Jump to content
IGNORED

Sladoled


FranziskaKafka

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Sva tri ukusa Sammontana koje sam probao su prva liga (pistaći, pana kota i straćatela), a u odsustvu ukusa limun/limeta, Delezov sorbe od pasjonke je apsolutna uspješnica.   

Link to comment

Sapore ima bas dobre sladolede od sezonskog voca, sljiva i breskva su bile jako ukusne i izuzetno osvezavajuce u proteklih nekoliko nedelja, bas se videlo/osetilo da je voce unutra.

 

U Crnu ovcu svratila vise puta da probam taj ubitacni krem brule sa karamelizovanim necim koji ste preporucili ovde, ali ni jednom nisu imali. To me je, priznacu, malo iznerviralo pa sam se setala dalje do Saporea.

Link to comment

ja i dalje svracam do saporea, definitivno odlican sladoled. realno tu je moric najvise najebo od konkurencije, ne znam da li su nesto popravljali ali me nesto i ne lozi da probam posto su poslednja iskustva pre par meseci bila prilicno losa...

 

inace sam jeo nesto kod c.ovce sto mislim da je bezveze, crna cokolada sa svezim djumbirom - dva prejaka ukusa zajedno... uzeo na nevidjeno i zajebo se.

Link to comment
  • 2 weeks later...

trenutno u turskoj, u pokrajini kahramanmaras

 

a tamo...The Kahramanmaraş region is known for maraş dondurması, a variety which contains distinctly more salep than usual; tough and sticky, it is sometimes eaten with a knife and fork.

 

10.jpg

Link to comment

imam problem sa turskim sladoledom, kada nije strogo po italijanskom receptu. iz nekog razloga oni vole sladoled koji se razvlaci kao zvaka, verovatno da beowl bolje zna o cemu pisem. 

 

okacicu za koji dan par slika iz reggia. kao i bilo gde u italiji umetnost je naci los sladoled, cak i kada je vestak u pitanju stvari su prilicno usavrsene do maksimuma. "cesare" kod zel.stanice lido u reggiu je definitivno jedan od par najboljih koje sam probao u zivotu, chocolato fondante i nekakva sicilijanska cokolada su pravo otkrovenje za sve koji imaju problem sa tezinom i masnocom  crnih cokolada u beogradu. 

 

doduse, moram da priznam da se crna ovca drzi u toj konkurenciji sa par boljih aroma. nije ta klasa ali definitivno ne bi zatvorili radnju ni u italiji sto je kapiram ogroman kompliment.

 

moracu za promenu da ispitam granitu kod saporea. ovde sam se totalno navikao na kalabrijski dorucak - granita od jagode ili kafe sa slagom plus brios. shodno tome, kalabrijska vecera je isti taj brios rasecen po sredini i u njega natrpano sladoleda koliko moze da stane, plus slag. sta god mislili o ovome na osnovu citanja, ovo je potpuno genijalno za jesti. stay tuned for pics. sreca da napustam ovo mesto, za 7 dana sam se uz plivanje i kilometre hodanja ugojio 2-3 kila.

Link to comment

Sapore ima bas dobre sladolede od sezonskog voca, sljiva i breskva su bile jako ukusne i izuzetno osvezavajuce u proteklih nekoliko nedelja, bas se videlo/osetilo da je voce unutra.

 

U Crnu ovcu svratila vise puta da probam taj ubitacni krem brule sa karamelizovanim necim koji ste preporucili ovde, ali ni jednom nisu imali. To me je, priznacu, malo iznerviralo pa sam se setala dalje do Saporea.

 

ja i dalje svracam do saporea, definitivno odlican sladoled. realno tu je moric najvise najebo od konkurencije, ne znam da li su nesto popravljali ali me nesto i ne lozi da probam posto su poslednja iskustva pre par meseci bila prilicno losa...

 

inace sam jeo nesto kod c.ovce sto mislim da je bezveze, crna cokolada sa svezim djumbirom - dva prejaka ukusa zajedno... uzeo na nevidjeno i zajebo se.

 

 
Sapore mi je isto ovog leta najbolji, bolje su mi legli njihovi kremastiji, masniji sladoledi, jedino se brinem da ce da zatvore posto sam svaki put bio jedini u lokalu. Breskva je odlicna, lesnik isto dobar, a najboji ukus mi je badem [koji se iz nekog razloga vodi kao "ostrvo kojeg nema"]. Tecni marcipan. U Crnoj ovci nije bilo ovde najcesce preporucenih ukusa. Probao sam crnu cokolada koju definitivno treba kombinovati sa necim bas slatkim, gianduju i jos par vocnih ukusa od kojih mi je malina bila najbolja. 
Link to comment

Uf, sladoled sa salepom :drool:

 

Jesi probao mozda sladoled od duriana? Neponovljivo iskustvo.

 

ne. nisam ja neki sladoledzija, poceo ponovo uz klince, u poslednje vreme.

 

mada, probacu kad odem do dole opet, kakav je, jel dismr?

Link to comment

probao sam juce u istanbulu na ataturku, 'ajde sto je preskup, ali mi se uopste nije dopao posle 7 dana otentik dondurme na izvoru, u kahramanmarasu. 

ja ti preporucujem, dakle, tursku provinciju za isprobavanje sladoleda (ali isvega ostalog, kao npr. mozda najboljih pirzola koje sam u zivotu jeo. kompletan program od predjela, salata, mesista, ajrana, ekmeka = 6 ojra. plus ekstremna gostoljubivost).

 

evo ti 1 zanimljiv text, obrati paznju na poreklo reci salep ^_^

 

http://www.telegraph.co.uk/travel/destinations/europe/turkey/717818/Turkey-The-search-for-Mr-Whippy.html

Link to comment
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...