Jump to content
IGNORED

Sladoled


FranziskaKafka

Recommended Posts

Meni je njihov sladoled sa pistacima ubedljivo najbolji sladoled koji se moze kupiti u prodavnici, sije i haagen dazs i bena i dzerija i carte d'or sladolede.

 

 

moguce ali kosta 600din za 1/2kg, to je na 20% od cene ovih artizanskih po gradu

 

Pojeftinio je, sada je 500 din za 1/2 kg, upravo se vratio iz Maxija. 

 

ale ale

ale ale

Link to comment

fd89064f20db54f3696c6a6c49921a0e.jpg

6fa626650ac84d00b782853e73a8c0fd.jpg

 

 

baratolino samontana, iliti bartolino, jebičanstveni sladiš od čokolade i pistaća, praviindustrijskiukus pistaća i narokane mlečne masti, dobar je

Edited by Marcus Wulffings
Link to comment

dobra je nirvanara, narocito u kombinaciji sa bananom.

 

Naročito je dobro što ona čašića košta 200 i koliko dinara, nek se jebu. 

 

Ja bih skrenuo pažnju na nestleov nesquick, hvalio sam ga i prošle godine. Sjajnog je ukusa i crno i belo, tamanim u iznosima od komada dva po obroku. 

Link to comment

što je bolji aparat za sladoled (vidim da trenutno postoji samo delimano) u odnosu da se sastojci smešaju recimo u blenderu ili štapnim mikserom i sl. ?

Link to comment

zato sto se smesa istovremeno hladi i mesa. to delimanovo je zapravo ledeni kontejner s motorinom. inace, koliko sam citala rivjuz, delimanov je sranje, jer ne moze da se ohladi koliko treba i ne treba ga kupovati. kupi neki jeftiniji, al da valja. kod nas nisam videla da ima, a stalno ceprkam po netu.

 

evo ti sad ovaj recept za sladisu za odrasle za koji sam sigurna da je dobar i bez aparata. najdzela je kraljica :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=lGUdmih_-z0

Edited by darling
Link to comment

Probao sam onu kanticu sa macadamia nutsima i nije nista spektakularno. Orascici su nice touch, ali sam sladoled (maskarpone/sampanjac), nista posebno.

 

Jeo juce i krem brule u Ovci. Najs

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...