Jump to content
IGNORED

The Boss


Mp40

Recommended Posts

Ko je ovo :lol:
You tell me cool.gif Nego da se oglasim....WOAD je sasvim dobar album svidja mi se, spada u vrstu "romanticnih" ostvarenja B.S.-a....U par pesama mogu da vizuelizujem R.Orbison-a ....Sasvim ok ostvarenje, a vec mi se pojavljuje moja omiljena zanimacija da me neke pesme zaokupljaju "na drugo slusanje"....
Link to comment
Nego da se oglasim....WOAD je sasvim dobar album svidja mi se, spada u vrstu "romanticnih" ostvarenja B.S.-a....U par pesama mogu da vizuelizujem R.Orbison-a ....
Odlicno zapazanje, narocito WOAD i Queen of the supermarket.Outlaw Pete mi se ne svidja toliko ko u pocetku.Deluje mi ko visak na ovakvom albumu.
Link to comment
Nego da se oglasim....WOAD je sasvim dobar album svidja mi se, spada u vrstu "romanticnih" ostvarenja B.S.-a.... U par pesama mogu da vizuelizujem R.Orbison-a ....Sasvim ok ostvarenje, a vec mi se pojavljuje moja omiljena zanimacija da me neke pesme zaokupljaju "na drugo slusanje"....
Po atmosferi WOAD me pomalo podseća na Tunnel Of Love, ali je svakako energičniji od pomenutog. Da, primetan je i meni R.Orbison, naročito u naslovnoj Working On A Dream...
Link to comment
Odlicno zapazanje, narocito WOAD i Queen of the supermarket.Outlaw Pete mi se ne svidja toliko ko u pocetku.Deluje mi ko visak na ovakvom albumu.
Ima tu i atmosfere hard rocka sedamdesetih u Good Eye, i nešto country u Tomorrow Never Knows, ali to nije ništa novo za Brusa... U suštini slušajući WOAD imam osećaj da slušam rock'n'roll vremeplov, i to odlično upakovan...Odličan album :)
Link to comment
Jako ozbiljno se pregovara sa Brusom za Exit !!! Njemu se ta ideja navodno svidja zbog istorije exita.
Opa, koja će to biti bomba vijest ako se obistini!A tko financira taj festival?Ovdje stalno plaču da je koncert nemoguće organizirati bez sponzora, jer bi inače karte bile preskupe.Btw, svi ti festivali na kojima će Bruce sad nastupati, jesu li i to sponzorirani eventi ili ne?
Link to comment
Opa, koja će to biti bomba vijest ako se obistini!A tko financira taj festival?Ovdje stalno plaču da je koncert nemoguće organizirati bez sponzora, jer bi inače karte bile preskupe.Btw, svi ti festivali na kojima će Bruce sad nastupati, jesu li i to sponzorirani eventi ili ne?
Siguran sam da su sponzorisani.Recimo Hard Rock calling ima licencu za samo 45 000 ljudi.A karta je jako jeftina za uk standarde 45 funti.Za exit koliko sam shvatio pare su problem i zato jure nekog guzonju iz indjije koji je pre par godina pomogo oko dovodjenja RHCP.Navodno ako se ne skupe pare dolazi samo Bruce sa gitarom da otvori exit.Meni to i dalje zvuci neverovatno !!!Jeste desetogodisnjica rodjendana exita ali opet , ne mogu da poverujem u ovo
Link to comment
WOAD spada u vrstu "romanticnih" ostvarenja B.S.-a....
Khm, što da radim, opet ću ispasti vještica, ali nekako je praksa pokazala da kad Brucea obuzmu osjećaji ljubavi, sreće, zadovoljstva, nade i prosperiteta, pjesme koji nastanu kao posljedica takvih raspoloženja baš i nisu za rock antologiju, jel?Iako Bruce ima fantastičnih romantičnih pjesama na svakom albumu, ipak je status koji ima stekao svojim političkim pjesmama, a to je područje gdje je, imho, najjači.Ovime, naravno, ne želim reći da bi se Bruce uvijek trebao baviti samo mračnim socijalnim analizama!Al' moram ovako sasvim subjektivno spomenuti da je bio mnogo uzbudljiviji na koncertu dok je izvodio Devil's Arcade nego I'm On Fire...
Link to comment

Outlaw Pete mi se ne svidja toliko ko u pocetku.Deluje mi ko visak na ovakvom albumu.Definitivno i u svakom pogledu najslabija pesma na albumu. Čak bih dodao, nakon što sam posredstvom Super Bowl koncerta zavoleo pesmu WOAD (opasno zvuči uživo!), Outlaw Pete ostaje jedina osredenja pesma na albumu (da ne kažem srednje žalosna). Sve u svemu, preferiram ovaj album značajno ispred Magic-a (ovde se naravno nećemo upustiti u raspravu).Kad već spomenuh Super Bowl, evo izuzetnog teksta (berem za fanove), ukoliko ga, naravno, već niste pročitali:http://www.brucespringsteen.net/news/superbowljournal.html(Brus u blog maniru priča o Super Bowl doživljaju).

