Jump to content
IGNORED

šah je šah


Quizmaster

Recommended Posts

Dakle, ne mogu da verujem... I juče protiv Estonije su loše stajali, a danas je bilo realno da izgube, ali je Sarana nekako izvukao remi iz izgubljene pozicije, a Inđić iscedio suvu drenovinu i pobedio za 2,5:1,5. Očito im je, pored kvaliteta koji imaju, i samopouzdanje na visokom nivou kad uspevaju ovakve preokrete da naprave. 

  • +1 1
Link to comment
12 hours ago, nahbar said:

KAko se racuna TB2?

broj osvojenih poena u meču pomnožen sa brojem bodova koje je taj protivnik osvojio i suma svih takvih proizvoda (ne sabira se proizvod za ekipu koja ima najmanje bodova). Isto kao i na prethodnom EP.

 

Npr. Srbija: 2.5 (pobeda od 2.5:1.5) * 4 (4 poena ima Estonija) + 2.5 * 4 = 20, ne računa se Gvatemala pošto ima 2 boda.

  • Hvala 2
Link to comment
1 minute ago, MocaVukotic said:

Jel danas indija?

 

Ne znam dal ima tezi protivnik

Ako je najteži protivnik mlada ekipa željna krvi, onda su Indija i Uzbekistan najteži, da. :) Ako nam ne odgovara iskusna i tvrda ekipa onda Amerikanci. Kinezi su još pod lupom, od njih se još ne zna šta da se očekuje.

Link to comment

Stigao sam na četvrto kolo i prošetao sam salom prvih 25 minuta, na metar od Magnusa i ostalih velikana. A pre kola naleteh u prolazu na naše šahistkinje, pa im dobacih "Napred, Srbija!" (valjda nisam baksuzirao) :) 

 

Nažalost, strogo je zabranjeno unošenje mobilnih telefona, mogu samo akreditovani fotografi da rade. Zamoliću nekog da me uslika narednih dana, a dotad mogu da se fotkam u press centru i ostalim lokacijama. Izložbena i prodajna hala su fantastične, pravi užitak za ljubitelje šaha.

 

press-centar-budapest-2024.jpg

Edited by Quizmaster
  • +1 1
  • Hvala 4
Link to comment

Užasno su jaki Indijci. 

 

Šahistkinje su protiv Kazahstana mogle izvući 2:2 sa četiri remija, ali imale su mlade, talentovane i jake protivnice, nijedna preko 20 godina. Adela Velikić nije izdržala u topovskoj završnici.

Link to comment
22 hours ago, MocaVukotic said:

Pa mislim da jesu, od 4 table trojica su igrali kandidate + arjun

 

 

a arjun je tu najbolji realno. :)

 

olimpijada je najbolje takmicenje u svetu saha. ivancuk dobije soa i uzme amerima bodove koji ce im mozda na kraju faliti za zlato. azerbejdzanu sak igra cetvrtu tablu, tu je leko koji je lose krenuo, ali moze da bude mina za bilo koga. 

 

ima dosta ekipa koje mogu uzeti bodove bilo kome, jermenija, madjarska, azeri, norveska...

 

edit

bode oci izostanak dinga. i da, ameri su se bas izjebali sto im hans ne igra, robson je bas slaba karika.

Edited by nenad
Link to comment

Ljudi, ma je li to moguće? :thumbsup:

 

Odem iz arene ubeđen da se meč završava 2:2, i to nakon što je Ivić svoju lošu poziciju s kraljem u centru table uspeo da popravi i dotera do remija. Kad ono - Predke pobedio u završnici za koju bi laici rekli da je mrtav remi, ali ipak je krila određene mogućnosti da protivnik pogorša poziciju i izgubi,

 

Voleo bih naravno da je moguće rutinski odrati protivnike koji svi imaju 100+ manji rejting, ali ima mnogo ekipa koje mogu napraviti problem kao danas Brazil. Zaista je delovalo da nije moguće uraditi preokret kao protiv Estonije i Švajcarske, ali evo - opet su stigli do pobede 2,5:1,5.

 

Šahistkinje su pak ulogu favorita protiv Češke u potpunosti opravdale i pobedile 3,5:0,5.  Igrale su lepo i nije bilo nimalo nerviranja.

 

 

Edited by Quizmaster
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...