Jump to content
IGNORED

Football Manager 09


John Coltrane

Recommended Posts

i kod mene je bio prvi pik al` nije dobio radnu dozvolu. <_< jebena eng birokratija.
Ја га довео у јануару, имао 6 утакмица за репрезентацију. Невиђену серију прекинула стока из Милвола крвничким фаулом у седмом минуту дербија. angry.giff9bn4.jpg
Link to comment
tabela-1112.jpgchicharito.jpgO tome kako me je Farsa posrala u Finalu i kako sam ispao od "troslovnih ekipa" u kupovima, u sledecem broju. Zadovoljan pobedom u zadnjem kolu na Chelskijem i osvojenom titulom odoh na zasluzeno spavanje. btw dovedoh i ja Wilfreda, ostalo mi nesto preko 4milke u maju prve sezone, pa reko aj da pljunem 2 za Praslinovog klinca ;).
Link to comment

Prva sezona je iza mene, igrao sam nedelju dana, ali ne u ritmu kao pre. Tradicionalno sa UTD-om pocinjem uvek. Pored 3-4 pojacanja u pravom zivotu, novi tim sam pojacao GVVilom iz Ajaxa, Mamadu Diarom na free, Dzeremi Njitapom takodje na free (ovo je vise interna zajebancija da imam Njitapa u timu) i sa par klinaca koji su vidjeni kao vunderkind, ali sam njihove igre sveo na U18 i rezervni tim (Mbaye Niang ST iz Kaena loan i kupljeni Kishna iz Ajaxa AML/ST).Kao sto rekoh osvojio sam titulu na mishice, Arsenal je bio dugo prvi, ja sam vladao suvereno samo do decembra kad sam zaredjao 4 tekme bez pobede. Vidim da mnogi pishu da je ovaj FM prelak, ja moram priznati da sam imao velike oscilacije i da sem Chicharita i Flecera niko nije igrao na istom nivou celu sezonu. Tukao sam Chelski oba puta, Arsenal lagano u 2 navrata (4:1 na Emiratima :D), ali sam mnogo tesko izlazio na kraj sa Boltonom (poraz i X) i Evertonom (svemoguci Hauard <_< ), a Sanderlend i Njuka koji su kasnije ispali su me umalo koshtali titule.U Liga kupu sam kombinovao tim mladost&iskustvo i izgubio od WBA 1:2 na Trafordu, a u FA kupu od QPR i to u ponovljenom mecu laganih 0:3 na Trafordu.fa-kup.jpgliga-kup.jpgLigu shampiona sam zavrsio u finalu gde se Barsa israla po meni i to bez Xavija, Inijeste, Pikea, Valdesa naime igralo je pola Barse B: Montoja, Bartra, Fontas, Soraino :isuse:. Pinto na golu je imao samo 1 problem, obzirom da sam uputio samo 1 shut u okvir gola :isuse:. Krajnje frustrirajuce iskustvo.farsa-user.jpgSiti je i pored velikih i novih kupovina zavrsio tek 4. a ja sam ih izbacio u LS u polufinalu (OM u 1/4 i BVB u 1/8).Sto se tice moje ekipe De Gea i Lindegard su se smenjivali, u odbrani Rio i Vida©, po bokovima GVVil koji me nije odushevio i Rafael, a levo Evra kog cu verovatno prodati ako se neko ozbiljno isprsi (vec je star, ucinak 2ass, a 7.20 average je malo "precenjena"), u vezi je Flecer rulao sa nestvarnih 16ass, uz njega Gigs na MC poziciji jednako produktivan, krila Nani i Valensija, Park odlican backup, dok mi je A.Young bio prilicno stidljiv, shpicevi Roo i Chicharito=cement, Berba odigrao odlicno (7golova i 6ass u PL) ali sam ga razljutio nudjenjem klubovima na startu sezone i odlucio je da ne produzi ugovor, Velbek i Makeda zasijaju na retke momente. stats-overal.jpgNapomena uz sliku: Roo se povredi u prvom kolu na 3-4 meseca, ali je smogao snage da zabije 18golova i 10ass :Hail: :Hail: :Hail:.

