Jump to content
IGNORED

The Boss


Mp40

Recommended Posts

evo par dana za slušanje novog albuma je prošlo, pa je red dati neki komenatar. uh, uh, nije baš lako... stvarno ne razumem zašto je zamenio Max-a ritam mašinama, to je baš neslana šala... wrecking ball zvuči katastrofalno u poredjenju sa live verzijom, brus se krevelji dok peva, a ritam mašina zvuči pokvareno ubrzano i prilično jeftino. još gore zvuči na land of hope and dreams, čuju se oni zvuci ccc-szzzs-ccc...što ih talentovani crnci ispuštaju kroz zube kad imitiraju ritam mašinu. rocky ground "objektivno" nije loša. da je čujem na radiju da je peva neko drugi, ne bih je ni primetio. moguće je da bih promenio stanicu, ali bi se na kraju verovatno vratio toj pesmi, zaključivši da su ostale stanice još gore. problem je što je to brusova pesma. on je devedesetih izjavio da želi da snimi hip-hop album, ali tada nije smeo. šteta što je skupio hrabrosti u medjuvremenu. ostale pesme će verovatno zvučati dobro uživo, ali sada, sa svim ovim ritam mašinama... nema to mnogo veze ni sa irskom muzikom ni sa folkom ni sa gospelom, a najmanje sa rock and roll-om. najpristojnije zvuči we take care... a opet, bolji mi je od prošlog albuma sa koga mislim da ne znam ni da pobrojim sve pesme. a i tekstovi, uh, ispade da je ameriku pogodila neka teška apokalipsa, umiru od gladi, totalna propast...sve u svemu, brus ima velikih problema sa inspiracijom poslednjih dvadesetak godina, a rad "na silu" nije baš lak. a sve ovo neće previše smetati njegovim fanovima koji ga slušaju više od trideset godina, evo tvrdim to iz prve ruke...
dopuna gornjeg teksta: sinoć odslušah i dve bonus pesme sa special edition - swallowed up i american land. dakle uspelo mu je da pokvari i american land, a swallowed up je verovatno nešto najgore što je ikada objavio, a što se bojim se može reći za ceo album. mislio sam da je working on a dream gori, pre svega zbog ljigave naslovne pesme i celog "obama će nas spasiti" koncepta, te kriminalnog omota albuma, ali, pošteno govoreći, na tom albumu ima i po koje dobre pesme (da i ne pominjem fenomenalnu the wrestler - makar da je u pitanju samo bonus pesma). Tužno... Ostaje da se vidi šta će live izvedba doneti...
Link to comment

Prvi utisak: Bolji od WOAD dosta. HipHop gospel sranja je trebalo da izostanu. Ne ide...Ima 4-5 bas dobrih pesama. Naslovna, Wrecking Ball, Jack... Zapravo, tamo gde je najmanje bio inovativan je ispalo najbolje.

Link to comment

Šteta što ovo nema i kod nas!!!

5.OŽUJAK, HARD PLACE, ZAGREB, ŠUBIĆEVA 55/1 U SKLOPU PROGRAMA DOKTOR VAM PREPORUČA:SPRINGSTEEN SLUŠAONICA OD 20:00 SATI!ALBUM U PRODAJI OD 6. OŽUJKA!Menart i Hard Place organiziraju ponoćnu prodaju novog albuma Brucea Springsteena “Wrecking Ball”, u ponedjeljak, 5. ožujka!Pridružite nam se u sklopu programa “Doktor Vam preporuča” već od 20:00 sati, poslušajte u cijelosti novi album, pogledajte najnoviji spot za singl “We take care of our own” te budite među prvima koji će kupiti svoj originalni primjerak albuma! Ulaz je besplatan, a najsretniji obožavatelj imat će priliku tijekom večeri osvojiti i jedan CD u nagradnoj igri!Nove pjesme s dugoočekivanog nadolazećeg albuma Brucea Springsteena “Wrecking Ball” (Columbia/Sony Music/Menart) dostupne su već na online streamingu i radiju i do 2. ožujka možete poslušati po jednu pjesmu dnevno s albuma koji izlazi 6.ožujka. Album je najavljen singlom "We Take Care Of Our Own" koja je već osvojila radijski eter. Ta pjesma nije ponuđena na streaming, ali zato obožavatelji svakog dana željno iščekuju po jednu od novih deset pjesmama. Na zadovoljstvo mnogobrojnih obožavatelja, pred Springsteenom i E Street Bandom su i velika američka te europska turneja, a od gradova najbližih Hrvatskoj nastupit će u Trstu, Milanu i Beču (više o datumim na: www.brucespringsteen.net ).17. po redu studijski album slavnog Bossa donosi 11 novih pjesama, produkciju potpisuju Ron Aniello i Jon Landau.“…Tekstovi pjesama pričaju priču koju ne možete čuti bilo gdje, a glazba je najinovativnija u nekoliko posljednjih godina. Ovi su mu tekstovi među najboljima u karijeri. I obožavatelji veteran, ali i novi obožavatelji Springsteena pronaći će mnogo toga za voljeti na albumu “Wrecking Ball”. – rekao je Jon Landau.Popis pjesama na CD-u:1. We Take Care of Our Own2. Easy Money3. Shackled and Drawn4. Jack of All Trades5. Death to My Hometown6. This Depression7. Wrecking Ball8. You’ve Got It9. Rocky Ground10. Land of Hope and Dreams11. We Are AliveNe propustite i netom objavljen prijevod velike biografije Brucea Springsteena, autora Davea Marsha u izdanju Menarta:Bruce Springsteen: Dva srca!
Link to comment

