašine, kiss, štrumfovi i slične gluposti...reklamni nastup kod jimmy fallon-a ostavlja nade u live nastup, mada i tu mislim pre svega na fenomenalnu e street shufle...
Link to comment
reklamni nastup kod jimmy fallon-a ostavlja nade u live nastup, mada i tu mislim pre svega na fenomenalnu e street shufle...
sad najbolje da je zaboravio i da svira i da je bend ko prva proba Misfitsa...OK je album, bolji od WOAD i ima pesama za neki buduci best of druge polovine karijere...kazem vam, ne prilici matorom coveku da repa i crnkuje. To je jedina mana... Big Man bi mu reko da ne luduje da je bio prisutan, ali nije...
Link to comment

Hm...posle jos nekoliko slusanja moram da kazem da sam mozda preostro reagovao u prvom postu. Odnosno, slazem se s MP-om da je najbolji tamo gde je najmenje eksperimentisao. Ali da je daleko od mojih ocekivanja, stoji...posebno kad se setim da ga je neko najavio kao angriest ever...WTF? Mozda je malo bolji od WOAD, ali mi je Magic ipak ispred ovoga. Ipak ima svetlih momenata, kao vec pomenuta Jack of..., za koju tvrdim da je nesto najbolje sto je izbacio u poslednjoj dekadi. Sve mi je odlicno tu: reci, kako je otpevao, produkcija, Nilsov solo na kraju. Ako je album izgovor za turneju, bolje da ga nije izdavao sad, vec je trebalo je saceka da nu se skrcka jos nesto dobro.Seeger sessions je fenomenalan album jer je prosto znao gde ide i isao je do kraja. Rezultat je fantastican, a sada je zapeo na pola puta, pa je ispao neki produkcijsko nemusti miks. Takav kompromis njemu nikada nije bio svojstven. Ja sam die hard fan i na prvo slusanje Seegera sam odlepio koliko mi se dopalo. Takodje, prvo slusanje Nebraske sa nekih 17-18 godina, pa mene je taj album obeuzeo totalno...jbg, nisam kriv sto sad imam ovakav pogled na ovo... :)

Edited by The Ghost
Link to comment

Pa to je tako poenta je u tome šta se "očekuje".Tj šta ljudi kojima je stalo "očekuju"...Nešto što je dovoljno dobro za "obične" slušaoce nije dovoljno za fanove, ljude koji smatraju njegovu muziku delom svog bića.Ali to je tako bilo i uvek će biti....BTW. drugo slušanje mi je popravilo utisak , mada sam daleko od velikih reči.Mislim da "Land of..." i nije toliko uništena...

Link to comment
Big Man bi mu reko da ne luduje da je bio prisutan, ali nije...
jesi siguran da bi mu reko ?http://www.youtube.com/watch?v=QeWBS0JBNzQ&t=2m54s Edited by BornToRun
Link to comment

Nprmalno je da svako ima svoje misljenje, ipak je to subjektivna stvar. Bas kao i kod profi kriticaraNegative:WBEZ Blog (Jim DeRogatis)Chicago TribuneLA TimesWashington PostBoston HeraldSan Diego Music ExaminerThe Toronto SunMiddle of the Road:PrefixmagThe Boston GlobeUltimate Classic RockChicago Sun-TimesLamronPositive:APEntertainment WeeklyBillboardConsequence of SoundPopMattersmusicOMHNMEThe Wall Street JournalRed EyeRolling StoneDaily KosUncutMojoPhiladelphia InquirerMontreal GazetteAmerican SongwriterThe GuardianThe IndependentThe Daily MailSalt Lake TribuneMetroArts and Entertainment PlaygroundAsbury Park PressMinneapolis Star TribuneSalonThe Arts DeskBrandywine East Community NewsFinancial TimesThe Star-LedgerMusicRadarDaily and Sunday ExpressOswegonianBBCThe Irish TimesUnder The GunThe Huffington PostNewsdayAZcentral.com Navodno je Rolling Stone dao 5 zvezdica, prvi put u ovoj godini.

Link to comment
jesi siguran da bi mu reko ?http://www.youtube.com/watch?v=QeWBS0JBNzQ&t=2m54s
Bossa je volio, ovde je bio za pare!
Nprmalno je da svako ima svoje misljenje, ipak je to subjektivna stvar. Bas kao i kod profi kriticaraNegative:Middle of the Road:PrefixmagThe Boston GlobeUltimate Classic RockChicago Sun-TimesLamronPositive:Navodno je Rolling Stone dao 5 zvezdica, prvi put u ovoj godini.
bas da je 5 zvezdica, nije ali za RS je Boss all american hero i mora neko to keep the spirit alive, u godini izbora...
Link to comment

Pocetak:Wrecking Ball is the most despairing, confrontational and musically turbulent album Bruce Springsteen has ever made. He is angry and accusing in these songs, to the point of exhaustion, with grave reason. The America here is a scorched earth: razed by profiteers, and suffering a shameful erosion in truly democratic values and national charity.Edit: Sad vidim da solo u Jack...svira Tom Morello... :Hail:

Edited by The Ghost
Link to comment

Komunjara! Bas sam pre neki dan ispo sam sebi mudar kad sam se raspravljo sa nekim oko toga kako mogu da volim Brusa jer je on ipak vernik a ja kazo: dobri su vernici koji boga zamisljaju kao nekog pravdoljubivog socijalistu a bezim od onih koji ga vole jer je starozavetni sadista, fasista.

Link to comment
Komunjara! Bas sam pre neki dan ispo sam sebi mudar kad sam se raspravljo sa nekim oko toga kako mogu da volim Brusa jer je on ipak vernik a ja kazo: dobri su vernici koji boga zamisljaju kao nekog pravdoljubivog socijalistu a bezim od onih koji ga vole jer je starozavetni sadista, fasista.
koliki je brus vernik je nebitno. kakve pesme piše na tu temu je ključno."rise up shepherd, rise upyour flock has roamed far from the hillsthe stars have faded, the sky is stillthe angels are shouting glory hallelujah”e to je obično govno...a evo nečeg potpuno fenomenalnog sa istih religijskih izvora:"I got a good Catholic education in FreeholdLed to an awful lot of masturbation in FreeholdWell Father it was just something I did for a smileHell I still get a good one off once in a whileAnd dedicate it to Freehold" (Keep the Faith!)
Link to comment
da, fina zajebancija... mada u stvari glupiranje i budalaština...
Mislio sam na Gazdinu samoironiju....E sa ovim vec nema zajebancije, ovo se pegla samo tako...http://www.youtube.com/watch?v=6R1EksGnoaE&feature=youtu.be
reklamni nastup kod jimmy fallon-a ostavlja nade u live nastup, mada i tu mislim pre svega na fenomenalnu e street shufle...
http://www.youtube.com/watch?v=4_oClvAy-YM&feature=youtu.be
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...