Jump to content
IGNORED

šah je šah


Quizmaster

Recommended Posts

Moram priznati da ne razumem Ivićevu žrtvu kvaliteta.  Dati pešaka za inicijativu OK, ali ovo mi se čini da je bilo preuranjeno i da crni nema resursa za napad, mada kompjuter ocenjuje poziciju kao podjednaku.  Od pozicije gde je Ivić bio bolji sad mi deluje da je on taj koji se bori za remi. 

Link to comment

Ali kako je sad Inđić bespotrebno zakomplikovao.

 

Imali smo ih lagano, sad imaju neke šanse da se izvuku. Potpuno neverovatna greška, razumem da je hteo da ide na pobedu, ali ovo je baš bilo pacerski.

Link to comment
29 minutes ago, Quizmaster said:

Moram priznati da ne razumem Ivićevu žrtvu kvaliteta.  Dati pešaka za inicijativu OK, ali ovo mi se čini da je bilo preuranjeno i da crni nema resursa za napad, mada kompjuter ocenjuje poziciju kao podjednaku.  Od pozicije gde je Ivić bio bolji sad mi deluje da je on taj koji se bori za remi. 

 

verovatno je prevideo da td3 brani sve.

Link to comment

Samo da Ivic izdrzi posto je protivniku ostalo 2 minuta u ovom momentu
Doduse Velja ima 6 ali ne deluje ovo resiva situacija za belog sa ovako malo vremena

Link to comment

svakako, izgleda nece biti dovoljno. uzbeki izgleda dobijaju, a i ameri su blizu.

 

objektivno nismo pokazali igru za medalju, ali i ovo ce biti ogroman uspeh.

 

 

Link to comment

Nažalost, Uzbekistan pobedio Francusku 2,5:1.5, a i Amerikanci na dobrom putu da istim rezultatom pobede Kinu. U tom slučaju nas pobeda verovatno vodi na peto mesto.

Link to comment

Svaka čast našim šahistima, pružili su veoma kvalitetne igre, sa izuzetkom meča sa Indijom gde su naleteli na moćnog protivnika u najboljem izdanju. 

 

Link to comment
6 minutes ago, Кристофер Лумумбо said:

Steta za onaj bod protiv uzbekistana

 

pa nije, jbg, da smo tu uzeli bod ne bi isli na kubu.

 

malo je srece falilo da budemo treci, bez meceva sa usa i kinom, koji bi u tom raspletu bili drugi i cetvrti ili peti. to bi bilo poprilicno neverovatno za format od 11 kola.

 

mi smo jedina ekipa koja je do kraja bila u konkurenciji koja nema super gma. 

Link to comment
7 minutes ago, nenad said:

 

pa nije, jbg, da smo tu uzeli bod ne bi isli na kubu.

 

malo je srece falilo da budemo treci, bez meceva sa usa i kinom, koji bi u tom raspletu bili drugi i cetvrti ili peti. to bi bilo poprilicno neverovatno za format od 11 kola.

 

mi smo jedina ekipa koja je do kraja bila u konkurenciji koja nema super gma. 

Da, sa, u pravu si, zbog toga smo otisli na kubu. 

Link to comment
18 minutes ago, kralj said:

Bilo bi lepo da Velja dobije ovo, ako Ukrajinac reši da igra na pobedu, deluje mi da je lakše igrati kao crni.

Tesko, deluje mi da ovaj pesak izlazi

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...