Jump to content

Sladoled


FranziskaKafka

Recommended Posts

ne sećam se da je dj ikada bio poznat po sladoledu, a živeh tu jače od 3 dekade, plus smo tu beskonačno boravili, pogotovu proleće/jesen, kada smo išli u prekoputni ooš ribnikar

 

oni su poznati po kolačima i naručenim (za poneti) tortama

Link to comment

Tačno, mada je im je sladoled nepravedno zapostavljen. :)

Dj je institucija, otprilike poslednja poslastičarnica koja me povezuje sa vremenima srednje škole.

Link to comment

Svratila i ja sad do Crne ovce, ali nisu nista nudili, smrc. Za 4 dana.

 

Ali zato sutra u Kovacici ^_^

Link to comment

probao crnu ovcu, brutalan je sladoled ali ako ste saporeu nasli zamerku u vidu nekog zajednickog ukusa koji se provlaci kod svih aroma, mislim da je isti slucaj i ovde. probao karamelu (mozda nije bila karamela ali nesto mlecno svakako) sa aronijom, orah, kajmak i lesnik i realno je sve odlicno - ja bih stavio trunku manje secera ali to sam samo ja, kapiram da to niko ne bi primetio. kajmak je inace opste mesto sladoleda u grckoj i turskoj, mislim da je to najblize onome sto se zove fior di late u italiji. znaci neka napucana slatka pavlaka i dobro je.

 

nazalost u nedelju sam pojeo najgori sladoled koji je moric ikada napravio, stracatela sa jagodom je bila za u zatvor.

Link to comment

jela sam sladoled od oraha u crnoj ovci. sto bi reko yolo, realno, to nije sladoled, to je vasina torta. puna usta oraha, ko da mi je neko uvalio saku oraha u usta i reko zvaci, al nemoj sitno. odlican!  meni nije bio sladak, iako mesecima nisam pojela nista posteno slatko, sto ce reci da mi je prag osetljivosti na secer dosta nisko. zinulo mi dupe na taj orah, pa nisam pocela s vanilom, ko sto bog zapoveda. to cu sutra.  

 

na plus strani ovce je sladoled, na minus im je lokacija: ko ce skretati s korzoa toliko zbog sladoleda. 

 

mala casa 160 dinara, jedan ukus. 

srednja 250, dva.

vece porcije, ne znam. 

Link to comment

orah nije sladak, on je bas savrsen. mislim da ce im to biti signature aroma, sem ako nemaju nesto jos bolje. ti sto su bili malo jace slatki su lesnjak, to sa aronijom i kajmak na kome je ta zasecerenost zapravo najbolje legla. 

 

e to za 1 aromu za 160 malo neka da ne kazem sta. ja zbog tog sto za 150 din u saporeu imam 2 arome do sada ima rejt 3 saporea 1 moric (u posetama)....

Link to comment

Prestanite vise :lol: sad samo mislim  na taj orah

 

Ne stizem ovih dana, valjda cu probati u petak ili tokom vikenda. Dokle je otvorena slasticarna?

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Kralja Petra, kad se krene ka Dorcolu. Bio malocas sa drugaricom - kajmak/susam & orah/crna cokolada. Veri najs

 

Pre toga overili Sapore - menta/limun & kruska/jabuka. Olso veri najs

 

*cini mi se da bi kajmak dobro isao i uz vocne ukuse

 

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Edited by nbg4ever
Link to comment

Hvala, trudim se :)

Br 60, desna str ulice kad se spusta ka Dorcolu. Ko sad ne nadje...

 

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...