Prvi put - uglavnom, nisam ni jednu stvar mogao da odslusam do kraja.Drugi put - svidela mi se Jack of All Trades, to mu je najsvetliji momenat na cd.Treci, cetvrti...- nekoliko stvari mi je uslo u uvo. We are Alive, Shacked and Drawn...We Take Care of Our Own sam cuo ranije i ona je sasvim OK.Realno, album je u nivou prethodnog, slabiji nego sto sam ocekivao. Kao sto Trooper rece, Bruce ima veliki problem inspiracije, ako izuzmemo dve reciklirane, ispada da za dve godine nije uspeo da napravi dve-tri pesme vrede paznje. Produkcijski mi se cini da ni sam ne zna sta bi hteo. Bilo bi bolje da je band uzivo isprasio sta ima. Od poslednja tri albuma mogao bi da se sastavi jedan bas dobar.Landau svira k..., kao i obicno poslednjih godina. Muzika BS je krajem 70-tih i tokom 80-tih velikim delom promenila moj zivot, tuzno mi je sad da ga gledam da se ovako muci i razvlaci. Tuzno mi je i sto su njegovi albumi poceli da lice na smor izdanja Erica Claptona, Joe Cockera i ostalih mediokriteta. Sto, naravno, ne znaci da se necu pojaviti na koncertu... :)EDIT - Voleo bih kada bi Bruce uradio ono sto je uspeo Tom Waits, ciji Bad as Me razvaljuje. Nista dobri Tom nije izmisljao, ali opet napravio je jedan od najboljih albuma u karijeri.

Edited by The Ghost
Link to comment
Prvi put - uglavnom, nisam ni jednu stvar mogao da odslusam do kraja.Drugi put - svidela mi se Jack of All Trades, to mu je najsvetliji momenat na cd.Treci, cetvrti...- nekoliko stvari mi je uslo u uvo. We are Alive, Shacked and Drawn...We Take Care of Our Own sam cuo ranije i ona je sasvim OK.
Identican slucaj, osim sto mi na trece, cetvrto slusanje usao i Wrecking Ball.Meni je samo zbog Outlaw Pete-a WOAD masu puta bolji. Too bad.Ali nema veze, ici cemo nakoncert.
Link to comment

Ovo uopšte nije toliko loš album koliko tvrdite. Glavni problem je što osim naslovne numere i JOAT ovo nije Springsteen. Sličan problem je bio sa Seger sessions albumom, gde die hard fanovi nisu mogli to da prihvate jer nisu tako videli Brusa. A to je bio i zabavan album i fenomenalna turneja. Kad sam stajao u redu za neki brusov koncert i počela priča o Seger session albumu i ja počeo da ga hvalim , a svi me pogledali ko što bi me pop pogledao da sam počo da mu pišam u ispovedaonici.Verovatno je i ovaj album trebao da bude najavljen kao Seger session album, ali kapiram da je radi bolje prodaje karata za koncerte to izbegnuto. Nikako ne bih rekao da ima problema sa inspiracijom, već da njegova insipracija ide tamo gde možda mi ne želimo da ide.Teritorijalni ste suviše jer brus ne radi ono što želite i što smatrate da je dužan da vam da .

Edited by BornToRun
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...