Jump to content
IGNORED

The Boss


Mp40

Recommended Posts

WOAD je teško sranje! Ne sećam se da sam skoro čuo nešto ovako glupo. Sve samo tra-la-la, sve je lepo, srećni smo mi, itd. Ko mu piše tekstove? Sigurno ne sin Evan ? jasno je da ovo nije mogao napisati neko stariji od šestogodišnjaka. Mogu da zamislim kako Obama i Vuk Sundjer Bob Jeremić zagrljeni sa podignuta tri prsta i još dva pride zabijena u guzice pevaju, iznenadjenje, iznenadjenje... Dobro, dosta zezanja.Elem, nije loše. Definitivno nije reč o Magic otpatcima ? album ima svoju ?ličnost?. Naslovna strana u potpunosti odražava zvuk albuma. A zvuk je veseo, nekako bitlsolik, ali na Brusov način, ide uz pivo (dokazano) i mislim da će dobro leći u plejer u kolima. Pesme, pojedinačno ? pa, ne mogu sad o tome, mrzi me. Ma je*eš mu mother ? sve mi se svidjaju!

Link to comment
Mislim da nije najvaznije da odredjeni autor bude savrsen u svom vanmuzickom ponasanju.. meni ni najmanje ne smetaju sve te stvari, pa ni Wal-Mart. Tj. ne bih da trazim pogled na svet (k)od Gazde. Ako je dobar, super. Ako nije nesto, isto super. Prosto, ljudi kao sto je Springstin su hipertalentovani za tu jednu stvar, nije nuzno da budu talentovani i "pametni" i za sve ostalo - poput marketinskih ili politickih odluka. Da pojednostavim, i da je podrzao Mekejna, Thunder Road bi bila pesmicina. Na kraju krajeva, sigurno ima i Republikanaca koji vole Springstinovu muziku, i zasto bi ga oni imali voleti ili razumeti manje (nemojte sad epizodu sa Reganom i Born in the USA). Zeleo bih da kazem sledece: divno je kada se jos neke vanmuzicke stvari poklope, ali to mi nije neophodno. Pa samim tim, ne patim ni kada se ne poklope.
Ovo što si rekao važi i u mom slučaju za sve druge glazbenike - osim za Brucea. Idealist sam, što se može? I sviđa mi se taj njegov lik kakav je projicirao u javnosti, bio on takav privatno ili ne? ali lijepo je vidjeti da ima javna osoba koja odašilje good vibrations i zrači plemenitošću!Ljudska bića, nesavršena kakva jesu, trebaju nekog da im kaže što vrijedi, a što ne, što je crno, a što bijelo (mi u ovim krajevima smo dobro osjetili na vlastitoj koži koliko košta kad ljudi donesu krive odluke), i jako mi je drago što se Bruce aktivirao u politici (zapravo, trebao se još više, s obzirom na to koliko su Ameri zatupljeni u nekim stvarima). Naravno, da njegova muzika nije dobra, ne bi imao kredibitet soliti pamet ljudima.Uglavnom, volim ga i zbog muzike i zbog njegovog socijalnog angažmana?.
Link to comment

Da se nadovezem...odlican post sa Greasy lakea:

I started listening to Springsteen at 15 and now I am 40.....25 years of my life have been enriched by this music.I always liked Stolen Car for the haunting tone and my own ease of singing in the same key....I sing this song well!Now that I am 40 and have been married for 10 years I am going through some real marriage challenges......that is not the reason for my post though. It just dawned on me tonight as I find myself singing this song to myself (as well as Downbound Train).....how could he sing so poignantly about topics he had not lived through yet. Stolen Car was 1981, well before he was ever married....I assume he saw events around him.When I was 15, 20, or 30 I sang and appreciated his songs but to be living some of them after all these years gives me chills sometimes....I am living a song in real life that I have been listening to for 25 years.....It helps, it hurts but mostly it is ironic...
Link to comment

@ dancingNaravno, naravno. Nisu te stvari tako striktno odvojene, i naravno da mi je jos drazi (ili mi je, prosto, lepo) ukoliko se i neki Gazdini opste-drustveni stavovi poklope sa mojim. Ja nemam nista protiv drustveno angazovanih muzicara, naprotiv. Samo sam hteo podcrtati da ne treba odlaziti u drugu krajnost, pa po politicko misljenje odlaziti kod muzicara, jer je sasvim moguce da su tu budale, iako su hipertalentovani za muziku.Ja sam tu veliku dilemu zapravo imao kod neceg sasvim drugog od Gazde i Wal-Marta ili neceg takvog. Imao sam je u vezi sa Jerry Seinfeldom i njegovim prihvatanjem Sajentologije. Bilo mi je neshvatljivo da neko kao Seinfeld moze prihvatiti nesto tako idiotsko i ocigledno besmisleno. I onda pomislih, hell, on ima taj jedan sjajan talenat, zasto bi morao biti talentovan za odabir religije. Tako nekako valjda i sa Springstinom. Volim ja njegove poglede na svet i zivot, ali ne bih ih fetisizirao - da se onda ne bi razocaravao (sic) kada uradi nesto kao ovo sa Wal-Martom. Iako, cenim da je i taj anti Wal-Mart hype isuvise hippie i pomodan.Edit: nego, screw that, slusajmo album :)

