Jump to content
IGNORED

The Boss


Mp40

Recommended Posts

Dobar početak 2009. za BS-a. The Wrestler-u Zlatni globus. Pesma je potpuno bez konkurencije. Ipak, vrednost Zlatnog globusa je dokazana pre svega nedodeljivanjem ni jednog onom neopevanom Govnetu od filma Bendžamin Baton, ali i glavnim nagradama za fenomenalni Slumdog Millionaire, plus nagrada za Mickey Rourke-ja. Lepo!
Pesma je zaista pravi grumen zlata....Čestitamo!!!!
Link to comment

Harley Davidson show, Super Bowl, Wal-Mart, Obamina inauguracija... what's next... Oprah Show??Na živce mi ide to izigravanje sveprisutne i svugdje potrebne rock veličine... ako tako nastavi zbilja će postati istrošeni ostarjeli mainstream rocker. Nemam pojma zašto mu je to potrebno pod stare dane... jedino ako lovu od svega toga ne daje u humanitarne svrhe....

Link to comment
Harley Davidson show, Super Bowl, Wal-Mart, Obamina inauguracija... what's next... Oprah Show??Na živce mi ide to izigravanje sveprisutne i svugdje potrebne rock veličine... ako tako nastavi zbilja će postati istrošeni ostarjeli mainstream rocker. Nemam pojma zašto mu je to potrebno pod stare dane... jedino ako lovu od svega toga ne daje u humanitarne svrhe....
U stvari, jedino pravo merilo su novi album i njegov kvalitet, a o istome se možeš uveriti odmah za, pristupačnih, nula dinara.
Link to comment
U stvari, jedino pravo merilo su novi album i njegov kvalitet, a o istome se možeš uveriti odmah za, pristupačnih, nula dinara.
Slažem se, naravno.... vidjet ćemo kad izađe album, ako će biti na nivou Magic, nitko sretniji od mene, ali ako će biti na nivou The Rising, neće biti dobro... Ali Bruce je odavno prestao biti samo muzika! Bruce je pogled na svijet, sklop vrijednosti i način razmišljanja. Netko na čije se ponašanje možeš ugledati, netko tko te inspirira.Je li tako? :blush:
Link to comment
Slažem se, naravno.... vidjet ćemo kad izađe album, ako će biti na nivou Magic, nitko sretniji od mene, ali ako će biti na nivou The Rising, neće biti dobro... Ali Bruce je odavno prestao biti samo muzika! Bruce je pogled na svijet, sklop vrijednosti i način razmišljanja. Netko na čije se ponašanje možeš ugledati, netko tko te inspirira.Je li tako? :blush:
Pa, album je upravo izašao. Mislim, izašao. Prvi komentari po netu su puni ushićenja, bolji od Magic, ma najbolji od 1984., itd. Ja ću, po principu - uživajmo u slatkom iščekivanju, zadovoljstvo prvog slušanja sačuvati za večeras.
Link to comment

Definitivno mi neki njegovi potezi idu na onu stvar, ali ajd, shvatam da covek ima 59 godina i da ima potrebu da se izrazi i dokaze i na nekom drugom polju, da aktivnije utice u politickom zivotu.Mada, bilo je dovoljno sto je podrzao Obamu u predizbornoj kampanji. Jedino ako nema ambiciju, sacuvaj me Boze, da postane americki Bora Corba... :lol: Samo bih voleo da on objasni potez sa walmartom.`78. ne moze vecno da traje, Bruce je covek od krvi i mesaOn je stvarno odavno postao vise od obicnog singer/songwritera. Ja sve to shvatam previse licno, jer njegova muzika, i uopste zivotni stavovi, uticali su zestoko na mene jos pre vise od 20 godina. On je, kad bolje razmislim, ucestvovao u foriranju moje licnosti vise od bilo kog pisca ili filmskog autora.Sa druge strane, dovoljno je da cujem The Wrestler, pa da sve zaboravim.The Rising...pljuvao sam taj album. I dalje ne mogu da ga svarim, ali pre izvesnog vremena pojavio se video bootleg sa D&D turneje. Znaci, Bruce sam samcat na bini i krece Paradise - samo glas i neki Hammond. Ta pesma ubija...shvatio sam zapravo da ja imam veci problem sa produkcijom i arazmanima sa Risinga, nego sa samim pesmama.Meni novi album za sada deluje obacavajuce, ali sacekajmio...

