Jump to content
IGNORED

šah je šah


Quizmaster

Recommended Posts

valjda prica ide da je tim hteo da radi pripremu za d4, na sta je spaski rekao da ce igrati tarasa, gde nikad nije izgubio partiju, sto nije previse dobro ostarilo. :)

agad tvrdi da je fiser namerno igrao tu varijantu jer je bio siguran da spaski nece zapamtiti sta mu je geler rekao, sto je verovatno i istina. :)

Link to comment

Bio juce antonio u slagalici :D

 

Na kraju te seste partije boris je ustao i aplaudirao bobiju, na uzas sovjetske delegacije. 

 

Btw, ko nije dosad, nek pogleda 11. partiju, gde boris kida bobija na froncle

Link to comment
  • 2 weeks later...
Posted (edited)

kao neko ko je šah počeo da igra ove godine da se pohvalim da sam prešao 2000 rejting na lichess puzzles. više sam namučen, manje ponosan, jer nemam utisak da sam postigao nešto posebno, da sam nešto naučio i da će mi biti od velike koristi za mečeve :)

 

već sad mi je jasno da budućnosti u šahu za mene nema ni na horizontu jer me baš mrzi da ga učim, otvaranja posebno :yucky:

 

 

Edited by utilitarist
Link to comment

da, zato je otkazao zagreb. 

 

fabi pocistio rapid, +6 iz 9 kola, bas brutalno. posle je to lagano zadrzao u blicu. steta sto nije bio i magnus, bilo bi zanimljivo gledati kako u blicu juri fabijevu prednost iz rapida.

 

dosta zanimljivih partija, preporucujem saricevu pobedu protiv nepa (za one kojima se desava da jednim potezom gube dobijene pozicije :)) i maximove masterclassove protiv alireze u ruj lopezu i protiv levona u exchange french.

  • Hvala 1
Link to comment
48 minutes ago, Mindaugas Žukauskas said:

:lolol:

 

Koji je kurac Firouji pa nije video ovo iz tri pokušaja

Ali je razmusljao 2 i po minute pre nego je uzeo topa... :)

 

Link to comment

ma gledao sam lajv, ja zaista nisam siguran da bi stokfis bolje odigrao, cak sam ubedjen da ne bi.

 

velika je steta sto ne shvata sah ozbiljnije.

Link to comment

btw danas je igrao i grischuk finale protiv vidita. preporuka da se odgleda. necu spoilovati ali je lepo videti rusa opet kako se takmici

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...