Jump to content
IGNORED

Football Manager 09


John Coltrane

Recommended Posts

Malo sam zaseo na FM10. Pobedio sam u Derbiju 2-0 laganica, izgubio bod protiv Rome u poslednjem minutu, bukvalno, izgubio 2 boda od Atletik Bilbao takodje pred kraj utakmice... Stameni brani mnogo dobro. Guma je zapazen, Aleksic daje golove ko blesav, ostala trojica se rotiraju, Komazec mi igra levo krilo, kao i u proslom menadzeru.

Link to comment
@ gervasiuskoji je fazon sa tom e-knjigom obzirom da sam im ostavio mejl ali josh nisam dobio povratni?...
hm, meni je odmah stigao. provjeri da ti nije u 'spam' folderu. ako ne uspijes, javi pa cu uploadnuti na neki rapishare
Link to comment

uspeo sam, poslao sam im josh 1 mejl sa druge adrese pa su mi na taj odmah poslali...zanimljivo shtivo :thumbsup: nego kakva je procedura (ostalo mi josh 5%) da ga unrarujem ili ne?...ajmo neki step-by-step tutorijal za retarde tj. mene :D

Link to comment

Doveo u Fiorentinu Ansaldija iz Rubina za desnog beka(mada igra i levog), Salvija iz Lanusa da poraste u desno krilo, Vieiru za 1,6M da pojaca konkurenciju na sredini i pozajmio Kaladzea na godinu dana za to isto u zadnjoj liniji. Prodao Totnamu Carrara za milku i nesto. Izvukao Shaktar u poslenjem kolu kvalifikacija za CL. E sad ce pocetak sezone malo da priceka da se zavrse neke druge obaveze...

Link to comment
Malo sam zaseo na FM10. Pobedio sam u Derbiju 2-0 laganica, izgubio bod protiv Rome u poslednjem minutu, bukvalno, izgubio 2 boda od Atletik Bilbao takodje pred kraj utakmice... Stameni brani mnogo dobro. Guma je zapazen, Aleksic daje golove ko blesav, ostala trojica se rotiraju, Komazec mi igra levo krilo, kao i u proslom menadzeru.
Meni je Guma veoma slab, tako da mi igraju Kadu i Isah u sredini, treca opcija je Savio. Inace, u derbiju sam pobedio 2-1, i imam 8 bodova vise od Partizana i utakmicu vise, dok nisam uspeo da se plasiram u Ligu Evrope, 2-2 kod kuce i 3:2 u gostima protiv PSVa i cini mi se da je dobro sto sam ispao jer bi u suprotnom losije igrao domacu ligu... I ja sam razmisljao Aleksica da uzmem, ali su me slabe ocene odgovorile od toga, tako da sam pokupio za dzabe Sepuju koji i nije tako los...
Link to comment

Ima opcija da napadac vrsi pritisak na DM-ove protivnickog tima, jako dobra fora.. Izludeo sam Partizan i Romu tom taktikom, samo sto je prosla kod Partizana, a ne i kod Rome.Treba prepisati sve te opcije, pa polako analizirati sta koja u kom trenutku znaci i u kojoj kombinaciji je najbolja. Ne sumnjam da ce frikovi sa raznih foruma uskoro ubaciti uputstvo kako sa Radom sa Banjice osvojiti Ligu Sampiona u 3 sezone :) A kad se kreira taktika ima objasnjenje sta koja pozicija znaci, sta je support, sta defent, sta atack... odlicno su to resili.

Link to comment

uspeo, hvala svima koje sam zadnjih dana smarao ko konj :D ...posle 4 prijateljske prvi zvanicni mec u Super Kupu protiv Chelsija i pobeda 5:3 Berba 4 komada...josh se igram i istrazujem pa u prvom kolu gradski derbi...

Link to comment

Dakle... Roma - Zvezda.. .U prvih 7 minuta 2 gola Totija, a onda... .u 29 minutu 2-2 Diomande i Soumah, a u drugom poluvremenu Lekic i Aleksic za laganih 4-2. Samo 3 minuta pre kraja, smanjuju na 4-3 i od onda nisu pipnuli fudbal, moja Zvezda igra kao Barsa :) Predhodni mec... za 45 minuta 6-0 protiv Cukarickog. do kraja 7-1, Lekic 4 gola, Lazovic 3 gola, Ignjatijevic 3 ili 4 asistencije... :)Ubedljvo sam prvi i imam 2 utakmice manje