Edited by Super Trooper
Link to comment
Siguran sam da su sponzorisani.Recimo Hard Rock calling ima licencu za samo 45 000 ljudi.A karta je jako jeftina za uk standarde 45 funti.Za exit koliko sam shvatio pare su problem i zato jure nekog guzonju iz indjije koji je pre par godina pomogo oko dovodjenja RHCP.Navodno ako se ne skupe pare dolazi samo Bruce sa gitarom da otvori exit.Meni to i dalje zvuci neverovatno !!!Jeste desetogodisnjica rodjendana exita ali opet , ne mogu da poverujem u ovo
Munich, GER - Olympiastadion ( Thur 2nd July )Frankfurt, GER - Commerzbank Arena ( Fri 3rd July )Vienna, AUST - Ernst Happel Stadion ( Sun 5th July )Herning, DEN - MHC Messecenter ( Wed 8th July )<<<<<Ovde treba da se uglavi???>>>>>Dublin, IRE - RDS Arena ( Sat 11th July )Dublin, IRE - RDS Arena ( Sun 12th July )Čisto sumnjam, a i ne bih voleo da to bude neki "BonoU2 _došao_sam_da izdeklamujem_nešto" nastup...Sad me ispljujte koliko hoćete....
Link to comment
Khm, što da radim, opet ću ispasti vještica, ali nekako je praksa pokazala da kad Brucea obuzmu osjećaji ljubavi, sreće, zadovoljstva, nade i prosperiteta, pjesme koji nastanu kao posljedica takvih raspoloženja baš i nisu za rock antologiju, jel?Iako Bruce ima fantastičnih romantičnih pjesama na svakom albumu, ipak je status koji ima stekao svojim političkim pjesmama, a to je područje gdje je, imho, najjači.Ovime, naravno, ne želim reći da bi se Bruce uvijek trebao baviti samo mračnim socijalnim analizama!Al' moram ovako sasvim subjektivno spomenuti da je bio mnogo uzbudljiviji na koncertu dok je izvodio Devil's Arcade nego I'm On Fire...
Pa i on je jednom rekao :Jbga kad sam ja srećan i stvari mi idu lepo i to želim da podelim sa publikom ispostavi se da niko neće da sluša ;) Naravno malo je karikirao ali...
Link to comment
Khm, što da radim, opet ću ispasti vještica, ali nekako je praksa pokazala da kad Brucea obuzmu osjećaji ljubavi, sreće, zadovoljstva, nade i prosperiteta, pjesme koji nastanu kao posljedica takvih raspoloženja baš i nisu za rock antologiju, jel?
Ljudi zapravo ne vole da slusaju o tome kako je neko dostigao svoju srecu.Vole da slusaju sve ostale varijante : kako neko sanja o sreci, kako se bori da dostigne srecu, kako mu je sreca za malo izmakla, kako je nesrecan itd.
Link to comment
Kad već spomenuh Super Bowl, evo izuzetnog teksta (berem za fanove), ukoliko ga, naravno, već niste pročitali:http://www.brucespringsteen.net/news/superbowljournal.html(Brus u blog maniru priča o Super Bowl doživljaju).
Odlican tekst.Ne znam dal ste primetili kad brus baci gitaru Kevinu , ovaj je uhvati i izgubi ravnotezu i zatetura se i za malo padne. :lol: Imam SB na dvd-iju, jako dobro je uradjen sa menijima pa kome treba mogu mu narezati.
Link to comment
Definitivno i u svakom pogledu najslabija pesma na albumu. Čak bih dodao, nakon što sam posredstvom Super Bowl koncerta zavoleo pesmu WOAD (opasno zvuči uživo!), Outlaw Pete ostaje jedina osredenja pesma na albumu (da ne kažem srednje žalosna). Sve u svemu, preferiram ovaj album značajno ispred Magic-a (ovde se naravno nećemo upustiti u raspravu).
Koji si ti car!
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...