Edited by Buck Naked
Link to comment
@ dancingJa sam tu veliku dilemu zapravo imao kod neceg sasvim drugog od Gazde i Wal-Marta ili neceg takvog. Imao sam je u vezi sa Jerry Seinfeldom i njegovim prihvatanjem Sajentologije. Bilo mi je neshvatljivo da neko kao Seinfeld moze prihvatiti nesto tako idiotsko i ocigledno besmisleno. I onda pomislih, hell, on ima taj jedan sjajan talenat, zasto bi morao biti talentovan za odabir religije
Ovo prvi put cujem.Mada njega nisam nikad ni cenioiako sam veliki fan serijeMislim da je Lary David odgovoran za sve sto volimo u seriji . Edited by BornToRun
Link to comment

Spremite se na nesto sto niste mogli ni da sanjate

Bruce Springsteen will make his videogame debut with two songs available exclusively on Guitar Hero World Tour. Between January 27th and February 4th, gamers will have the opportunity to download ?Born to Run? and ?My Lucky Day? for FREE! The songs will be available on Xbox, Playstation, and the Wii.The free download period coincides with the release of Bruce?s new album ?Working on a Dream?. After February 4th, the two Springsteen songs will be available as singles in the Xbox Live Marketplace, Playstation Store, and Wii Shop Channel.

:lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment

Video sam pre par dana. Jebo ga Sony.Pismo fana objavljeno na zvanicmom sajtu:Dear Bruce & E Street My family and I have been following you and the band since 1977. We have seen you on numerous occasions at Giants Stadium, the Arena and Madison Square Garden. We are now very disheartened with you that you have become so political. I do not feel that the two go hand and hand. Such political views should not be forced upon on the youth of this country. You are now fast becoming one of Hollywoods Elite. This is not where your roots lie.My family and I will no longer be purchasing any more of your music nor will we be seeing anymore shows. I do not expect to get a response from you or anyone in the band. I bid you and the band adieu.

Link to comment

Zar nije Seinfeld židov? Nego, preslušala sam album do 7. pjesme zasada i dojam je da sve zvuči kao Girls In Their Summer Clothes, osim broja sedam koji zvuči kao Reason To Believe s D&D turneje.

Link to comment

Ne znam, teška srca moram reći da mi se album ne sviđa, preslušala sam ga 5-6 puta do sada i nije potaknuo u meni ništa. Mislim da ću ovu turneju preskočiti.Vraćam se u svoj country (heh, ja sam naime veeliki country fan) u kojem je lani objavljeno nekoliko izvrsnih, genijalnih albuma čak , pa ću biti slobodna preporučiti ih par :Jamey Johnson - "That Lonesome Song" - pjesma High Cost Of Living ko da je izašla ispod Bruceovog peraHayes Carll - Trouble In MindChris Knight - Heart of StoneJason Boland-Comal County BluePatty Loveless - Sleepless NightsReckless Kelly - BulletproofKasey Chambers and Shane Nicholson - Rattlin' BonesEleven Hundred Springs - Country JamHacianda Brothers - Arizona MotelThe Dixons - Still Your FoolJoey + Rory - The Life Of A Song

Link to comment

Preslusao sam ga samo povrsno, tako da sada necu nista reci...Bruce je opet malo eksperimentisao sa produkcijom, onako, ima nekih arazmana Betlesovsko-Byrdsovskih.Malo da se slegne...ali jasno da je The Wresler biser i ubedljivo najjaca stvar na albumu.

Link to comment

Legendaran snimak!!!!!Ovo, nazalost, nije bilo 02. maja 1972. godine u Gaslight klubu NY (to pise u naslovu na youtubeu), istog dana kada je Bruce otisao na cuvenu audiciju kod Johna Hammonda gde je svirao 4 pesme na ovoj gitari.GROWIN’ UP / IT’S HARD TO BE A SAINT IN THE CITY / MARY QUEEN OF ARKANSAS / IF I WAS THE PRIEST To je bilo pre podne u Hammondovoj kancelariji.E, uvece je odrzana svirka u Gaslight klubu pred nekih max 300 ljudi. Nastupilo je nekoliko izvodjaca, a Bruce je svirao Growin`up i I`ts hard to be a Saint...Na koncert je dosao i sam Hammond i tu je on zapravo bio impresioniran kako Bruce izgleda na bini i kako to sve zvuci i pozvao ga je to vece da snimi demo materijal za CBS. Ne postoji nikakav snimak sa ove svirke, ili ovaj lik laze da je to taj datum, ili ne zna.Radi se o koncertu u Max`s Kanzas City klubu u NY, gde je poceo da nastupa 9. avgusta 1972, ukupno sest noci. Ovo je snimak od 10. avgusta i svakako je sjajan.Cuo sam da ovo postoji i da je to neko snimio kucnom kamerom.Hvala ti, care!!!

Edited by The Ghost
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...