Jump to content
IGNORED

R.I.P.


bad music for bad people

Recommended Posts

Sećanje Pece Popovića na muzičku legendu: Kako sam napravio „pakt“ s Tinom Tarner na beogradskom aerodromu

Imao sam sreću da Tini Tarner poželim dobrodošlicu u Beograd. Ja sam je 1. novembra 1974. godine sačekao na beogradskom aerodromu sa karikaturom Zorana Jovanovića Jusa, koja je kasnije bila naslovna strana "Džuboksa". Tina se nasmejala i obećala da će mi dati intervju.

 

Ovim rečima započinje sećanje za Nova.rs na veliku Tinu Tarner novinar, publicista i rokenroler Petar Peca Popović.

 

I „pakt“ koji je tad napravljen na aerodromu u Surčinu i realizovan je. Naime, jedna od najvećih pevačica svih vremena, koja je preminula juče u Švajcarskoj, gde je živela poslednjih decenija, ispunila je obećanje dato Popoviću na aerodromu:

 

– Bio sam verovatno prvi čovek sa ovih prostora koji je dobio privatni intervju sa njom, a te noći, posle koncerta u Zemunu, saznao sam i da Tina više ne živi sa suprugom Ajkom Tarnerom. I takođe sam prvi i objavio u tom intervjuu da se razvodi od Ajka – priča nam Popović.

Link to comment
  • Replies 4.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • aram

    220

  • Indy

    217

  • bad music for bad people

    182

  • maheem

    137

Top Posters In This Topic

Posted Images

Uzdržaću se, ali ja slušam samo Tinine snimke do 1975. 

 

Svi kasniji Bryan Adams-Eros-Bowie-Jagger radovi su muzika za butike, čak nisam hteo da gledam ni onaj koncert na stadionu Galenike 1990. , plus patetični biografski film.

 

Eto, rekao sam.

Ali je zato Acid Queen iz 1975. po meni najbolji ženski soul abum ikada, dimenzija do koje se više neće stići, samrtni ropac dueta Ajka i Tine koji formalno već i nije postojao, ali joj je zato Ajk za rastanak poklonio ploču obrada kakvu više nikad nije snimila. Iz bolova, iz droga, iz prevara, iz nasilja, iz raspada jedne ljubavi nije mogla da nastane visoko komercijalna ploča poput kasnijih, jer iza njihovih problema niko ozbiljan nije hteo da stane sa lovom; međutim, aranžmani i snaga koja isijava iz tog vinila, najbolji koncerti sedamdesetih, prateći band i Ajkete, Tina u životnoj formi, vazduh koji izlazi iz bas binova i Kardio ostali su kao hidrogenska bomba koja i posle 50 godina eksplodira svaki put kad joj priđem.

 

 

Putuj, baba

 

I drži se Ajka tamo gore...mi ćemo još malo da mrdamo guzama kad god čujemo Nutbush City Limits ili

 

 

Eto, neka prekosutra par kilometara šetamo i za tebe

 

 

And so I smiled mama, what can I do?

  • +1 7
  • Wub 1
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

naleteh na ovo za grejs slik. false? stoji ovo

Quote

The content of the channel is taken from domestic newspapers Not responsible for false information

na drugim sajtovima nema pomena da je umrla.

Link to comment
31 minutes ago, djordje geprat said:

naleteh na ovo za grejs slik. false? stoji ovo

na drugim sajtovima nema pomena da je umrla.

 

 

Mislim da je fake, ipak je bila i u Jefferson Airplane-u i u Starship-u, sigurno bi bilo na svim relevantnijim news outlet-ima.

  • +1 1
Link to comment
42 minutes ago, djordje geprat said:

naleteh na ovo za grejs slik. false? stoji ovo

na drugim sajtovima nema pomena da je umrla.

obrati pažnju, u naslovu stoji "1 hour ago", a kad pogledaš dole video je objavljen pre deset dana

  • +1 1
Link to comment
12 hours ago, foto said:

jedna od najlepsih melodija/pesama mog, sad vec mogu to da kazem, zivota.

ta njena boja glasa je nešto savršeno. ima nešto i kod drugih brazilskih vokala koji pevaju sa lakoćom i tako čisto kao da je to nešto prosto... to savršenstvo me izluđuje :angry:

  • +1 2
Link to comment

 

4 minutes ago, slepa živana said:

ta njena boja glasa je nešto savršeno. ima nešto i kod drugih brazilskih vokala koji pevaju sa lakoćom i tako čisto kao da je to nešto prosto... to savršenstvo me izluđuje :angry:

 

Na linku je neka plejlista, a ova je sledeca stvar. Priča o pesmi je neverovatna.

 

 

  • Wub 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...