Jump to content
IGNORED

Sladoled


FranziskaKafka

Recommended Posts

Pa jeste ukus realno tanji, ali opet za 199 dinara malo li je....

Ali sladoled je dovoljno kremast, tako da nemam puno zamerki.

Link to comment

tako je, zato sam i naveo da je premia i da je cena 200 kinti, što samo po sebi već govori ALI - sve to uzevši u obzir prebacuje očekivanja i idealka je za npr. kafu :fantom:

Link to comment

zato sto se smesa istovremeno hladi i mesa. to delimanovo je zapravo ledeni kontejner s motorinom. inace, koliko sam citala rivjuz, delimanov je sranje, jer ne moze da se ohladi koliko treba i ne treba ga kupovati. kupi neki jeftiniji, al da valja. kod nas nisam videla da ima, a stalno ceprkam po netu.

 

 

Ovo je bila prednost aparata pravljenih negde do kraja osamdesetih, imali su motorče u sredini i lopaticu koja je polako mešala smesu. Mislim da sam se već jadao o tome na ovom topiku pre koju godinu :) Makina se ubaci u zamrzivač, gajtan za struju izbaci napolje, ubode u utičnicu i onda se smesa polako meša i smrzava, pa se dobiju fini sitni kristali i sladoled je mnogo ukusniji. Imao sam mali Bosch i pre toga neki žabarski model, verovatno kupljen u Standi/Upimu u Meštrama kraj Venecije. Posle toga viđam samo varijante a la Delimano, posuda sa gelom u džepu koja se smrzne.

Link to comment

a zamrzivac otvoren?  

 

ja verujem, a i sto sam citala iskustva ljudi, da je taj s posudom dovoljan za amatersku proizvodnju sladoleda u kucnim uslovima, al kod nas nisam videla nista osim tog delimana (i delimano ima mali motor), koji ima veoma lose kritike. ako neko cuje da se nesto pojavilo, javite. 

Link to comment

a zamrzivac otvoren?  

 

 Naravno da je zatvoren, pljosnati dvožilni kablić za struju kojim su se napajala ta sokoćala je bio dovoljno tanak da se vrata na zamrzivačkom delu kombinovanog frižidera lepo zamandale, odnosno da magnet uhvati. 

 

Filips je pre desetak godina imao varijantu a la Delimano, kupio sam to sestri na poklon u tadašnjoj radnji u Resavskoj. Mogle su da se kupe i rezervne posude, da se ne čeka po sedam-osam sati između dve ture. 

Edited by ajgor
Link to comment

Postoje i kompresorski aparati poput ovog:

 

241519-v-823484b71aad3acc4e593c0a6f7ffee

Oni imaju sopstveni kompresor za hladjenje i nema potrebe da se posuda stavlja u zamrzivac pre pripreme, te moze odmah druga tura cim se prva smrzne. :)

 

Kad sam kontaktirao regionalno DeLonghi predstavnistvo u Zagrebu (posto ga kod nas nije bilo) da pitam kako ga je moguce kupiti dobio sam sledeci odgovor:

 

"na žalost nigdje u Srbiji nije dostupan taj model aparata za sladoled. Taj model su naši distributeri uzimali isključivo po narudžbi kupca, ali trenutno nemamo distributera u Srbiji. Tog modela aparata za sladoled nema niti u Hrvatskoj u maloprodaji."

 
:lolol:
Link to comment

frikomov jubilarni sladoled je mnogo sladak. za ovaj od 200 dinara za pola kilograma cu jos malo da razmislim, nesto tu nije u redu.  ^_^

Link to comment

 

Postoje i kompresorski aparati poput ovog:

 

 

 

znam za kompresorske, al ko sto si se uverio i sam, nema ni njih. nista, crna ovca...   :fantom:

Link to comment

Pa, ako je Nova Pazova, to lako može biti icecream factory, a ako su oni onda valja sačekati čokoladne, lešnjikave i voćkaste ukuse, pošto im je vanila bila najslabija, mada ipak korektna. A kakvu si zvrčku očekivao.

Da oni su imali one serije sa crnim kutijama.Bili su dobri.Isla neka prica da u stvari vrebaju da zavale nekim strancima...
Link to comment

Što su izgleda i uspeli :)

 

Video taj 365 čokoladni, ali dok sam stigao do radnje ostade samo jedan sa polomljenim poklopcem i malo istopljen, čekam sledeću turu

Link to comment

Što su izgleda i uspeli :)

 

Video taj 365 čokoladni, ali dok sam stigao do radnje ostade samo jedan sa polomljenim poklopcem i malo istopljen, čekam sledeću turu

Pa ne znam jesu li...Oni su pucali na Nestle...
Link to comment

Kupio čokoladni. Debelo meh. Drugačija struktura i uskus koji je...pa...ne znam, čudan?

Treba mi neko da proba i nađe pravu reč koju mislim :)

 

Dotle, frikomov švarcvald ili kako već, na akciji, skroz cool.

 

Ove godine sam već jeo sladoleda više nego ikad, moram malo da pauziram :D

Link to comment

omiljeni ove nedelje u crnoj ovci je krem brule sa karamelizovanim orahom, it's official.

 

 

a za onaj frikom jubilarni sa sampanjcem maskarponeom i ne znam cime, ko je preporucio moze flegmi da se javi za kafu al da bude gorca da iznivelise dzak secera koji su sipali u to djubre

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...