Link to comment

Chievo u kvalifikacijama za CL cool.gif Paloschiju istice ugovor na kraju prve sezone, a prilicno je dobar za klubove srednje snage [npr, Sampdoriju :) ]

Link to comment

Вест Хем оборио рекорд Чемпионшипа у броју освојених бодова у сезони (101), рекорд у броју узастопних победа (12), добио најмлађег стрелца у историји клуба и лиге (15 година и 355 дана), а за број постигнутих голова неће да признају иако их је било више од 100. Али, добро, то се и очекивало. Чак нисам добио ни титулу најбољег менаџера у лиги.Између Чемпионшипа и Премијер лиге - прелазни рок за памћење: 24wwphk.jpgА онда... прва утакмица у сезони:taprwi.jpg:ss1:

Link to comment

ne verujem da si kupio super ridzu i to za 7 milki :lol: osvojio pl manje-vise lagano i fa kup, u le ispao od arsenala 2:1 i 4:2 u gostima golom u 93. angry.gif za napad na cl stigli garay i benzema za dzabe, i lamela za 22.5 milke...novi skauti su mi milan lane jovanovic i claudio caniggia :D

Edited by ΟΛΥ
Link to comment

da ispratim brata Praslina:na polovini druge sezone sam osmi na tabeli, a mali Baldock i novi kapiten Jack Collison najbolje igraju, od pojacanja Drenthe i Quintero.a dobio sam i 2 supertalentovana regena (Harry Bailey, DC i Danny Locke, ST), za ovog drugog sam odbio jedno 20-ak ponuda dua iz Mancestera.

Edited by Sundance Kid
Link to comment

Kod drugara na Win XP kad instaliram menadzera i pokusam da ga pokrenem dobijem ovo: "the application failed to initialize properly (0xc0000005) click ok to terminate the application"Kako da resim ovaj problem?

Link to comment
ne znam za vas, ali mene je vec smorio ovaj menadzer. nije mi zanimljivo kad vec na pocetku sabijam. izgubim motivaciju. a i cini mi se da je igra previse laka.
Su kim igras?Jeste pomalo lagan, ali ne cini mi se da je ista laksi od vecine prethodnih. Znalo mi se i ranije desavati da u prvoj sezoni sa Regginom igram odlicno i dovodim igrace koji su, realno, van dometa takvog kluba. I sad sa Chievom igram dobro [mada tesko da cu do trofeja i u trecoj sezoni]. Sa Zvezdom npr. nikad ne igram, jer je bash prelako. Zadnji put kad sam igrao [kad je josh :ziga: bio u klubu] vec u prvoj sezoni sam igrao polufinale kupa uefa, a igraci koji su bili spremni da dodju u Zvezdu, u realnosti nikad ne bi dosli u nasu ligu.Probaj sa pominjanim Deportivom, npr. Ja planiram, kad se izigram sa Chievom, da krenem sa nekim slabijim klubom u ligi kao sto je npr skotska ili portugalska, ili tako nesto. A mozes i sam sebi uvesti neka ogranicenja i/ili ciljeve koji bi igru ucinili realnijom. Kao sto ja radim, ali ja sam nerdy that way.
Link to comment

igram sa partizanom. pobedjujem vrlo lako sa 4,5-0 skoro svakoga. cak i sa petlicima. znam da sam se u ranijim verzijama bas mucio da pobedim smederevo sa 1-0 a sada sve lako. a nije da sa sam napravio neku ko zna kakvu taktiku. kupio sam sanogo-a i nekog brazilca adailtona (koji je zver za nasu ligu). scepovic igra kao lud. kao i klinci. kupio sam nastasica za 1,6 miliona i lik igra neralno. rejting mu je oko 7.80 u proseku. vratio sam djordjevica on je tu back-up. i da kupio sam alana tate-a iz svonsija. ispali iz lige i kupio ga za 4 milke. lik je imao 7.50 rejting u proseku u pl i ladno sam ga doveo.u ls sam ispao u poslednjem kolu gde sam jos imao sanse i da prodjem u 1/8 finala. porto sam npr. pobedio sa 3-0. siti me jedva pobedio sa 3-2, itd..

Link to comment
prelazni.jpgC.Rodrigez na free, mada jos jedu govna oko WP (falilo mu 56 dana do POR pasosha :isuse:) i G.Wijnaldum za 8.5milki funti su za sad zvucna imena, ostalo sve klinci koji ce se nadam izroditi u ubice. Jedina dvojba je da li prodati Evru za oko 15milki i pazariti Angela iz Rome ili Sisoka iz Liona za DL, ostalo je sve manje vise nepromenjeno. Kushcaka i MBDiufa ne bih mogao da prodam sve da ih uvijem u milion funti :isuse:.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...