Link to comment

A jel, proširio se u narodu? :blink: Ništa ne znam jer ništa ne stignem pročitati, radim 13 sati na dan, BTX mi je preglomazan, samo me isfrustrira jer ne stignem pročitati sve što oni tamo napišu, pa mi više odgovara ovakav mali intimni topic. :) Ja ću baš čekati dok službeno izađe te ga kupiti, ali sad mi frend poslao poruku, on je zainteresiran i za ovu "narodsku" verziju... mislim da ću ti poslati pm. :)

Link to comment
Nemam ceo album, nego samo par stvari sto sam cuo....posalji trooperu pm
Izvrstan post, The Ghost!Sorry, moje pisanje je bilo namjenjeno Trooperu, ali nisam stavila reply na njegov post, pa je ispalo zbunjujuće.Koliko se sjećam, Bruce je jednom rekao da se pobojao da je izgubio svoj "rock voice", pa je za The Rising angažirao producenta sa strane. No od The Rising naovamo jasno je ko dan da Bruce nije ništa izgubio, ali pošto je on očito osoba privržena svojim kolegama, ovog producenta se nećemo nikad riješiti, bio on dobar ili ne.A da Bruce može i bez njega dokaz je The Seeger Sessions.
Link to comment

Mislim da nije najvaznije da odredjeni autor bude savrsen u svom vanmuzickom ponasanju.. meni ni najmanje ne smetaju sve te stvari, pa ni Wal-Mart. Tj. ne bih da trazim pogled na svet (k)od Gazde. Ako je dobar, super. Ako nije nesto, isto super. Prosto, ljudi kao sto je Springstin su hipertalentovani za tu jednu stvar, nije nuzno da budu talentovani i "pametni" i za sve ostalo - poput marketinskih ili politickih odluka. Da pojednostavim, i da je podrzao Mekejna, Thunder Road bi bila pesmicina. Na kraju krajeva, sigurno ima i Republikanaca koji vole Springstinovu muziku, i zasto bi ga oni imali voleti ili razumeti manje (nemojte sad epizodu sa Reganom i Born in the USA). Zeleo bih da kazem sledece: divno je kada se jos neke vanmuzicke stvari poklope, ali to mi nije neophodno. Pa samim tim, ne patim ni kada se ne poklope.

Edited by Buck Naked
Link to comment

Kako je koleginica iz Hrvatske unela zivost u ovaj muski klub :) . Pozdrav za dancing.Podsetite se Vh1 storytellers kad onaj lik pita Bruca : Bruce ti unosis dusu u ove pesme ... imam osecaj da te znam ... da li te znam?Bruce bez razmisljana odgovori: Ne.I dalje objasni kako je to sve deo posla.Poslusajte ovu pesmuBruce je tezak blizu 1 000 000 000 $. Pa kako on moze da peva ovu pesmu, ili The Whish ili gomilu drugih pesama iz njegovog repertoara.On je 2/3 svog zivota proveo kao prebogat covek.Ali opet , mozemo li reci da je sve sto je pevao laz zbog toga.Naravno da ne.Objasnjenje za Walmart sigurno nikad necemo dobiti.Ja sam siguran da je za to odgovoran Landau i Sony.Dali su brucu 100 000 000 $ za ugovor kakav se ne potpisuje u danasnje vreme kad je muzicka industrija na izdisaju.I jednostavno su ga pritisli.Mozda je on trebao da kaze da mogu da ga povuku za onu stvar ... ali nije, i kraj price.Inace deal sa walmartom je omogucio jebenom Garth Brooks-u da proda vise diskova od Elvisa !!!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...