Link to comment
Dakle... Roma - Zvezda.. .U prvih 7 minuta 2 gola Totija, a onda... .u 29 minutu 2-2 Diomande i Soumah, a u drugom poluvremenu Lekic i Aleksic za laganih 4-2. Samo 3 minuta pre kraja, smanjuju na 4-3 i od onda nisu pipnuli fudbal, moja Zvezda igra kao Barsa :) Predhodni mec... za 45 minuta 6-0 protiv Cukarickog. do kraja 7-1, Lekic 4 gola, Lazovic 3 gola, Ignjatijevic 3 ili 4 asistencije... :)Ubedljvo sam prvi i imam 2 utakmice manje
Daj neki SS formacije il tako nesto,moja Zvezda nikako da proigra :( .Stalno promjenljiva igra,nikako ne mogu pronaci dobitnu formaciju,ili me je uhvatio sindrom Ljupka Petrovica ili su krivi ovi kurtoni od igraca angry.gif ,ne znam sta da vise mijenjam.POMAGAJ!!!
Link to comment

Formacija je 4-4-2Stoperi su mi namesteni na central defender-stopper, bekovi su mi na wing back attack sa slabijim i full back pa defend protiv jacih protivnikasredina je krila su na wide midfielder automatic, a u sredini jedan mi je na deep lying midfielder pa defend, a drugi na ball winning pa opet defend. napadaci su mi jedan target man a drugi complete forward, a sa jacima su oba na defensive forward pa defend (pokrivaju DM) ili support (pokrivaju CM)tim je otprilike Stameni, Ninkov, Ignjatijevic, Diamande, Vilotic... levo je Soumah ili Komazec, desno Lazovic/lazetic/marko popovic... u sredini Guma i Isah/Savio. Ponekad namestim i Popivica u sredinu ili Lazetica. Igram ili attack ili control taktiku i balanced. E sad od onih finih zamisli, get ball forward, pass into space, pump ball into box, play narrower, hassle opponents ... to je otprilike toUvek stavim da mi neki stoper igra challenge keeper (imas u pojedinacnim zadacima za igrace pa pod advanced) tako mi je Vilotic dao par golova i Djordjevic i Diomande.. bar 5-6 sam dao tako.Nadam se da sam malo pomogao :)P.S. Igrao sam sa Fulamom u gostima 3-3 i sad ako pobedim Atletik Bilbao, a Roma dobije Engleze, odo ja u drugu fazu LE :) A ako bude nereseno, a ja dobijem, prolazim na gol razliku :) Stamenkovic mi se povredio pred utakmicu sa Fulamom i bice van stroja 4 nedelje...

Edited by Milosh76
Link to comment

Jedno pitanje za vas koji igrate sa Zvezdom, da li je samo kod mene slucaj da je Djordjevic kompletni idiot? Na, cini mi se, 10 utakmica dobio je 9 zutih kartona, to su 4 crvena kartona i svaki put kada ga opomenem pocne da se ljuti kako se nefer odnosim prema njemu i posle par dana je sve kul? Ne znam sta da radim sa njim, a sasvim dobro igra u odbrani, ne kiksira.

Link to comment
Jedno pitanje za vas koji igrate sa Zvezdom, da li je samo kod mene slucaj da je Djordjevic kompletni idiot? Na, cini mi se, 10 utakmica dobio je 9 zutih kartona, to su 4 crvena kartona i svaki put kada ga opomenem pocne da se ljuti kako se nefer odnosim prema njemu i posle par dana je sve kul? Ne znam sta da radim sa njim, a sasvim dobro igra u odbrani, ne kiksira.
I kod mene je slicna situacija,samo je jos gore,u 4 utakmice je dobio 3 crvena :mellow: i stalno se buni kad kritikujem,ne znam sta da radim sa njim,ceka se prvi prelazni rok pa da ga nekom zavalim,ne mogu ga vise trpiti@Milosh76E hvala ti puno,nadam se da ce pomoci,cim odigram par utakmica javljam rezultate.
Link to comment
Kreiranje taktike :Hail:
Hoćeš da kažeš da smo najzad dočekali novu verziju FM u kojoj postoje i inovacije na polju taktike a ne samo nova šminka korisničkog interfejsa i sveža baza igrača?
Link to comment
Hoćeš da kažeš da smo najzad dočekali novu verziju FM u kojoj postoje i inovacije na polju taktike a ne samo nova šminka korisničkog interfejsa i sveža baza igrača?
Postoji zaista. Najbolje je ono tokom utakmice. Suštinski je napredak u odnosu na prethodne, nije samo šminka. E sad, ko je meni kriv što od igranja taktikom više volim da se igram motivacijom putem team talka i putem saopštenja za štampu... :)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...