Jump to content
IGNORED

Automobili na elektricni pogon


hazard

Recommended Posts

 

Jedan od komentara:

Quote

CNBC did Nio dirty, showing a 4 year old Nio and a gen 1 battery swap station :lolol::lolol::lolol::lolol:. Nio is on gen 4. Cant handle Chinese competition so misdirect people

 

Edited by vememah
Link to comment

    Canada on Monday said would impose 100% import tariffs on China-made electric vehicles, as well as a 25% tariff on steel and aluminum imports from China.
    Canada said its EV, steel and aluminum industries face "unfair" competition from China, and the new measures seek to "level the playing field for Canadian workers."

 

 

Buy EVs - but not THOSE EVs. Well, sve dok je u ime ekologije. :happy:

 

US beše još u Maju ovo uradila. Jel' Kinezi nameravaju da uzvrate nekako, ili ne mogu, pošto ionako sve sami proizvode?

Edited by zorglub
Link to comment

uvoze dosta onoga sa cime proizvode. fabricka automatizacija i masine i iz amerike i iz nemacke.  kao i ugalj, LPG i druge energente iz amerike. iz nemacke teretna vozila.

165 milijardi su uvezli iz amerike prosle godine.

mogli bi dobro da naskode recimo nemackom siemnsku i americkom rokvelu ako bi uveli neke visoke carine posto ima sve vise dobrih kineskih resenja u toj bransi.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
On 22. 8. 2024. at 17:57, salkodinamitas said:

Ima li neko iskustva sa Amijem?

 

Imam ja vozio sam nešto malo, ali davno, solidan auto...

 

Spoiler

Ami-8_1973-1975_Break_1-1030x773.jpg

 

Ok, sam ću se ispratiti... 

 

:laugh:

 

  • +1 1
  • Wub 1
  • Haha 2
Link to comment

Bio sam u Thai mesec dana, primete se elektricna vozila, mahom kineska i poneki Tesla.
Imaju li ta vozila preprodajnu vrednost?
U smislu, kupiti polovnog Golfa ili Teslu ili bilo sta elektricno?

Moja zgrada ima 6 punjaca za electric.

Edited by Yoyogi
Link to comment

Tesla Cybertruck se zapalio pri udaru u hidrant, gasili ga sat i po pošto se ponovo palio čim bi prestali da ga polivaju vodom i na kraju je morao da ide vatrogasni kamion za šlep-vozilom za svaki slučaj.

 

Quote

[Assistant Fire Chief Ruben] Balboa said it took an hour and a half to put out the fire because the car was electric.

https://www.valleycentral.com/news/local-news/hfd-cybertruck-fire-took-over-an-hour-to-extinguish-heres-why/

Edited by vememah
  • +1 2
Link to comment

evo delimicni izvestaj o situaciji sa punjacima u CG,

 

hercegnovska oblast, samo u porto-novom, na otvorenom parkingu i u garazi, punjenje besplatno, placa se jedino parking, brzina 11kw/h.... nije lose da se ubije par sati po kumboru i djenovicima, malo setnja, plaza, kafa

ostalo po primorju nisam koristio, pa nisam posebno ni trazio gde ima, video sam da ima porto-montenegro, ima splendid, ali ne znam jel samo za goste ili je javni....pretpostavljam da ima i u budvi, baru i ulcinju...

isli smo na rafting na taru, po mapama punjaca nema usput, premda smo uspeli da iskopamo javni punjac u niksicu, neki nonejm punjac koji ili nije u funkciji, ili ga je lokalna ekipica uzurpirala, postoje neka vratanca pod kljucem, osoblje susednog kafica kaze da dolaze neki taksisti i jos poneki civil da se tu pune, izgleda da su prisvojili punjac samo za sebe....

e onda smo videli isti takav punjac u pluzinama, i takodje nije u funkciji, a zaposlenica turisticke organizacije koja je 20 metara od punjaca, nije imala pojma da tu postoji punjac....obecala da ce da se raspita sta se desava sa tim...

na kraju smo se punili u kampu, kroz prozor u kampovskom wc-u na poziciji za fen....brzina 2kw/h, ali kako smo ostajali 20-ak sati bilo je dovoljno...jedino sto su majstori bas tad resili da mazu wc sandolinom, pa su nam zmazali kabl....

odvazili smo se za povratak preko pljevalja, na tom putu ima u zabljaku kod sportske dvorane, i u pljevljima restoran taša, oba besplatno i brzina 11kw/h

 

toliko o CG, jos samo mala crtica iz trebinja, na mapama nema, ali postoji kod nekog soping mola, reklo bi se da je i u funkciji....jedino sto se aktivira uz pomoc nekakve kartice koju osoblje TC-a daje....eeee, nestala im je the kartica, valjda im je neko nije vratio, nemaju duplikat niti su ga nabavili u medjuvremenu...

uzgred, ima u trebinju punjac i u nekom hotelu, zaboravih ime, ali ne znam da li daju negostima da se pune

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...