Jump to content
IGNORED

Football Manager 09


John Coltrane

Recommended Posts

setio sam se 1 igraca. e sad ne znam da li ga mozes dovesti. yohan mollo iz monaka. ja sam ga u partizan doveo za 6 miliona. levo krilo, sabija kako igra. posle sam ga prodao atletiku za 11-12 miliona i tamo jos bolje odigrao, cena mu je otisla na nekih 20-22 miliona. bio je standardni reprezentativac francuske.

Link to comment

Poceo sam novu sezonu sa Zvezdom na novom laptopu. Ide mi fino, izbacio sam Romu(2-1 na Marakani i poraz 3-2 u Rimu) iz LE :lol: , sad igram sa PSG u drugom kolu nokaut faze :lol: sa kojim sam igrao i u grupi. Prvi sam naravno, dobio sam 2 derbija (jedan u Kupu na JNA, oba 2-1), ceka me jos jedan na Marakani. Igraci su mi trazeni, pokupio sam dosta domacih igraca, Causic se pravi pametan, Kovacevica ne mogu da prodam, Kaludjer ide za 2 milke na 48 meseci... U svakom slucaju fina polusezona. Videcemo za dalje.Ko ne kupi XULU(tako se i pise) ne zna sta je transfer od minimum 5 milki u januaru, a u junu ko zna :DBice love ove godine, samo da pametno prodam igrace, ima da vratim sve dugove i da krenem u LS pun samopouzdanja i para.

Edited by Milosh76
Link to comment
  • 3 weeks later...

Poceo da igram 12, a posto sam 11 preskocio, jos uvek se uhodavam. U nekim podesavanjima na pocetku sam izgleda postavio asistenta za odgovornog za pep talk... e sada, ja bih ponekad da se obratim ovim mojim sarlatanima, ali tu opciju sada nemam, vec jedino da izaberem koji trener ce im se obratiti. Gde bih mogao to da promenim?

Link to comment

Igram sa Zvezdom, druga sezona. U prvoj sam igrao polufinale EURA a sada sam prosao grupe u LS. Medjutim imam utisak da sto bolje igramo da mi igraci sve manje vrede. Je li imao neko slican problem? Je li to mozda nesto sto patchovi ispravljaju?

Link to comment

Kod mene cena igraca raste ako igraju u kontinuitetu. Posto dosta menjam tim, desava mi se da nekima cena stagnira. Kao sto mi se desi da jednog igraca traze ko blesavi u jednom prelaznom roku, a ja to lepo odbijem, a onda tog igraca vise ne traze iako je i dalje odlican. Cudno se ponasa, ali nema veze. Igrao sam sa Ajaxom 6-6 u prijateljskoj utakmici :lol: Predlozite mi CD nekog naseg, vec imam Maksimovica, a Krneta igra kao 4ti defanzivac. Ocekujem da mi ode bar jedan standardan igrac odbrane, pa to treba popuniti.

Edited by Milosh76
Link to comment

Khm, khm... kasljuc, kasljuc... :) Zna li iko resenje ovog problema?

Poceo da igram 12, a posto sam 11 preskocio, jos uvek se uhodavam. U nekim podesavanjima na pocetku sam izgleda postavio asistenta za odgovornog za pep talk... e sada, ja bih ponekad da se obratim ovim mojim sarlatanima, ali tu opciju sada nemam, vec jedino da izaberem koji trener ce im se obratiti. Gde bih mogao to da promenim?
Link to comment

Ja sam odmah na početku igre skoro sve pare spucao u Ćosića, i stvarno je napredovao strašno, nisam zažalio. Od ostalih CB-a iz naše lige sam kasnije doveo Vitasa koji je za jednu sezonu u rotaciji postao baš dobar štoper, bolji od Vilotića (koji je kod mene bio stvarno dobar na početku igre, posle su ga sjebale česte povrede), i bolji od procena mojih skauta za Markovića i Simića. Ali moje taktika je bila da dovodim te domaće talente i da mi bar godinu dana igraju standardno našu ligu, pa da tek od druge sezone računam na njih ozbiljnije za Evropu. (kad igram sreda/subota igraju mi bukvalno 2 različita tima te tekme). Od igrača koji su se fino razvili kod mene mogu da preporučim i Rodića (odličan levi bek, opušteno igra i desnog), Marka Petkovića (rb), dok sam Luku Milunovića (naše poslednje RL pojačanje :)) doveo tek u trećoj sezoni, i to za neki kikiriki da bude poslednji u rotaciji, ali dećko je baš eksplodirao kao krilni špic, i sad ozbiljno računam na njega.To sa cenama jeste dosta čudno. Ja sam u trećoj sezoni igrao finale LŠ (nisam cheater, no me u životu nije više talilo u menadžeru nego te sezone...put do finala mi je bio - CSKA, Shakthar, Fiorentina pa Barsa u finalu, koja me je naravno rutinski oprala 4:0), a cene igrača su i dalje bile uglavnom bile milion, dva, tri...Ja sam to rešavao tako što sam skoro svim igračim sam odredio ono player value (ili kako već piše) od po 5, 10, 15 milki (20 za igrače koje mi ne pada na pamet da prodam poput Ćosića i Mićka), pa kontam da zainteresovani klubovi znaju na čemu su. Tako sam npr. za Barazite-a dobio 7 miliona kad sam ga ponudio drugim klubovima i ako mu je zvanična cena bila ispod 2 miliona. A kontam da to i odbija timove od toga da mi uznemiravaju igrače sa glupim ponudama tako da za 4 sezone sa Zvezdom nisam prodao nikoga koga ja nisam želeo da prodam.Sad sam inače na četvrtoj sezoni, sklopio sam strašan tim (Verthongen, Casemiro, Dušan Tadić, Ndjeng (njega sam doveo još u drugoj sezoni, ali se odlično razvio, baš dobar špic...žele ga odavno Totenhem i Bajern ali ga ne dam ispod procenjenih 15 milki pa je još kod mene)), ali ne igram već neko vreme zbog toga što sam prs'o od previše menadžera....

Koliki post sunce ti jebem :o Možda je vreme da ponovo krenem da ubijam vreme sa fm-om...

Edited by bob loblaw
Link to comment

Hocu da uzmem Romu, koja su pravila za dovodjenje stranaca, x godina nisam igrao Seriju A?edip: Mislim da je tad bilo do 5 non-EU ali da u privh 11 ne sme vise od 3.

Edited by John Coltrane
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...