Jump to content
IGNORED

Sladoled


FranziskaKafka

Recommended Posts

Frikom izbacio neki spešl selekš limitid edišn povodom 40 godina postojanja. Ima raznih ukusa, meni zapao za oko šampanjac sa orahom. Ona mala ćasa 400 kinte

Link to comment

odustajem od ovce, slabo je ono. oraj losiji nego prvog puta a i zamalo zub da slomim.

 

da ne spominjem smotanost/sporost

Link to comment

Sto se Ovce tice probah kajmak, limun&bosiljak, crna cokolada&menta. Ok, nisam pao na dupe, nekako mi je slicno kao Moritz no manje uigrano. Doduse i dalje su bolji od Saporea.

 

Sa druge strane Moritz pre neki dan imao Limun&Nana&Tabasko. Ko pravljen za mene :)

Link to comment

Jesam ja Frikom, baš isti kao i Rene (šampanjac i makadamija orah). Lep, samo mi je malo više sladak nego što treba. To je, uostalom, zamerka  Frikom i uglavnom svim fabričkim sladoledima.

 Ovaj italijanski Ducale što je kačio sandine, a ima ga u Delezu, nije loš kupila bih opet (uzela sam kombinaciju mango, breskva, limun, višnja sa listićima bele čokolade).

 

Da dodam,  mačak od ljudske hrane hoće samo mileram  i sladoled (bez čokolade, podrazumeva se) na vrh prsta mu dajem. Naravno, moram da mu pokažem sve što jedem, ali hoće samo ovo dvoje. Čak ni živa pileća srca neće.

Edited by halloween
Link to comment

Sto se Ovce tice probah 

 

malinu. ne znam sta mi bi. bilo kako bilo, perfektna. 

 

 

izbacili su cenovnik za na veliko. pola kile 900, kilo 1750. 50 posto skuplje od hagendaza...

Edited by darling
Link to comment

kako me nervirate sa tim glupavim referencama na cenu. to za hagendaz u odnosu na crnu ovcu ili bilo koji drugi dobar zanatski sladoled u gradu (a sapore je 1800 kilo) je kao da kazes da je big mac jeftiniji od burgera u BH. 

 

dobar kakav jeste (za industrijski sladoled) hagendaz je ozbiljno nejestiv u poredjenju sa ovima... premastan, presladak i prezamrznut.

Edited by yolo
Link to comment

Bio pre par dana u Ovci. Uzeo da probam orah i malinu. Orah odličan malina vrlo dobar.

Ali zaista morali bi malo da utegnu osoblje. Podne jbga a majstor smoren i maltene ljut sto ga prekidam u brojanju para i razvrstavanju novčanica...

 

Poslato sa WC šolje by BVK

Link to comment

Osoblje nije baš uigrano.

Više su onako, kao, spontani.

Bio sam sa troje dece, prvi dan mi je naplatio mali kornet i po dva ukusa 160 rsd, nedelju dana kasnije po 250 rsd.

Kad sam ga pitao, kaže: "Pa dva ukusa su 250".

Mrzelo me da se raspravljam, a kapiram i da nije bila zla namera nego neznanje.

 

Ali, loše im je za imidž.

Link to comment

pa dva ukusa i jesu 250 din, u srednjoj kutijici. mislim, umeju da daju deci i stalnim musterijama u maloj kutijici 2 ukusa za 160 (manja kolicina) ali mislim da je glupo da na osnovu izuzetka uvodis pravilo.

Link to comment

Ma OK je, 

samo zbunjuje cenovnik, na kome je cena za mali kornet 160, veliki 250. Nigde ne piše (nije pisalo) kod korneta, o broju ukusa.

I ja sam oba puta tražio, kao, mali kornet, misleći da postoji neki drugi koji je veći.

Edited by bokison
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...